Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Nad morze z dzieckiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 9:49    Temat postu: Nad morze z dzieckiem Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie niejedna mama była ze swoim maluchem na urlopie, może właśnie nad morzem? Jak wygląda taka podróż, co należy ze sobą zabrać, o czym pamiętać, na co uważać, jak się zachować? Jakie są zalety dla dziecka takiego wyjazdu, co może zagrażać? Proszę o pomoc Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co prawda nie byłam jeszcze z maluchem nad morzem, ale podstawowe rzeczy o których trzeba pamiętać to:

- krem z mocnym filtrem +30 lub +50
- krem/maść/spray na oparzenia w razie "w"
- środek przeciwko ukąszeniom owadów
- krem na ukąszenia owadów
- plasterki na podrapanie + woda utleniona
- Pampersy do pływania (jeśli maluch nosi pampersy )
- butelka/bidonik na picie
- czapeczka na głowe
- ręcznik

Ja bym jeszcze pamiętało o jakims dmuchanym kołe lub "pływaczkach" na ręce. Parasol plażowy, koc, ew. lodówka turystyczna. No i obowiązkowo zabawki do piasku i do zabaw na plazy. Puszcza oko
To takie bardzo proste podstawy.

Z zagrożeń to wiadomo, że przede wszystkim woda. Że dziecko trzeba pilnować aby samo do niej nie wchodzilo, a jeśli już pozwalamy to pod pełną kontrolą rodzica. Żeby było w zasięgu wzroku, bo w tłumie ludzi łatwo się zgubić.

Dziewczyny które mają doświadczenie na pewno napiszą więcej.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam na tyle dobrze,że morze mam oddalone jakieś 8 km ode mnie. Więc wystarcza mi podstawowe rzeczy. Jak jade to na godzinkę i z powrotem.Właśnie wczoraj miałam zamiar pokazać synowi morze,ale wichura sie zerwała i lipa.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari a jaki duży jest ten maluch? Bardzo uśmiechnięta

My byliśmy z 10-miesięcznym dzieckiem nad morzem i właściwie mogę się podpisac pod tym, co napisała Efrell.
Podróż była trochę męcząca. Pamiętam, że utkneliśmy w jakimś mega korku przed Trójmiastem i w sumie jechaliśmy bardzo długo.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według mnie najważniejszy jest krem z wysokim filtrem (+50), parasol przeciwsłoneczny i parawan. Dobrym rozwiązaniem jest też taki namiot plazowy, w ktrym można np. położyć dziecko spać.
Obowiązkowa jest również duża ilość wody do picia, żeby dziecko się nie odwodniło (przy założeniu, że będą upały bo wiadomo że różnie to bywa z naszą pogodą) Uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 19-06-2010, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i nakrycie głowy, obowiązkowe. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 20-06-2010, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że Efrell napisała najważniejsze rzeczy.
jak dziecko będzie samo na własnych nogach właziło do wody to można mu zabrać buty do wody.
To już tak pod kątem Chorwacji sobie piszę Śmiech do łez.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 20-06-2010, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym jeszcze zwróciła uwagę na to co się bierze do picia i jedzenia dla dziecka. Zarówno na drogę, jak i na plażę. Jadąc w dalszą podróż z dziećmi zabieram tylko wodę mineralną. Tak w razie potrzeby. gdyby nagle zachciało się pić. Do jedzenia nie biorę nic, bo u nas w aucie jest zakaz jedzenia, więc robimy przerwy i stajemy coś zjeć.
Na plażę zabieram wodę mineralną i suche herbatniki lub chrupki, żeby nic się nie stało na słońcu. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Gochaas

PostWysłany: Pon 21-06-2010, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nam w tym roku zapowiadają się super wakacje.
2 tygodnie nad włoskim morzem Tyreńskim i 10 dni nad naszym Polskim a dokładnie w Sarbinowie.

Do Włoch wyjeżdżamy za niecały tydzień więc ja już powoli pakuję walizki. kupiłam dla dziecka:
- wapno
- rutinacea
- Sinupret (lek ziołowy na katar, nam pomaga rewelacyjnie)
- pianka Panthenol spray na ewentualne oparzenia
- plastry opatrunkowe
- lacidofil
- ibum na gorączkę i ból

to z leków chyba wszystko a dodatkowo kupiłam też kapelusz lniany, okularki przeciwsłoneczne Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Mayka

PostWysłany: Wto 20-07-2010, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja napisze to co a zabierałam na nasze wczasy:

* krem z filtrem przeciwsłonecznym,
* preparat na oparzenia słoneczne w sprayu,
* leki przeciwalergiczne, szczególnie jeżeli Wasze dziecko ma skłonność do uczuleń,
* wapno, pomocne przy uczuleniach,
* krople do oczu na porażenia spojówek, ponieważ większość dzieci nie lubi nosić okularów przeciwsłonecznych,
* lek pomocny przy leczeniu anginy, która może przytrafić się Waszemu maluchowi szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach hoteli,
* maść lub żel na obrzęki.
* kropelki na ból brzucha,
* węgiel aktywowany (na zatrucie),
* preparaty odstraszające owady, ewentualnie bransoletka przeciw komarom,
* żel łagodzący np. po ukąszeniu owada,
* altacet – żel (na obrzęki),
* krem przeciw odparzeniom

U to co uzywalismy non stop to kapelusiki, bidony na wodę mineralną.

Na sama podróż warto by:

Podróż samochodem. Wielu rodziców wybiera ten typ transportu, szczególnie gdy udają się w bardziej lub mniej oddalone zakątki Polski. Pare rad dla zmotoryzowanych, podróżujących z dziećmi. Puszcza oko

Podróż samochodem z maluchem, szczególnie na długich dystansach, wymaga od nas odpowiedniego przygotowania najpotrzebniejszych akcesoriów dla dziecka oraz przygotowania samego pojazdu. Zadbajcie aby wziąć dla dziecka wszystkie odpowiednie przybory (pieluchy, ubranko na zmianę, herbatkę, jedzenie). Jeśli maluch nie jest już karmiony piersią – jako napój w podróży najlepiej sprawdza się niegazowana woda mineralna. Jeśli maluch jest karmiony butelką – do podręcznej torby spakuj: kilka wysterylizowanych butelek i smoczków, butelkę przegotowanej wody, a także proszek do przygotowania mieszanki, czystą wodę do przepłukania butelek po karmieniu, ściereczki do wytarcia butelek. Potrzebny będzie wam również podgrzewacz samochodowy – warto wiedzieć, że w większości modeli wodę podgrzewa się aż kilkanaście minut! Tu również obowiązuje zasada: malca karmimy wyłącznie podczas postoju. Jeśli maluch zajada także inne dania – spakuj ulubione smaki posiłków w słoiczkach, deserki, musy czy soczki.

Przystanki
Podczas długiej wyprawy pamiętajcie, aby robić częste przystanki, najlepiej, co 2 - 3 godziny. Podczas takiej przerwy wyjmijcie dziecko z fotelika i zadbajcie o to, żeby zmieniło na chwilę pozycję i odprężyło się. Dla niemowlęcia możecie na przykład rozłożyć kocyk na trawie przy parkingu albo na polanie w lesie, żeby maluch mógł się trochę poruszać i odetchnąć po męczącej jeździe. Pamiętajcie, że podróż samochodem rozpoczyna Wasz wypoczynek i powinna być możliwie jak najprzyjemniejsza. Wietrzenie samochodu podczas postoju dodatkowo poprawi komfort jazdy i wpłynie na nastrój wszystkich pasażerów.

Jadąc samochodem pamiętajcie, by stosować się do zalecanej prędkości i nie spieszyć się. Dla zapewnienia maluszkowi oraz sobie odpowiedniej wygody, przeznaczcie kilka dodatkowych godzin na spokojną podróż. W samochodzie nie powinno być ani zbyt ciepło, ani za chłodno – optymalna temperatura to 22–23°C. Najlepszą porą na wyjazd jest późny wieczór, noc lub wczesny poranek. W lecie unikniecie w ten sposób jazdy w upale, a dla dziecka to przeważnie pora snu - Wasza pociecha prześpi większość drogi i będzie spokojniejsza. Ochronę przed mocnym światłem słonecznym zapewnią osłonki przeciwsłoneczne zakładane na szyby, dlatego warto się w nie zaopatrzyć przed rozpoczęciem podróży. Jeśli Wasz samochód ma klimatyzację, używajcie jej z umiarem – wychłodzone auto może przyczynić się do przeziębienia malca. Lepszy sposób na ochłodzenie auta to lekkie uchylenie okien po przekątnej – z przodu od strony pasażera i z tyłu po lewej stronie, co zapewni miły przewiew. Zimą zanim wyciągniecie dziecko z samochodu, pamiętajcie, by obniżyć w nim temperaturę aby nie doszło do zbyt gwałtownej jej zmiany (to samo dotyczy samochodów z klimatyzacją - szczególnie latem). Dodatkowo zanim otworzy się drzwi samochodu można przykryć na chwilę pieluchą twarz dziecka aby podczas otwierania drzwi nie zostało ono "nagle" owiane. Myśląc o bezpieczeństwie dziecka, pamiętajcie aby nigdy nie zostawiać dziecka samego w aucie. Dotyczy to dzieci w każdym wieku i niezależnie od sytuacji.

Niemowlę między 3. a 7. miesiącem życia przeważnie doskonale znosi podróż samochodową. Najczęściej maluszek przesypia całą drogę, a szumiący odgłos pracującego silnika oraz lekkie kołysanie samochodu działają kojąco i usypiająco na małe dziecko. Starsze dzieci, ze względu na to, że są bardziej aktywne i ruchliwe, wymagają dodatkowego sposobu na uprzyjemnienie podróży. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju grzechotki, zabawki i ulubione przytulanki maluszka. Warto ze sobą zabrać również zabawkę, której dziecko jeszcze nie zna. Podczas zabawy odwróci ona uwagę maluszka od niedogodności związanych z podróżą.

Przed pierwszą wyprawą z niemowlęciem możecie udać się do pediatry. Podczas takiej wizyty lekarz upewni się, czy dziecko może udać się w podróż i czy dobrze ją zniesie. Wizyta u lekarza to także doskonała okazja do zadawania wszelkich pytań związanych ze zdrowym wypoczynkiem dziecka. Pediatra z pewnością rozwieje wiele Waszych wątpliwości, dzięki czemu będziecie mogli spokojnie wyruszyć w wymarzoną podróż.

u nas wszystko to sprawdziło się Bardzo szczęśliwa

Podpis Blanuś 04.08.2007 Paulinka 23.01.2003
Powrót do góry

Lidka33

PostWysłany: Pon 05-11-2018, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja byłam z dziećmi dwa razy nad morzem, mieszkamy w górach więc to była atrakcja nie do opisania, ale niestety też troszkę rozczarowanie. W sumie to ja się raczej umęczyłam. Pierwszy raz byliśmy we Włoszech, bo moja mama tam mieszka i przynajmniej pomagała przy dzieciach, bo ja się strasznie bałam fal. Poza tym sól i piasek w strojach kąpielowych strasznie podrażniał moją córeczkę (niecałe dwa latka wtedy miała). Myślę, że warto więc zabrać chusteczki nawilżane i jakiś krem jeśli nie mamy dostępu do czystej wody i prysznica. W następnym roku zdecydowaliśmy się na wakacje u znajomych, którzy mają dom w Hiszpanii. Niby blisko plaży, ale większość czasu na basenie siedzieliśmy, przynajmniej nie bałam się, że dzieci gdzieś znikną w wodzie. Najbardziej na takie wakacje polecam zabrać dodatkową parę oczu Uśmiechnięta ale może przewrażliwiona jestem...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: