Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadzerka - czy jest czesto kojarzone z rakiem szyjki macicy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Domiiiii

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 06-01-2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie stwierdzono nadżerkę około 4 miesiące temu, miałam tez stan zapalny, dostałam globulki, użyłam prawie wszystkie i do tej pory nie byłam na wizycie kontrolnej Niezdecydowana i od jakiegoś czasu odczuwam bóle w podbrzuszu. Nie wiem czy może to mieć jakiś związek. Podejrzewam, że powinnam się udać do gina ale unikam tego jak ognia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 06-01-2011, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nikt za ciebie życia nie przeżyje, jeśli uważasz że bardziej opłaca się unikać ginekologa to powodzenia. Uśmiechnięta
Powrót do góry

francesca

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 07-01-2011, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Domiiii globulki wylecza stan zapalny ale samej nadzerki nie zlikwiduja. Ja mialam ostatnio wymrazana bo jest to bezpieczna metoda, krotka, nic nie boli a po co mam chodzic z nadzerka ktora, mowia ze moze sie przeksztalcic w dalekiej przyszlosci w cos gorszego (chociaz jak podalam wczesniej w angielskich artykulach obalaja ta teze). Tak czy siak, przynajmniej czuje sie juz lepiej bo problem nadzerki mam z glowy...narazie , bo podobno potrafia sie powtarzac, zwlaszcza w ciazy. Nie boj sie isc do gina bo gorsze jest na pewno przejmowanie sie ze cos jest nie tak niz pojscie i zalatwienie tego raz a dobrze Uśmiechnięta
Powrót do góry

Serp3ntyna

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 13-04-2011, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Domiiii idz do ginekologa to nic strasznego. Jak boisz się metod inwazyjnych spróbuj zapytać lekarza o rozwiązanie farmakologiczne. Dwie wizyty i po strachu, oczywiście jeśli nie masz zbyt dużej nadżerki bo te duże już się nie kwalifikują do traktowania farmakologicznego... Uśmiechnięta
Powrót do góry

Temptation

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Domiiiii napisała:
U mnie stwierdzono nadżerkę około 4 miesiące temu, miałam tez stan zapalny, dostałam globulki, użyłam prawie wszystkie i do tej pory nie byłam na wizycie kontrolnej Niezdecydowana i od jakiegoś czasu odczuwam bóle w podbrzuszu. Nie wiem czy może to mieć jakiś związek. Podejrzewam, że powinnam się udać do gina ale unikam tego jak ognia.

Znajdź DOBREGO ginekologa Niezdecydowana U mnie 3 widziały nadżerkę, a 4 pokazał mi te moją straszną zmorę... Żadnej nadżerki nie było.
Tak jak u Ciebie miałam bóle podbrzusza, których powodem okazały się pęcherzyki powietrza w jajnikach.
I na jakiej podstawie lekarz stwierdził u Ciebie nadżerkę? wykonywał tylko cytologie? Powinien jeszcze wykonać takie badane jak Kolposkopia.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 16-04-2011, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdyby mi 3 lekarzy powiedziało że mam nadżerkę, a 1 że jednak nie - to uwierzyłabym jednak większości. Puszcza oko A najpewniej poszłąbym do innego ginekologa, żeby się upewnić.
Do tego u mnie z nadżerką cytologia zawsze była idealna.
Powrót do góry

Temptation

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Nie 17-04-2011, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak tylko ona miała rzekomo 4cm Puszcza oko
A to co jest naprawdę lekarz pokazał mi na monitorze, nadżerka ma te swoją charakterystyczną "dziurkę", tutaj ewidentnie nic takiego nie było tylko zaczerwienienie. A bąbli na USG jajników nie dało się ukryć Puszcza oko
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 08-05-2011, 18:52    Temat postu: Nadżerka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi stwierdziła nadżerkę moja pierwsza ginekolog, w wieku 20 lat , mojej mamie kiedyś kiedyś też stwierdziła(ta sama kobieta, trafiłam do niej z przypadku) i umówiła nawet na zabieg, ale ktoś jej wtedy poradził żeby poszła do innego gina i okazało się że nie ma żadnej nadżerki. Ja od tamtego czasu byłam u dwóch innych ginów i żadna nic nie powiedziała że mam nadżerkę, więc warto to skonsultować z innym lekarzem. Na pewno nie powinno się unikać wizyty bo to przecież nic strasznego.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Efkalinka

Zodiak: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 09-05-2011, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie każdą nadżerkę trzeba leczyć. Zależy od jej rozmiaru. Ja miałam chyba z dwa razy, ale takie całkiem małe i niegroźne. I dwóch ginekologów stwierdziło, że nie ma się czym martwić. Zrobili mi cytologię (co zresztą robię regularnie mimo, że mam dopiero 22 lata) i jest w porządku. Nie ma!Uśmiechnięta Panikować nie ma po co. Jak się dowiedziałam, że noszę w sobie wirusa HPV, to to była dopiero rozpacz, ale okazało się później, że to był ten rodzaj, co raka nie wywołuje. Więc zamiast panikować, lepiej skonsultować to z lekarzem lub nawet z kilkoma i nie traktować nadżerki jako zarodka raka, w przeciwnym razie każdy z nas ma w sobie chyba milion różnych zarodków raka wszystkiego.
Głowa do góry! I nie bać się lekarzy!
Powrót do góry

Ptasie Mleczko

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobrze mówisz - nie bać się lekarzy Uśmiechnięta Tylko jak poznac tego dobrego i mu zaufac Uśmiechnięta)

Ja na badaniu cytologicznym uslyszalam kiedys "ale ma pani nadzerke! az krwawi! prosze spojrzec!!" no i spojrzalam na zakrwawiona szpatulke,a le nic nie wspomnialam babie, ze jak tak majta i pociera to nei dziwne, ze cos sie naderwalo...
a potem w wyniku wyszla II, a lekarka na to "jaka nadzerka? baba oszalala!"

no i skonczylo sie na Lactovaginalu profilaktycznie i na ogromnej ilosci strachu..

co nie zmienia faktu - co z ta nadzerka tak naprawde robic? i kiedy?

Podpis myśl pozytywnie!
Powrót do góry

Efkalinka

Zodiak: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ptasie Mleczko napisała:
Dobrze mówisz - nie bać się lekarzy Uśmiechnięta Tylko jak poznac tego dobrego i mu zaufac Uśmiechnięta)

Niestety. Metoda prób i błędów. Ja dopiero po kilku latach trafiłam na dobrego lekarza. Niestety, ale przynajmniej w moim regionie dobrzy ginekolodzy są tylko prywatnie. Ale takich pieniędzy nie żałuję.
Nadżerkę trzeba obserwować, wykonywać cytologię i kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola.
Małej nadżerki nie ma co od razu leczyć. Dla mnie lekarz, który od razu ignoruje sprawę, albo od razu kładzie na stół to nie jest dobry w tym co robi.
Wczoraj byłam u mojego lekarza i siedział i mi na kartce rysował, tłumaczył. Wiedział, że mam do czynienia z fizjologią człowieka więc tłumaczył mi nawet bardziej fachowo.
Lekarz z pacjentem powinni współpracować, a niektórzy lekarze po prostu wydają wyrok, a pacjent jedyne co mówi to co go boli, gdzie i od kiedy.

Podpis "Jeżeli Bóg Ci coś zabrał to nie dlatego, żeby zrobić Ci na złość, ale dlatego, że ma przygotowane w zanadrzu coś znacznie lepszego"
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam nadżerkę, lekarz powiedział, że póki co nie ma sensu jej usuwać. Nawet lepiej jak nie jest usunięta przed pierwszym dzieckiem.

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MaleństwO napisała:
Ja mam nadżerkę, lekarz powiedział, że póki co nie ma sensu jej usuwać. Nawet lepiej jak nie jest usunięta przed pierwszym dzieckiem.

Czyli Maleństwo czas na dziecko.
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja_82 napisała:
Czyli Maleństwo czas na dziecko.

Lekarz przy ostatniej mojej wizycie (rok temu) powiedział mi że jestem okazem zdrowia i powinnam tylko dzieci rodzić. hahahaha Powiedział, że powinnam sobie kupić kwas foliowy i wcinać. A lekarza mam super. Puszcza oko

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

Ptasie Mleczko

PostWysłany: Czw 16-06-2011, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To zazdroszcze, bo ja nie mam Smutna zawsze sie czuje jakas...zeby nie powiedziec "niedopieszczona" Puszcza oko ale ciach prach badanie i sterta recept na NuvaRing i za drzwi..

A zgodze sie chyba z przedmowczynia, ze jesli nadzerka mala to nie ma co ruszac... a jesli wieksza to ja wybieram smarowidlo z apteki..jakos te metody wypalania i wymrazania za bardzo sredniowieczem pachna Puszcza oko

A wracajac do lekarzy - jest gdzies w necie ranking? forum oceniajace lekarzy i polecajace tych dobrych w Polsce?

Podpis myśl pozytywnie!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: