Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadżerka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chorowałaś kiedyś na nadżerkę ?
Tak
66%
 66%  [ 10 ]
Nie
33%
 33%  [ 5 ]
Nie wiem co to za choroba
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 15

Autor Wiadomość
aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 01-12-2008, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

patrysia117 napisała:
Mam problem, od nie dłuższego czasu (odkąd biorę tabletki na nadżerkę) Nie dobrze mi i rano często wymotuje Smutna Martwię się bo nie mogę odstawić tabletek Smutna Czy po tabletkach też miałyście podobne problemy? Proszę pomóżcie.......

Na nadżerkę nie miałam żadnych tabletek. Jedynymi były na pozbycie się zapalenia, chyba jakiś antybiotyk doustnie też był, ale nie pamiętam dokładnie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 06-12-2008, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj się dowiedziałam, że koleżanka w styczniu będzie miała wymrażaną nadżerkę. Miała tabletki, ale się jej skończyły i przez jakieś 3 miesiące nie chodziła do gina i taki oto efekt.
Mam pytanko do tych z Was, które miały ją właśnie wymrażaną- na czym to mniej więcej polega i jakie są Wasze odczucia?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Isztar

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 10-12-2008, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeszcze tak się wtrącę w temacie - ja i moja koleżanka również miałyśmy przez dwóch ginów stwierdzoną nadżerkę, ale żaden nie zrobił cytologii. Poszłyśmy do innego gina, bardzo sympatycznego - okazało się, ze obie mamy taką rankę przypominającą nadżerkę, którą jednak usuwa się dopiero po ciąży - na razie nie jest ona żadną chorobą ani niczym... Jedyne, co trzeba robić, to dbać, żeby nie pojawiały się infekcje itp - bo w takim stanie jest się bardziej podatnym. Przy czymś takim może być też zwiększona ilość śluzu, która - jak się okazuje - jest normalna.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 10-12-2008, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie doszły w pewnym momencie bolesne stosunki, więc byłam zdesperowana by ją usunąć co też poradziło dwóch na trzech ginekologów.
Co do samego wymrażania czyli krioterapii, to jest to zabieg szybki i mało bolesny, chociaż nieprzyjemny oczywiście, bo co w tym przyjemnego. Zabieg trwa jakieś 15 minut. Polega on na zamrożeniu chorej tkanki. U mnie była to jedna seria, chwila przerwy i druga seria. Ciekły azot o ujemnej temp. jest wprowadzany za pomocą jakby takiego "pistoletu" o ile dobrze pamiętam. Puszcza oko Podczas tego wszystkiego czuje się jedynie taki mocniejszy ból w podbrzuszu, jak ten podczas Małpa tylko ciut silniejszy. Po wszystkim wychodzi się do domu. Aha i dobrze zabezpieczyć się w podpaskę (która pewnie będzie się nosiło kilka dni), bo zamrożona tkanka będzie sama się złuszczała. Proces złuszczania nie przekroczy raczej 2 tygodni.
No i najważniejsze. po wszystkim trzeba się powstrzymać od współżycia. Przez jak długi okres to mówią różnie, ale zazwyczaj jakieś 2 miesiące. Ja przynajmniej tyle wolałam odczekać, bo bałam się czy wszystko jest już okej, chociaż po miesiącu chyba jak byłam na wizycie kontrolnej było ładnie wygojone prawie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 10-12-2008, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję Aurinko za odpowiedź. Z Waszych postów wynika, że lepiej wymrażać niż wypalać. Wszystko przekażę koleżance, będzie się mniej denerwować Puszcza oko.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

aniaaa91

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja równierz miałam zamrażaną nadżerke Uśmiechnięta. Nic mnie nie bolało tylko takie dziwne uczucie w podbrzuszu..
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja byłam w poniedziałek. Mam nadżerkę II stadium... Lekarz powiedział że lepiej będzie jak ją wypalę. Teraz już zgłupiałam i chyba pójdę do innego gina. Zobaczę co on mi powie. Podejrzliwa

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

koral

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Patrysia radzilaym wypalic. Pozniej tylko komplikacje sie z tego robia.

Podpis wierze,ze sie uda.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pati masz rację, lepiej zasięgnąć porady jeszcze jednego lekarza, bo ze sprawami intymnymi to nie tak łatwo jak z zapaleniem gardła.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam u trzech ginekologów. Każdy wypalanie skreślał na wstępie, bo po tym robią się zrosty, co może mieć wpływ na przyszłą ciążę. Wszędzie słyszałam i czytałam, że najlepiej wymrozić.
Ja dowiedziałam się przy pierwszej wizycie, że mam nadżerkę. Wcześniej nic nie czułam, a jakiś delikatny ból myślałam, że po prostu się czasem zdarza przy stosunku. Ale zaczęłam coraz częściej odczuwać nieprzyjemności i nie chciałam czekać.
Osobiście na wypalanie bym się nie zdecydowała. Po co ryzykować. Chodzić z nadżerką też nie polecam, co inne gdy jest malutka, to może się źle skończyć... Zresztą przy nadżerce są problemy z zajściem w ciążę, bo to jest stan zapalny, czyli nienaturalne warunki.
Myślę Patrysia, że nie ma tu się nad czym zastanawiać. Tym bardziej, że już masz jakieś problemy. Tylko pytanie, nie myślałaś o wymrożeniu?
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 17-12-2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Myślę Patrysia, że nie ma tu się nad czym zastanawiać. Tym bardziej, że już masz jakieś problemy. Tylko pytanie, nie myślałaś o wymrożeniu?

Dokładnie! Popytaj który gin u Ciebie wymraża i lepiej idź do niego. Wymrażanie jest ogólnie lepsze od wypalania.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 18-12-2008, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny. Właśnie zaczęłam zastanawiać się nad wymrażaniem jak czytałam waszych wypowiedzi. Również na innych forach.

Dlatego po świętach idę do innego gina. Bardzo szczęśliwa

A na razie tak się zastanawiam, czy czasem od tamponów mi się ona nie zrobiła...? Czy Wy też nad tym myślałyście?

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 18-12-2008, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

patrysia117 napisała:
A na razie tak się zastanawiam, czy czasem od tamponów mi się ona nie zrobiła...? Czy Wy też nad tym myślałyście?

Nie wiem czy nadżerka robi się od tamponów lub czy maja one na nią wpływ. Wiem, że mojej koleżance, która ma nadżerkę i będzie miała ją wymrażaną w styczniu lekarz zabronił używać tamponów.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 18-12-2008, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim koleżankom też zabronił ze względu na łatwość powstawania infekcji, może ma to jakiś chociaż mały zwiążek...
Ja kiedyś miałąm nadżerkę małą, ale mi się wchłonęła...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 19-12-2008, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje mi się, że tampony mogą mieć jakiś wpływ...
Tampony wyjaławiają środowisko w pochwie, więc pochwa jest bardziej podatna na infekcje.
Tak mi się przynajmniej wydaje. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: