Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Naturalne metody planowania rodziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia zanim odpisze Ci Zuzka to napiszę Ci jak ja robie.
Nie mierzę temp. w łóżku, idę do łazienki i tam mierzę, po umyciu głowy przewaznie. Puszcza oko Czytałam, ze nie powinno się tak robić, bo po kilku krokach temp. może trochę wzrosnąć. Najbardziej miarodajne jest mierzenie o mniej wiecej stałych godzinach, jeszcze w łóżku, przed pierwszym sikaniem.
U mnie się to nie sprawdza, bo pracuje na różne zmiany.
Zaobserwowałam jednak, że mimo wszystko wiedziałam mniej wiecej kiedy była owu, po niej temp była podwyższona. Teraz spadła z 37 do 36,8 i się zastanawiam czy idzie okres (mimo, że raczej spodziewam się ok. 18 +/- 2 dni).
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa no takie mierzenie to juz jest malo miarodajne. Niezdecydowana
Jak tylko gg bedzie mi chodzic to podeslij mi wykres, popatrzymy. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
U mnie się to nie sprawdza, bo pracuje na różne zmiany.

Gizmowa no własnie w tym cały problem. Jak wstaję o 4.30 to nie mam już czasu na mierzenie temperatury, a nawet jakbym się zmusiła, to już w dni, w ktore idę do pracy na przykład na 10, nie będę przecież wstawać o 4.30. Niezdecydowana Mam też takie noce w tygodniu, że nie kładę się spać wcale, bo się nie opłaca Niezdecydowana i co wtedy, jak to musi być po śnie. Skonsternowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia te tabletki nazywaja się "Luteina" nie pisze nic w ulotce ,żeby to była antykoncepcja, pisze że przy dłuższym stosowaniu rośnie biust i kilka kilogramów przybywa, ja to stosowałam jkaieś 4 dni bo tyle wtedy mi zostało do okresu i do dnia okresu ginekolog kazał mi je zażywać.
Może ja się nie znam ale według mnie to nie antykoncepcja, przynaj,mniej mnie o tym nie powiadomił.

Podpis 16.08.2007 się poznaliśmy inlove
20-10-2010 się zaręczyliśmy Kwiatek
30-07-2011 będziemy sobie ślubować Serduszko
Powrót do góry

mtmt

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"Luteina" to tabletki zwane strażnikiem ciąży są odpowiedzialne za utrzymanie ciąży, na pewno nie są tabletkami antykoncepcyjnymi. Bardzo szczęśliwa Biorę ją od 5 tygodnia ciąży dwa razy dziennie...

Podpis Szczęśliwa żona i mama Uśmiechnięta)
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie czyli wszystko ok nie zadna antykoncepcja.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Luteina oczywiście żadną antykoncepcją nie jest. Puszcza oko To po prostu hormon progesteron.

Cytat:
pisze że przy dłuższym stosowaniu rośnie biust i kilka kilogramów przybywa

Gdzie tak jest napisane? Na ulotce? Dobrze, że o tym nie wiedziałam, bo bym nie wzięła ani jednej tabletki. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O Luteinie nie słyszałam. Ja mam cykle regularne co 28 dni... i wiem kiedy mam owulację. I tak naprawdę nie patrzymy już kiedy są dni płodne a kiedy nie, chodź staramy się aby to było dzień przed, w dniu i po. Jakie będą efekty to się okaże.
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia tak na ulotce pisze.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Asia ja mam na ulotce tylko coś takiego:

Progesteron jako endogenny hormon bardzo rzadko wywołuje działania niepożądane, za wyjątkiem objawów, które mogą wystąpić w przypadku jego przedawkowania.
Prawdopodobne objawy przedawkowania progesteronu to senność, zawroty głowy, nudności, depresja.
W przypadku pojawienia się opisanych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Brałam Luteinę przez 6 cykli i na szczęście nic mi nie urosło. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 14-01-2011, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja tej ulotki przy sopbie nie mam ale czytałam ja wczoraj wieczorem i pisało napewno cos innego.

Dołączone po 10 minutach 55 sekundach:

Nie wiem czy jest możliwośc żeby były jakieś rodzaje Luteiny na mojej pisało 50 i ginekolog kazał mi ją brać na wieczór po kolacji i trzymać pod językiem, ma prze okropny samk.

Powrót do góry

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 18-01-2011, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chyba skorzystam tej naturalnej metody jak będę chciała mieć dzidziusia. Bardzo szczęśliwa Póki co zdaję się na medycynę.

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

kokietkaa

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 09-12-2011, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej Uśmiechnięta Przenoszę się tutaj, bo nie zauważyłam tego wątku i założyłam podobny. Może by tak odświeżyć rozmowę? Bo widzę, ze tu nikogo nie było już dawno. Czy są jakieś nowe kobietki stosujące metody naturalne?
Powrót do góry

floo

PostWysłany: Sob 10-12-2011, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak chodziłam na nauki przedmałżeńskie to pani z poradni mówiła że każda kobieta może to stosować bez względu czy cykl ma regularny czy nie, czy ma dużo stresu itp:D.

Jak zobaczyła moje wypociny (wykres) i dodałam ze często nie śpię, pracuje o różnych porach, często podróżuje w delegacjach, mam stresującą prace to stwierdziła ze nie jest wstanie na razie określić moje dni płodne Złośliwa. Więc jedno drugiemu zaprzecza. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

kokietkaa

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 12-12-2011, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze mówiąc nauki przedmałżeńskie są prowadzone na odwal. Lepiej chyba udać się do poradni. Ale wydaje mi się, że jak kobieta ma dużo stresów, mało snu etc to chyba dobry byłby mikroskop owulacyjny do określania dni płodnych.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: