Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Naturalne metody planowania rodziny
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 23:29    Temat postu: Naturalne metody planowania rodziny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie znalazłam takiego wątku więc pozwoliłam sobie go założyć.

Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o tej metodzie. Czy może któraś z Was ją stosuje? Na ile jest skuteczna? I czy jeśli któraś z Was zabezpiecza się tak przed ciążą czy nie obawia się, że metoda zawiedzie? A może znacie jakieś godne polecenia książki, które mogłyby przybliżyć mi tą metodę?

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witaj, przyznam się że ja stosowałam taką metode i od 2 lat ja stosuje(chociaż teraz od 3miesięcy to staramy się o dzidzie) i w ciąże nie zaszłam.
Polega ona na tym (przynajmniej u mnie na tym polegała),że liczysz kiedy masz dni płodne i przez 3 dni u mnie to 9,10,11(ale ja mam co 24 dni okres)cyklu nie uprawialam seksu, obserwowałam swój śluz jak był taki ciągnący, podobny do białka kurzego to również ozanczało owulacje, podobno możnqa jeszcze mierzyć sobie codziennie rano temperature, ale ja nie wiem dużo o tej metodzie, może ktoś bardzoej doświadczony się wypowie.
Ale przynajmniej u mnie przez długi czas wystarczała medyda odliczania dni od okresu kiedy mi ma wypaśc owulacja, potem zaczęłam obserwować swój organizm i sama dostrzegłam różnice w śluzie wtedy mam większą pewność ,że właśnie w tych dniach mam owulacje.

Podpis 16.08.2007 się poznaliśmy inlove
20-10-2010 się zaręczyliśmy Kwiatek
30-07-2011 będziemy sobie ślubować Serduszko
Powrót do góry

dede22

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja w takie metody nie wierze, i wątpie że na dłuższa mete się udaje unikać ciązy bez zabezpieczenia (choc znam kilka osób które kochają sie tzw. sexem przerywanym) i nie wpadli. Ale to moge na palcach wyliczyć, zazwyczaj większośc wpadało, wystarczy ponoć, że jakiś stres, antybiotyki, poważniejsza choroba, zmiana klimatu, leki, i takie różne a cykle się zmienia, i wtedy już nie jest tak pięknie, mi się wydaje że trzeba znać dobrze swó organizm bo płata on nam figle, ja osobiście nigdy nie poszła bym na taka metode zabezpieczania się.

Moja metoda na planowanie ciązy była poprostu taka że w danym dniu kochaliśmy się bez gumki, poszło wszystko do końca i za 2 tyg okazało się ze jestem w ciązy, takie było moje planowanie ciązy Bardzo szczęśliwa

Podpis 16.08.2005r - Początek z moim A Uśmiechnięta :*

05.06.2008 => Narodziny naszej córeczki.
godz: 08:00 Uśmiechnięta Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dede 22 no niestety nie wszyscy maja takie szczęście jak wy. Smutna My juz od 3 miesięcy kochamy się w te dni w które nalezy i rezultatu brak, niestety. Smutna

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ta metoda jest bardziej pomocna dla osob starających się o dzidziusia, niz tych którzy chcą tego uniknąć.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

dede22

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, wiem też słyszałam właśnie że w brew pozorom cięzko jest niektórym kobietom zajśc w ciąże, i nie wiadomo czy to takie plemniki słabe że przetrwać nie mogą, czy jeszcze co innego.

Moja kuzynka 8 lat (ponoć) kochała się bez zabezpieczenia do końca i w ogóle, i już stwierdzili, że chyba jej facet jest bezpłodny bo tyle czasu im się "udaje" że to jest nie możliwe aż do teraz - przed wczoraj urodziła. Nie wiadomo jak, nie wiadomo skąd.

Podpis 16.08.2005r - Początek z moim A Uśmiechnięta :*

05.06.2008 => Narodziny naszej córeczki.
godz: 08:00 Uśmiechnięta Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Ta metoda jest bardziej pomocna dla osob starających się o dzidziusia, niz tych którzy chcą tego uniknąć.

Zgadzam się. Uśmiechnięta
Ja obecnie stosuję tę metodę, ale raczej jako przygotowania do starań. Chcę poznać swój organizm i w razie czego wiedzieć później, w które dni się starać. Uśmiechnięta

Asia91 to miałaś duże szczęście, jeżeli omijałaś tylko te 3 dni. Puszcza oko
Ja jeszcze dodaję 3-4 dni przed owulacją i 1-2 po.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Asia91 to miałaś duże szczęście, jeżeli omijałaś tylko te 3 dni. Puszcza oko Ja jeszcze dodaję 3-4 dni przed owulacją i 1-2 po.

Bo właśnie tak powinno się robić, nie chodzi tylko i jedynie o TE dni, ale te w okolicy też. Puszcza oko
Co do stosunków przerywanych, to błagam, zaklinam, nie wkładajcie tego do jednego worka z naturalnymi metodami, bo włos mi się na głowie jeży. Zszokowana
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ale jak widać nie zaszłam w ciąże, może ze mną jest coś nie tak, kurcze jak kolejny miesiąc bez rezuttatu, to aż się płtakać chca jak się okresu dostanie, już wszytsko mnie złości, drażni, irytuje. Bardzo smutna

Dołączone po 1 minucie 20 sekundach:

I jeszce te ciągłe dogadywania mojego M "ty poprostu nie chcesz mnieć ze mną dziecka i dlatego go nie ma" , albo teksty typu "wysikałaś i go nie ma"czasami to do szału mnie doprowadza.

Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

asia91 napisała:
No ale jak widać nie zaszłam w ciąże, może ze mną jest coś nie tak, kurcze jak kolejny miesiąc bez rezuttatu, to aż się płtakać chca jak się okresu dostanie, już wszytsko mnie złości, drażni, irytuje. Bardzo smutna

Generalnie do roku starania o dziecko są jeszcze normą, ale doskonale rozumiem,że się smucisz i zastanawiasz czy coś nie tak. Bardzo ważna jest tu psychika, zbytnie "spięcie" się na dziecko może przynieść odwrotny efekt. My staraliśmy się o dziecko 15 miesięcy ...

Dołączone po 1 minucie 8 sekundach:

asia91 napisała:
I jeszce te ciągłe dogadywania mojego M "ty poprostu nie chcesz mnieć ze mną dziecka i dlatego go nie ma" , albo teksty typu "wysikałaś i go nie ma"czasami to do szału mnie doprowadza.

Po takich tekstach to trzeba się zastanowić czy taki ktoś niepoważny nadaje się na ojca. Zszokowana Wytłumacz mu może, że siuśki są w osobnym woreczku u kobiety. Puszcza oko
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiesz Jaga on poprostu strasznie chce miec dziecko, gdy widzi jakieś na drodze to odrazu mi je pokazuje i mówi że on tez by chciał już mieć takie maleństwo, on nie mówi tego by mi zrobic przykrośc tylko też sam się zastanawie czy jest wszytsko ok, jak się słyszy że za 1 razem się ludziom udaje. A ja już na ten temat jestem troszke rozdrażniona i pewnie dlatego tak to odbieram.
Z jednej strony chcę bardzo mieć dziecko a z drugiej dopiero od poł roku zaczełam prace, i nie chce jej stracić, nie mam umowy na pełny etat, również ślub za pół roku i chciałabym diopwiero po nim, kolejna to pieniążki, mój M nas spokojnie utzryma tylko że chciałabym coś dorobic więcej yak na zapas, na czarną godzine.
Może to tez jest powodem że nie mogę zajśc w ciąże.

Dołączone po 1 minucie 58 sekundach:

Ale cóz kolejne próby czynią mistrzem. Bardzo uśmiechnięta I nie trzeba sie załamywac, ja chyba mam po prostu dziś zły dzień i dlatego mi przyszła taka chęc wyżalenia.

Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jaga napisała:
Po takich tekstach to trzeba się zastanowić czy taki ktoś niepoważny nadaje się na ojca. Zszokowana Wytłumacz mu może, że siuśki są w osobnym woreczku u kobiety. Puszcza oko

No własnie, poza tym dziecka nie da się "wysikać". Przewraca oczami
Przepraszam, ze tak napiszę, ale Twój facet chyba ma braki z tego działu biologii. Niezdecydowana

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

asia91 napisała:

Masakra, facet jest poważny? Przewraca oczami
Niech wróci do podstawówki na lekcje biologii, następnym razem jak Cię doprowadzi do szału to mu to powiedz.
Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Asia91, jeśli chodzi o planowanie dziecka, to lepiej mieć w tym temacie zgodność. Zbyt łatwo potem w momencie słabości, kryzysu, czy przysłowiowego wiatru w oczy, wygarnąć przy kłótni - że ja to dziecka teraz jeszcze nie chciałam. Jak kocha to zrozumie, mimo, że sam dziecka tak ogromnie pragnie.
Powrót do góry

asia91

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wytłumacz mu może, że siuśki są w osobnym woreczku u kobiety.
A swoją drogą mój M kiedys pytał mi się czy jak mam okres i tampona czy wyciągam go przy każdym sikaniu. Śmiech do łez i wtedy właśnie zrobiłam mu wykład o anatomi. Bardzo szczęśliwa

Dołączone po 2 minutach 31 sekundach:

Jaga wiesz to nie jest tak że dziecko odkładam na koniec po wszytskim po pieniądzach, pracy i ślubie, gdyby się teraz przytrafiło byłabym najszczęśliwsza na świecie.

Uwagi  Usunęłam podwójnie dodane zdanie.
Edzia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: