Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Nauczyciele a wychowanie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 18:16    Temat postu: Nauczyciele a wychowanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak uważacie, jakich granic nie powinien przekraczać nauczyciel w klasie, jeśli chodzi o dyscyplinowanie dzieci? Ostatnio rozmawiałam z kumplem, który jest nauczycielem w gimnazjum. Uczy niemieckiego. Trafiła mu się straszna klasa. O dziwo z chłopcami jest względny spokój, natomiast dziewczęta chodzą do szkoły prawie że rozebrane, nie słuchają na lekcji, a potem przynoszą pały z klasówek, bo nic nie umieją. Była klasówka, kolega postawił dużą ilość jedynek. Głównie dziewczynkom, bo tak się akurat złożyło, że to z nimi jest największy problem. Na zebraniu rodziców został oskarżony o szowinizm (!). Dowiedział się, że gnębi dziewczęta, bo ma problemy ze sobą. Dyrektorka poprosiła go żeby przystopował trochę z dawaniem jedynek dziewczynom bo będzie skandal. A on tylko wykonywał swoje obowiązki.

Z kolei w moim byłym liceum nadal jest nauczycielka matematyki, która gnębi uczniów nazywając ich matołami, idiotami, tłukami i nie wiadomo czym jeszcze. Matematyka dla nich to koszmar. Połowa klasy jest zagrożona, drugie pół ma załamanie nerwowe przed matematyką. Zdarzyło się nawet, że jedną dziewczynę, która odpowiadała przy tablicy, uderzyła w ręce linijką. Sprawa została
wyciszona. Matematyca nadal pracuje.

Jak uważacie, jakich granic nie może przekroczyć nauczyciel? Czy nauczyciele dobrze sobie radzą z dzisiejszą młodzieżą? Czy uważacie, że nauczyciele pzekraczają swoje kompetencje? A może jest odwrotnie, może wcale się nie starają, bo praca z młodzieżą zdaje się ich przerastać?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 7:51    Temat postu: Re Nauczyciele a wychowanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Czy nauczyciele dobrze sobie radzą z dzisiejszą młodzieżą? Czy uważacie, że nauczyciele pzekraczają swoje kompetencje? A może jest odwrotnie, może wcale się nie starają, bo praca z młodzieżą zdaje się ich przerastać?

Nauczyciele wcale sobie nie radzą. Radziliby sobie, gdyby rodzice się nie wtrącali i nie robili ogólnokrajowej afery z byle czego.
Kiedyś nauczyciel był autorytetem. Jak dziecko było leniwe i miało same pały, to na takiej wywiadówce rodzic siedział ze spuszczoną głową i wstydził się za dziecko, a w domu było lanie. Złośliwa Dziś rodzice wybielają swoje dzieci na każdym kroku zwalając wszystko na nauczycieli, oskarżając ich o niekompetencje. Rodzice chyba sami nie radzą sobie z dziećmi i ich błędy zwalają na nauczycieli. Coś sie stanie w szkole - wina nauczycieli, ktoś się nie uczy - wina nauczycieli, ktoś pyskuje i wyzywa nauczyciela - wina nauczycieli, bo sprowokowali. To jakiś cyrk co się teraz dzieje.
Jeszcze za moich czasów nauczyciel był autorytetem i nawet przez myśl nikomu by nie przeszło oskarżać nauczyciela o jakieś dyskryminacje, uprzedzenia, bo ktoś się nie uczył. Nie uczył się i tyle, wina ucznia.

Dziś naucziciele mają ciężko, bo młodzież jest w dużym stopniu koszmarna i bezkarna, bo ma za sobą swoich rodziców, którzy zawsze się wstawią. Dziś nauczyciel boi się odezwać. Przewraca oczami
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 11:41    Temat postu: Re Nauczyciele a wychowanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Radziliby sobie, gdyby rodzice się nie wtrącali i nie robili ogólnokrajowej afery z byle czego.

Dokladnie.
Moja siostra pracuje w prywatnej szkole. Uczy w-fu.
Wystraczy, ze dziecku nie spodoba sie jak pani popatrzy i nauczyciel jest juz na dywaniku. Nie trzeba nic powiedziec, wystarczy miec nie takie spojrzenie... Paranoja!!

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Moja siostra pracuje w prywatnej szkole. Uczy w-fu.
Wystraczy, ze dziecku nie spodoba sie jak pani popatrzy i nauczyciel jest juz na dywaniku. Nie trzeba nic powiedziec, wystarczy miec nie takie spojrzenie... Paranoja!!

Zuzka w Stanach siostra pracuje czy w Polsce?

Pytam bo jestem ciekawa czy u was też tak jest jeśli chodzi o szkołę. Uśmiechnięta

Rzeczywiście, kiedyś nauczyciel miał autorytet. Fakt, że nie wszyscy na niego zasługiwali, bo do tej pory pamiętam moją fizyczkę, która sama nic nie wiedziała, a nas próbowała uczyć. I nie daj Boże się z nią nie zgodzić, albo powiedzieć, że gdzieś się pomyliła. Pamiętam także mojego historyka w liceum - nigdy nie spotkałam już później żadnego, ani wykładowcy, ani nauczyciela, który wykładałby swój przedmiot z taką miłością, zacięciem i pasją. Zarażał nas tym, nikogo nie faworyzował, potrafił tak zmotywować do pracy, że uczeń dwójkowy na koniec semestru miał czwórkę z historii. U niego na lekcji nigdy nie było niczego innego, tylko historia, od początku do końca lekcji.

Teraz mam wrażenie, że dzieciaki nauczyły się, że nauczyciele są dla nich, że szkoła jest dla nich i jak im się coś nie podoba to chrzanić szkołę, chrzanić nauczycieli. Rodzice ich uczą walczyć o swoje. I dobrze. Tylko żeby to nie przerodziło się w walkę typu - a Asia ma piątkę, a moja córka dostała czwórkę z tego samego sprawdzianu a pisały tak samo. A w ogóle to Asia ściągała, a moja córka jest święta.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:01    Temat postu: Re Nauczyciele a wychowanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:

I jeszcze dzieciaki sypią przepisami, tłumacząc nauczycielowi, że on nic im nie może zrobić, bo nie ma prawa. Złośliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:02    Temat postu: Re Nauczyciele a wychowanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
I jeszcze dzieciaki sypią przepisami, tłumacząc nauczycielowi, że on nic im nie może zrobić, bo nie ma prawa. Złośliwa

Przepisami? Szczeniak powiedzial mojej kolezance, ze jak nie zmieni tonu to straci prace. Złośliwa

ZieloneOczko siostra w Polsce pracuje.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z Wami. Moja ciotka nauczycielka mówi, że dziś rodzice z byle bzdetem od razu lecą do dyrektora i kuratorium.[/list]
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nauczyciele sobie nie radzą, bo nie daje sie im szansy. Wszystkiemu winni są rodzice. Teraz dziecko jest zawsze najlepsze, najgrzeczniejsze, najzdolniejsze i nie ma mowy, żeby zrobilo coś zźle. Później wysrasta z nich to co wodzimy wokół. Mamusia i tatuś udaja, że problemu nie ma, bo jak to by wyglądało w oczach innych? Moje dziecko złe? Nie ma mowy! Nie wierzę, że dzieciak nie majacy szacunku do nauczyciela i innych osób, sprawiajacy masę problemów, w domu nagle jest aniołkiem. Nie wierzę. Po prostu ci rodzice na wszystko pozwalaja, dzieciak chce tak, to tak jest i nie ma konfrontacji, a w takiej szkole nie każdy mu się podporządkuje. Ąż krew zalewa, kiedy rodzice przychodzą na skargi, że jakim prawem nauczyciel zrobił to czy tamto, a jednocześnie wymagaja by szkoła wychowywała.
Szkoła nie jest od wychowywania! Od tego są rodzice!
Powrót do góry

Eewelka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według rodziców nauczyciel powinien pracować 24h/dobę, wychowywać, uczyć, nie zadawać prac domowych, chuchać i dmuchać na ich dziecko, przepraszać, że chce je czegoś nauczyć i jeszcze tyłek i nos podcierać, bo jak to czasem się słyszy "to Pani obowiązek".
Rodzice nie uczą dzieci szacunku do starszych, ani do nauczycieli, więc skąd dzieci to mają wiedzieć?
Rodzic w dzisiejszych czasach potrafi tylko wymagać, ale nic od siebie nie daje.

Podpis Szminkę z kołnierzyka mężczyzny należy usunąć razem z mężczyzną.
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 25-03-2015, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Są granice których nauczyciel nie powinien przekraczać,on ma za zadanie uczyć nasze dziecko anie wychowywać,kiedyś nauczyciel miał autorytet,dzieciaki szanowali słuchali.Moje nauczycielki były bardzo fajne, ja byłam grzeczną dziewczynką nie sprawiającą żadnych problemów, zawsze jakiś mądrala się w klasie znalazł i wymądrzał,aczkolwiek były pojedyncze incydenty.To co teraz w szkołach wyprawiają uczniowie w głowie sie nie mieści.Rodzice nie potrafią zapanować nad swoim dzieckiem i zwalają winę na nauczycieli.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

xoxo

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 28-03-2015, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wszystkie/Wszyscy macie rację, ale niektórzy nauczyciele to niestety ludzie, którzy na tym stanowisku znaleźli się przez przypadek.

Praca nauczyciela to bardzo niewdzięczny zawód, który wymaga ogromnej cierpliwości i podejścia, którego niestety niektórym nauczycielom brakuje. Nie można generalizować i stwierdzić, że wszyscy nauczyciele to chodzące Anioły, natomiast dzieci, to rozwydrzone bachory, z którymi nie da się żyć. Jeśli nauczyciel robi to co kocha (jak każdy, kto pracuje w wymarzonym zawodzie), to jest w stanie poradzić sobie z każdym urwisem.

Osobiście trafiałam na różnych nauczycieli, jednych wspominam bardzo dobrze i niekiedy nawet odwiedzam, innych wymazałam ze swojej pamięci wraz z opuszczeniem szkolnych murów.

Jeżeli chodzi o autorytet, to na niego również trzeba sobie zasłużyć, więc trudno stwierdzić, czy kłopoty z uczniami wynikają z problemów z dziećmi i ich rodzicami, czy z tego, że nauczyciel nie jest powołany do pracy jaką wykonuje. Dzieciaki są straszne, ale jeżeli nauczyciel potrafi je do siebie przekonać, nie pobłażliwością i przymykaniem oka na naukę, ale swoją osobą, to myślę, że takich problemów nie ma Puszcza oko
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 01-06-2015, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Dyrektorka poprosiła go żeby przystopował trochę z dawaniem jedynek dziewczynom bo będzie skandal. A on tylko wykonywał swoje obowiązki.

Dziwi mnie jej postawa. Dlaczego nie zapytała, co jest przyczyną tych jedynek?
Ponadto skoro dzieci i młodzież mają poparcie ze strony rodziców, to dla nauczyciela jest to walka z wiatrakami. Przykre, ale realne.
Powrót do góry

Anna26

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 02-06-2015, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś nauczyciel był autorytetem, dziś- nie.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

czarnajagoda

PostWysłany: Czw 25-06-2015, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobry,ludzki nauczyciel rozumiejący problemy młodzieży zawsze będzie autorytetem.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 25-06-2015, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Kiedyś nauczyciel był autorytetem, dziś- nie.

Bo kiedyś nauczyciele potrafili (a może po prostu mogli) trzymać dyscypline!
Pamiętam jak ja chodziłam do szkoły i dowiedzieliśmy się, że naszą wychowawczynią będzie jedna historyczka starej daty. Normalnie załamka na sam koniec wakacji. A później okazało się, że jak nie fikasz to jest ok, a jak fikasz to masz przerąbane. Ale respekt był.
Tak samo było z matematyczką. Cudowna kobieta, świetnie zorganizowana, doskonały pedagog, ale jak ktoś podskoczył to robiła taki dym, ze sie odechciewało. Mimo wszystko to była nasza najlepsza wychowawczyni.
Nigdy nie lubiłam mamałygowatych nauczycieli, których cała klasa miała w poważaniu i na lekcjach działo się co bądź, tylko nie nauka.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: