Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

NERGAL - Adam Darski

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Gwiazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s_Eufremina

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 9:40    Temat postu: NERGAL - Adam Darski Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adam Michał "Nergal" Darski
(ur. 10 czerwca 1977 w Gdyni), - polski kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista i wokalista, osobowość telewizyjna, a także dziennikarz magazynu muzycznego Mystic Art. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
Założyciel, główny kompozytor, autor tekstów oraz lider grupy muzycznej Behemoth. Absolwent Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie w terminie obronił pracę magisterską. Wraz z Katarzyną "Kayah" Rooijens, Andrzejem Piasecznym i Anną Dąbrowską objął funkcję jurora w programie The Voice of Poland, którego premiera odbyła się we wrześniu tego samego roku na antenie stacji telewizyjnej TVP2.
Udział muzyka w programie telewizji publicznej spotkał się z wściekła wręcz i niewybredną krytyką ze strony środowisk bigotów katolickich. Protesty wystosowało m.in. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz biskupi rzymskokatoliccy Wiesław Mering i Sławoj Leszek Głódź, którzy zarzucili Darskiemu m.in. propagowanie satanizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilka lat temu spotkałam Pana Darskiego wraz z kolegami z zespołu, przypadkiem w godzinach późno - nocnych ( mozna powiedzieć wczesno - porannych) w barze na Krakowskim dworcu. Powiem, że wraz ze znajomymi wracaliśmy z koncertu na, którym grał zespół Behemoth i ku zdziwieniu Panowie muzycy także czekali na ten sam pociąg jadący w stronę Wrocławia. Powiem, że bardzo fajnie się z nimi rozmawiało i to na poważne tematy. Także do wszystkich nieprzekonanych - nie oceniajcie książki po okładce oni część rzeczy robią tylko po to, aby sprzedać jak najwięcej płyt. Ot czysta komercha.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Vacanza.

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam fanką jego muzyki nie jestem.
Najbardziej irytuje mnie jednak jak ludzie gadają, że Nergal stał się sławny dzięki związkowi z Dodą. Owszem, wtedy zainteresowały się nim polskie tabloidy, ale nikt nie pisze o tym, że Behemoth robi oszałamiającą karierę w USA i w Azji. Doda może się przy nich schować.
Powrót do góry

s_Eufremina

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Vacanza. napisała:
Ja tam fanką jego muzyki nie jestem.
Najbardziej irytuje mnie jednak jak ludzie gadają, że Nergal stał się sławny dzięki związkowi z Dodą. Owszem, wtedy zainteresowały się nim polskie tabloidy, ale nikt nie pisze o tym, że Behemoth robi oszałamiającą karierę w USA i w Azji. Doda może się przy nich schować.

Może i ten krótki związek z Dodą też - ale choroba napędzila mu zwolenników a głównie wielbicieli/ek. I co ciekawe a niepojęte dla tych świętobliwych szamanow - stal się cud. Pokonal chorobę.
Tymczasem...
Konsekrowana kamaryla spiera się o Nergala. List otwarty ks. Lemańskiego do biskupa Meringa to reakcja na artykuł z "Naszego Dziennika", w którym bp. Mering w ostrych słowach upomina ks. Adama Bonieckiego za obronę Nergala. - To niegodne biskupa i chrześcijanina - ocenia ks. Lemański.
Ksiądz Wojciech Lemański, z Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski zareagował na zamieszczony dziś w "Naszym Dzienniku" list ordynariusza włocławskiego, biskupa Wiesława Meringa. - Sytuacja staje się bardzo poważna, kiedy ksiądz katolicki w telewizji mówi głupstwa - pisał hierarcha. - Wtedy ten kapłan staje się wilkiem w owczarni, a nie pasterzem - dodawał.
Cytat:

List otwarty księdza Wojciecha Lemańskiego do biskupa Meringa:

Każdy biskup, zwłaszcza w naszym kraju, staje się osobą publiczną i musi się liczyć z tym, że jego słowa wypowiedziane w przestrzeni publicznej spotkają się z reakcją. Myślę że właśnie ze względu na społeczną reakcję wypowiedział ksiądz biskup słowa na temat pewnego artysty, a niedługo potem napisał list otwarty do księdza Bonieckiego. Nie żyję na tym świecie tak długo, jak ksiądz biskup, ale pamiętam jeszcze akcje publicznego piętnowania w naszym kraju osób uznanych za godne pogardy, i publicznego odcinania się od owych napiętnowanych przez tak zwane autorytety.

Szatan, czyli nieprzyjaciel, towarzyszył będzie Kościołowi aż do bram Królestwa i z całą pewnością należy stawiać mu czoła. Papież Benedykt XVI publicznie piętnował ową tajemnicę nieprawości dokonującą się wewnątrz Kościoła. Błogosławiony Jan Paweł II publicznie przepraszał za dzieła dokonane za podszeptem szatana przez ludzi Kościoła. Obaj papieże w swojej walce ze złem nigdy nie posunęli się do działań, na jakie zdecydował się ksiądz biskup. Piętnowali zło, ale nigdy nie czynili tego nazywając konkretnych ludzi, kraje, organizacje. To, co zawarł ksiądz biskup w wypowiedziach na temat tego artysty, a już zwłaszcza to, co napisał ksiądz biskup w liście otwartym do księdza Bonieckiego, uważam za niegodne nie tylko biskupa, ale i chrześcijanina. Wypominanie ludziom wymienianym z nazwiska ich rodziców i ich niejednoznacznej przeszłości jest niedopuszczalne.

Jeśli ksiądz biskup takimi metodami chce głosić całą prawdę, to proszę napisać list otwarty do niektórych swoich braci w biskupstwie, których rodzice również mocno związali się z ideologią marksistowską, a rodzeństwo niektórych tonie w nałogach. Proszę piętnować podstępne dzieła szatana wśród hierarchów uwikłanych w świadomą współpracę z organami bezpieczeństwa lub w czyny głęboko niemoralne rzucające straszliwy cień na nasz Kościół.

Wszystkich dotkniętych treścią listu otwartego, jaki wystosował ksiądz biskup do księdza Bonieckiego, zarówno tych wymienionych z nazwiska, jak i poruszonych jego lekturą przepraszam w imieniu Kościoła. A tak na zakończenie, w Chełmnie nad Nerem, w diecezji powierzonej trosce księdza biskupa, szatan pozostawił straszliwe ślady. W tamtejszym kościele hitlerowscy oprawcy przetrzymywali przed śmiercią tysiące Żydów, zanim nazajutrz zamordowali ich w samochodach śmierci. Odwiedzałem ten kościół wiele razy i nie znalazłem żadnego śladu piętnującego to straszliwe dzieło szatana. Do dzieła, księże biskupie.
Ksiądz Wojciech Lemański
Jasienica 28 września 2011

Postawa ks. biskupa Meringa, którą opisał ks. Lemański pokazuje chorobę Episkopatu Polski. Księża biskupi pełni pychy i eklezjalnej arogancji uznali, że są mądrzy tylko z racji urzędu i takich często udają. Postawa b. Meringa wobec miejsca zagłady Żydów, braci Św. Rodziny, pokazuje, jak sztucznym jest ten człowiek. Może jest nie tyle sztucznym człowiekiem ile faryzeuszem, czyli prawdziwym znakiem obecności Szatana w Kościele rzymsko-katolickim, co zresztą potwierdza naczelny watykański egzorcysta ojciec Gabriele Amorth.
Kto dał prawo ks. biskupowi Meringowi oceniać pochodzenie innych osób, szczególnie bez pokazania własnego i własnej przeszłości. Widać wstydzi się ks. biskup jego własnych przodków oraz swojego życiorysu i przerzuca ten wstyd na obrażanie innych. Brak reakcji ks. biskupów Episkopatu Polski na taką postawę bpa Merlinga, może być traktowany, jako świadectwo postawy ich wszystkich. Może mają nadzieję, że gdy nie będą takich oceniać, to i sami unikną dalszych sądów. Słowa ks. Lemańskiego pozwalają sądzić, że i biskupi Episkopatu Polski skorzystali na "dziwnym" przebiegu lustracji w Polsce. Jak tacy ludzie mogą budować dobro w tym kraju?
============
PS. Z dokumentów zgromadzonych w teczce kontaktu operacyjnego „Lucjan” wynika, że ks. Wiesław Mering zwerbowany został w drugiej połowie lat 70. „Wiesław Mering pozostawał w zainteresowaniu operacyjnym Wydziału IV KWMO w Gdańsku od maja 1975 r.
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Może i ten krótki związek z Dodą też - ale choroba napędzila mu zwolenników a głównie wielbicieli/ek.

Myślałam, że fanów zdobywa się dzięki swojej twórczości, a nie chorobie. ja dziękuję za takie wielbicielki. Nie potrafią wymienić ani jednego jego utworu, ale ekscytują się newsami z prasy. "Umarł już, czy jeszcze nie?".

Ta cała nagonka i posądzanie o satanizm, pedofilię i całe zło tego świata to już w ogóle komedia. Uśmiechnięta
Powrót do góry

s_Eufremina

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Vacanza. napisała:

Ta cała nagonka i posądzanie o satanizm, pedofilię i całe zło tego świata to już w ogóle komedia. Uśmiechnięta

Nie mieszaj dwóch nieprzystających do siebie realnie pojęć.
Satanizm praktycznie grozi tylko konsekrowanym szarlatanom i tylko w sferze sacrum. Jakoś ofiar tej ideologii nie widać. Można sobie wierzyć tak w diabla jak i w krasnoludki. Zresztą Szatan to wymysł Kościoła - mają co chcieli.
Natomiast pedofilia, szczególnie w wydaniu tych ostatnich to już światowa plaga. Pan na Watykanie doczekał się nawet "aktu oskarżenia" przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze.

Podpis Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słuchałam muzyki Behemotha zanim się zaczął spotykać z Dodą, pierwsza płyta jak dla mnie była najlepsza, z każdą kolejną obniża się poziom. Nie wiem czy ktoś widział teledyski zespołu, ale są świetne. Uśmiechnięta

Na temat nagonki już się gdzieś chyba wypowiadałam, wbrew pozorom dzięki niej Nergal ma całkiem niezłą reklamę więc nie ma co narzekać. Złośliwa
Powrót do góry

s_Eufremina

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 09-10-2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Ja słuchałam muzyki Behemotha zanim się zaczął spotykać z Dodą, pierwsza płyta jak dla mnie była najlepsza, z każdą kolejną obniża się poziom. Nie wiem czy ktoś widział teledyski zespołu, ale są świetne. Uśmiechnięta
Na temat nagonki już się gdzieś chyba wypowiadałam, wbrew pozorom dzięki niej Nergal ma całkiem niezłą reklamę więc nie ma co narzekać. Złośliwa

Muzyka jest świetna, oczywiście dla koneserow, smakoszy a nie żulikow spod budki... i biskupów. Niektorzy księżą - o dziwo - też w niej gustują. Chyba muszą się z tym ukrywać w ich "podziemiu".
Natomaist co do repertuaru i samej twórczosci. Nie wykluczone że w tym trudnym dla niego okresie Doda "przyssała się do klawiatury" i to mialo taki skutek. Zobaczymy co dalej. Zespoły czy sami tworcy nawet światowych sław też mieli i mają wzloty i spadki. O upadkach już mnie wspominajac.

Podpis Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Nie 16-10-2011, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lubię go.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

kwiat-pustyni

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 27-10-2011, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też nie wiem skąd ta nagonka. To inteligentny i wykształcony facet na poziomie, szanuję go, mimo że metalu nie słucham.
Powrót do góry

Gonieczka

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Pią 28-10-2011, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam takie zdanie: Jest dużo ludzi co mają talent artystyczny na scenie więc muszą się wybić w górę i szukają jakiegoś sposobu,aby ciągle było o nim/ o niej głośno.
Nie powinno się nikogo krytykować za rodzaj muzyki jaki wykonuje tylko słuchać co dany muzyk chce nam przekazać.
I tak jest tak samo w malarstwie,w sporcie czy nawet przysmakach kulinarnych.
Jedno zdanie wypowiedziane może zniszczyć człowieka bezpodstawnie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Gwiazdy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: