Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Nie moje miasto

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maja96

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 21-03-2017, 11:52    Temat postu: Nie moje miasto Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć dziewczyny, chciałabym podzielić się z Wami moją historią i poprosić o radę i rozmowę na ten temat.
Ja i mój chłopak jesteśmy razem od niemal pięciu lat, obydwoje pochodzimy z małej miejscowości na mazowszu. Po skończeniu liceum on wyjechał na medycynę do Krakowa, ja do Warszawy, gdzie robiłam rok przerwy od studiów i podjęłam pracę. Związek na odległość układał nam się dobrze, widywaliśmy się tak często jak tylko mogliśmy.
Kiedy przyszedł czas na wybór studiów bez wahania wybrałam Kraków, chciałam być z moim facetem w jednym miejscu, chciałam byśmy w końcu razem zamieszkali. I udało się.
Jednak po wyprowadzce zaczęły się schody, Kraków mnie męczy, duszę się w tym mieście i czuję się obco. Studia to zupełna porażka.
Zaczęliśmy rozmawiać na ten temat, zaproponowałam przenosiny do Warszawy. Przystał na nie - bardzo niechętnie - mówił, że jego studia są trudne, a róznice programowe ogromne. Jednak zdecydował się to zrobić, i będzie aplikował w lipcu o przeniesienie na Warszawski Uniwerystet Medyczny.
Mimo tego, że się zgodził, widze że jest bardzo niezadowolony, ma tutaj znajomych, kocha to miasto i swoje studia na Jagiellońskim. Kiedy wspominam o Warszawie od razu markotnieje.
Nie wiem co zrobić, z jednej strony ciesze się, że wrócę do miejsca w którym czuje sie doskonale(wiem, że on dostanie się na WUM, ma doskonałe wyniki), ale z drugiej mam wrażenie, ze robię mu ogromną krzywdę.
Ustaliliśmy już, że nie chcemy kolejne lata być w związku na odległość, dlatego mój wyjazd, a jego zostanie w Krk nie wchodzi w grę.
Dzięki i liczę na rozmowę Uśmiechnięta
Maja
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 21-03-2017, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj, ciężko coś poradzić... Trudna sprawa. Obojgu z Was jest dobrze gdzie indziej. A gdybyście wyprowadzili się do zupełnie innego miasta? Ani Kraków, ani Warszawa? Macie taką możliwość?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

maja96

Zodiak: Baran

PostWysłany: Wto 21-03-2017, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Możliwość zapewne jest, ale moi rodzice kupili nam mieszaknie w Warszawie, jego w ubiegłym roku kupili jedno w Krakowie. Dlatego też, obawiam się że ani jedni ani drudzy nie będą zadowoleni, kiedy zrezygnujemy z obydwóch.
Wiem, że sprawa jest trudna. Jestem zupełnie pogubiona Smutna
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: