Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Niedziele wolne od handlu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 30-03-2018, 11:47    Temat postu: Niedziele wolne od handlu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ciekawi mnie Wasza opinia na ten temat, bo z tego co słyszę w swoim otoczeniu, zdania są bardzo podzielone. Zapraszam do dyskusji. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zula123

PostWysłany: Wto 03-04-2018, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam z tym problemu , że zrobić zakupy na cały weekend już w sobotę. W sumie jest mi to obojętne czy sklepy są otwarte czy zamknięte. I tak staram się robić w niedziele coś bardziej kreatywnego niż spacerowanie po galeriach Uśmiechnięta
Powrót do góry

koralowaa

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 24-04-2018, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja powiem tak - wg mnie kazdy powinien miec wybor czy pracuje w niedziele czy nie. Tacy studenci np jak moja corka chcieliby dorobic sobie a jesli chodzi o zlecenie to odpada wtedy prawie 400 zl wiec to jest naprawde duzo.
Powrót do góry

Marta90F

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 14-06-2018, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mało osób mówi o kwestii prawnej tej ustawy. Nie jest ona zgodna z obecną konstytucją. Państwo podstępem rozporządza mieniem prywatnych przedsiębiorców na ich niekorzyść. Nie przytoczę dokładnego paragrafu, bo nie pamiętam jego treści. Bardziej sensowna w naszym kraju byłaby ustawa zakazująca sprzedaży alkoholu po godzinie 20, jak w Norwegii.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 15-06-2018, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Marta90F napisała:
Mało osób mówi o kwestii prawnej tej ustawy. Nie jest ona zgodna z obecną konstytucją. Państwo podstępem rozporządza mieniem prywatnych przedsiębiorców na ich niekorzyść. Nie przytoczę dokładnego paragrafu, bo nie pamiętam jego treści. Bardziej sensowna w naszym kraju byłaby ustawa zakazująca sprzedaży alkoholu po godzinie 20, jak w Norwegii.

To już się dzieje ale bardziej na szczeblu lokalnym. W centrum Poznania jest zakaz sprzedawania alko po 22 w sklepach. Można tylko w pubie z tego co wiem.

Ja mam ambiwalentny stosunek. Nigdy nie robiłam zakupów w niedzielę, bo mi to nie było potrzebne. Korzystam raczej w tygodniu po pracy. Rozumiem jednak ludzi pracujących w sklepach, że chcieliby mieć ten dzień wolny. Wszystko zależy od punktu siedzenia.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

magda1604

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 26-06-2018, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym ten temat zostawił specjaliście z tej dziedziny. Moim zdaniem to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie.

Podpis Nie jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy weseli, a to nie to samo.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 29-06-2018, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

magda1604 napisała:
Ja bym ten temat zostawił specjaliście z tej dziedziny. Moim zdaniem to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie.

A kto jest specjalistą w dziedzinie opinii Forumek o niedzielach wolnych od handlu? Bo to tego dotyczy temat... Śmiech do łez
Powrót do góry

Kiti

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 24-08-2018, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sądzę, że nie do końca bo wiele ludzi pracuje cały tydzień praktycznie do soboty i w niedziele ma tylko czas na zakupy. A tu wszystko zamknięte...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: