Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niemcy - cel podróży
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
princeska

PostWysłany: Sro 13-05-2009, 11:51    Temat postu: Niemcy - cel podróży Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do jakich ciekawych zakątków, atrakcji, miast dotarłyście w Niemczech? Co polecicie odwiedzić w tym kraju?Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 13-05-2009, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bundesrepublika jest pięknym krajem i osobom, którym Niemcy nie kojarzą się z racji zaszłości negatywnie, oferuje wiele ciekawego. Polecam ze swej strony karnawał w Kolonii, cudowną Bawarię z Octoberfest w Monachium, żyjący niesamowitą atmosferą szpanerski, drogi portowy Hamburg, muzeum motoryzacji w siedzibie Volkswagena, rajdową przejażdżkę szybkim samochodem po Nurburgringu, knajpki Berlina położonego wśród kanałów i jeziorek z zaliczeniem wizyty u tamtejszych berlińskich filharmoników na jakimś koncercie, polecam dodatkowo koncerty DTH... Co land, to same niespodzianki, atrakcje i ciekawi ludzie. Puszcza oko
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 13-05-2009, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja polecam zamek Neuschwanstein.
Znajduje się w Bawarii przy granicy z Austrią.
Piękny bajkowy zamek (podobno jest pierwowzorem dla projektu zamku w Disneylandzie), cudowna okolica.

http://www.neuschwanstein.de/

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Sro 13-05-2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie podobno, tak było rzeczywiście. Puszcza oko
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 13-05-2009, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mieszkam w Niemczech juz ponad 2 lata ale nie wiem gdzie tu jest cos fajnego. Napewno w Bad Bentheim jest fajny zamek i park przy nim,sa tam jeszcze jakies domy w ktorych mieszkali jacys tam ludzie (nie pamieta kto Zakłopotana ). Bedac tez w Bentheim mozna odwiedzic Holandie bo jest blisko. Puszcza oko
Tu gdzie mieszkam teraz to chyba nie ma nic co moglabym polecic chyba ze o czyms nie wiem.
Powrót do góry

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 14-05-2009, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kolonia to piękne miasto z jeszcze piękniejszą katedrą. Uśmiechnięta

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pią 15-05-2009, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva napisała:

I królewską piastowską Polką w sarkofagu Puszcza oko .
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 16-05-2009, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie ja też polecam Kolonie. Uśmiechnięta I wesołe miasteczko gdzieś nie daleko (nie pamiętam gdzie dokładnie Zakłopotana ).

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 16-05-2009, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva napisała:

Widziałam katedrę. Robi ogromne wrażenie. Niesamowity widok. tyyyle

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

princeska

PostWysłany: Wto 19-05-2009, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wow, katedra rzeczywiście cudna!
Może rzeczywiście wybrać się do Kolonii, zwłaszcza że dziś przeczytałam o Muzeum Czekolady, które też tam się znajduje:
link usunięty

Była któraś z Was?Uśmiechnięta

Uwagi  Linki reklamowe są niezgodne z Regulaminem
dotka.
Powrót do góry

lover

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 06-02-2010, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bardzo polecam Hamburg-jest co zwiedzać,dosyć miła atmosfera i fajni ludzie,dużo sklepów i w ogóle.Uśmiechnięta , podobnie jest w Frankfurt nad Menem, i oczywiście Monachium Uśmiechnięta
odradzam Berlin.. ponieważ ludność w Berlinie ma dziwne podejście do Polaków..nie są gościnni.. potrafią wyzwać na ulicy.
piszę to z własnego doświadczenia bo byłam w tych 4 miastach/

Podpis ''Chcę trochę czasu,bo czas leczy rany.''
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 06-02-2010, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jakieś 8-9 lat (matko jak ten czas leci) temu była na obozie harcerskim w Niemczech. Obóz mieliśmy w Nottuln, ale zwiedzialiśmy też Munster, Kolonie. Piękne miasta, katedra niesamowita.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 06-02-2010, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja rowniez polecam Hamburg, jest piekny. Sporo do zobaczenia, ale oprocz muzeum, kosciolow, ratusza itp. polecam tez Miniatur Wunderland oraz Hamburger Dungeon (ostatnie tylko niestety z opowiadan), a takze slynna Mönckebergstraße. No i coroczne urodziny portu. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 06-02-2010, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja polecam Kolonię-cudowna jest Uśmiechnięta. Niedaleko niej jest park rozrywki ogromny!
Polecam też nad morzem Wilhelmshaven, Bremerhaven...fajne miejsca nad samym morzem, dużo muzeów ciekawych Uśmiechnięta.
Oczywiście duże miasta też mają coś w sobie...Hamburg, Frankfurt Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Menju

PostWysłany: Pon 08-02-2010, 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak już tak drążycie Kolonię to chyba warto udać się na jakąś imprezkę do Köln Arena( ona się teraz nazywa Lanxess Arena).
Niezłe wrażenie robi ta szklana konstrukcja o pojemności ok. 20 tys. widzów.
Najbliższy fajny koncert 20 marca. Zagra w Kolonii Eros Ramazotti ze swoim bandem. Puszcza oko Na koncertach brzmi o niebo lepiej niż na płytach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: