Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Niemcy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 04-02-2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smutna prawda, no nie? Sama juz sie o tym przekonalam. Jesli ktos ma Ci pomoc to najprawdopodobniej bedzie to Niemiec, a Polak... Bez komentarza.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 04-02-2011, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale wiecie co wam powiem, niemcy tez sa... Ostatnio znajomy mial troche problemow z zalatwieniem bezrobotnego. Co sie w koncu okazalo to babka nie chciala mu przyznac tych pieniedzy bo jest polakiem. No wiecie co, jak bym naprawde umiala sie wygadac to zglosilabym to gdzies.
Ale co do tych naszych kochanych rodakow to ost. znajomy pojechala do sklepu i ktos jej skrzywil lusterko. Chciala troche wyprostowac ale urwala je. No dala do naprawy a za pare dni przyjechala do niej policja ze spowodowala wypadek, koles ma urwane zawieszenie i cos tam. Sprawdzili czy cos i ten policjant sie smial i powiedzial ze no musial przyjechac bo dostal takie zgloszenie ale smiac mu sie z tego chce. I co sie okazalo ze niby byl jakis swiadek, ktory widzial to cale zajscie i co sie okazalo- polak.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 05-02-2011, 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Człowiek człowiekowi wrogiem!
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-02-2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Naprawdę smutno jak się czyta takie rzeczy... A Turcy są w Niemczech i mimo, że się ich tu nie lubi to mają najlepszą opiekę zdrowotną. Ostatnio w tv słyszałam, że Turek więcej dostanie za darmo np. u dentysty niż sam Niemiec! A biedny Polak nic.

Takie pytanie poza tematem: czy Was też nieustannie Niemcy zaczepiają? Ja nie wiem o co chodzi, ale jak tylko wyjdę gdzieś sama to zawsze musi mnie ktoś zatrzymać. Niezdecydowana

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pią 11-02-2011, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale jak zaczepiaja? Pytaja o gdzie sie cos znajduje albo o cos innego?
Mnie tez nieraz ktos zaczepi i pyta np.gdzie tu jest basen, lo matko a skad ja mam to wiedziec. Nigdy w zyciu nie bylam tu na basenie.
Jak za darmo?
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 16-02-2011, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie mam jeszcze wyrobionego zdania o Niemcach.
O Turkach to tylko to co widziałam i słyszałam od znajomych...
Ale o Polakach aż za dużo. Jak nie masz tam przyjaciół to Polak Cię nie wesprze raczej Smutna. Nawet potrafią zadzwonić i donieśc, że przejechałes na czerwonym, nawet jak tak nie było. Wystarczy, że zadzwoni na policję jak zobaczy polską rejestrację, czy fajny wózek.

Ostatnio byłam u D. Teraz będziemy mieszkać w maleńkim Hespe 35 km od Hannoveru. Mamy mieszkanie w domu, urządzamy, ale ja się trochę przestraszylam, że to za mała miejscowość dla mnie. Jestem wychowana w mieście i to większym. Jak Wy sobie tam radzicie ze wszystkim?

A padło pytanie o D., nie ma obywatelstwa jeszcze. A z ubezp. dowiedziałam się, że będę podpięta jednak.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 19-02-2011, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety Polacy w DE sa mało zyczliwi delikatnie to ujmując.
Mnie ostatnio moja sąsiadka pokazała na co ja stać tylko dlatego ze kupiłam sobie firmowe szpiki na wiosne ... które sie jej bardzo podobały ale nie stać jej aby dac taka sume na buty.
Ja najczęściej spotykam sie z zazdrością. Mimo ze nie wiem czego oni moga mi zazdrościć nie maja czego. Smutna

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 19-02-2011, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny myślę, że nie tylko w Niemczech nie można liczyć na Polaków (oczywiście są wyjątki). Podobnie jest tu u mnie, w Irlandii. Zwłaszcza jeśli chodzi o zupełnie obce osoby, kiedy inny Polak jest w potrzebie to drugi Polak wyciąga rękę jako ostatni albo wcale jej nie wyciąga. Taka to już polska mentalność.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 20-02-2011, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też mi się wydaje, że to nie tylko kwestia samych Niemiec, że w innych krajach tak samo. I nie wiem czy mam myśleć, że cecha narodowa u Nas to Zazdrość?
Też boję się, że to będzie problem jak już wyjadę i że pewnie Niemcy będą bardziej życzliwi, może nie tak zazdrośni...
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Pon 21-02-2011, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam takie pytanie do dziewczyn mieszkajacych w niemczech, co jest potrzebne do rozliczenia sie z podatku??
Zaneta mam nadzieje ze pomozesz. Puszcza oko
Powrót do góry

zaneta1

PostWysłany: Pon 21-02-2011, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi nie mam pojecia moj maz ma takiego doradcę ktory zalatwia wszystko Puszcza oko

Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Wto 22-02-2011, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale nie potrzebuje zadnych papierow?? Bo znajomy cos nagadal malzowi ze potrzebuje wyciagi z banku, papiery z domu itd. Woghole do mnie to glupie jest, po co mi przy rozliczeniu wyciagi z banku. Papiery z domu oki, ale to nie jest nasz dom wiec mysle ze tez nie beda potrzebne.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 24-02-2011, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi, mój się rozlicza sam, zapytam go. Jeśli możesz przypomnij mi się na PW, bo mam sklerozę. Puszcza oko

Powrót do góry

zaneta1

PostWysłany: Nie 24-07-2011, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co tu taka cisza co ????
Pisac jak Wam sie zyje w DE

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 07-08-2011, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie narazie lekko i prowadzę życie Pani domu Uśmiechnięta.
Dopiero teraz zaczniemy załatwiać formalności związane ze mną, czyli meldowanie, sprawy ze studiami i kursami. Także narazie nie poczułam tak naprawdę życia tutaj, bo jeszcze nie mam za dużo kontaktu z innymi Uśmiechnięta.
Muszę popytać jak to jest z jakimiś dofinansowaniami i świadczeniami dla osób, które meldują się tu po raz 1. I o potwierdzenie dyplomów ukończenia studiów w PL, ale to dopiero we wrześniu, bo narazie są w tłumaczeniu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

Skocz do: