Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Niemcy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elly26

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 13-10-2011, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja troszkę spóźniona ..

ja mieszkam od 2 lat w Niemczech, teraz od 3 miesięcy mieszkam razem z narzeczonym w Berlinie. On tutaj ma prace a ja.. siedze w domu ...
dobrze ze mam psa bo był chyba się załamała..
Mieszkanie mamy ładne - ciesze się ale trzy pokoje 68m2 i ja sama.. jeszcze nam kablówki nie podłączyli a oglądanie filmów w kółko tych samych na DVD już się nudzić zaczyna.

zaczęłam szukać pracy , jako babysitter ale ostatnia babeczka odmówiła godzine przed umówionym spotkaniem ( już byłam w drodze do niej na rozmowe - ze łzami zawróciłam do domu ... ) dziś też kolejna rozmowa - i pytanie skad pani jest - z Polski - ... cisza w słuchawce .. to ja się odezwe- danke - i pa

ja nie wiem jak wy miałyście ale ja chyba mam pecha, niemiecki umiem dość dobrze dogaduje się ( uczę się kolejnego poziomu - chodziłam wcześniej przed przeprowadzką na kurs) ale tutaj w stolicy - cieżko

Podpis nikt nie jest samotną wyspą ..
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Ania...

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 13-10-2011, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też prawie z Berlina - od trzech lat mieszkam w Potsdamie.
Znam Twój bój Elly26. Przyjechałam tu ze względu na męża (wtedy jeszcze narzeczonego), który tu studiował i nie miał ochoty wracać.
Ja z kolei nie miałam ochoty wyjeżdżać z Polski. W końcu się zdecydowałam i na początku strasznie żałowałam. Pierwsze miesiące były jeszcze ok - przygotowania do ślubu, urządzanie mieszkania itp. Potem trzy miesiące szukania pracy (jak wyjeżdżałam postawiłam warunek - nie będę sprzątać ani opiekować się staruszkami z moimi dwoma fakultetami i podwójnymi studiami podyplomowymi;-P). W końcu jak znalazłam pracę w biurze, to nie dostałam pozwolenia na pracę. Wojowałam z urzędami chyba z dwa miesiące. Kiedy skończyłam wojować z sukcesem - zatrudnili kogoś innego. Na szczęście szybko znalazłam nową pracę i tam z pozwoleniem nie miałam problemu - strasznie się tam co prawda męczyłam, bo trudno mi było się przestawić ze stanowiska kierowniczego (PL) na stanowisko "podaj-pozamiataj" (DE). Chyba na moje szczęście firma upadłaBardzo szczęśliwa.
Teraz pracuję dla Polskich wydawnictw, z którymi współpracowałam jeszcze przed wyjazdem i jest ok. Ale ile łez do tej pory wylałam to chyba tylko ja wiem...
Powrót do góry

Elly26

PostWysłany: Czw 13-10-2011, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzisz Aniu, to szukanie pracy i to kogo spotykasz podczas jej szukania potrafi na prawde człowieka zdołować... ja tez tęsknie za Polską u nas ludzie są bardziej przyjemni - obejęte co o nas się tu w Dl mówi -

dalej bede szukać , co mam zrobić - ja też nie zamierzam sprztać cudzych domów - ale lubię dzieci mam do nich dobre podejście - zreszta czy to że jestem Polką oznaczać ma od razu że jestem gorszą nianią od niemieckiej ?

mają do nas jakieś dziwne uprzedzenia - ostatnio byłam na kawie i jedna niemka - sąsiadka powiedziała że dużo niemców mysli że Polacy to złodzieje i ze niby nie mają zaufania ...

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 13-10-2011, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też narazie nie pracuję, jestem jeszcze w domu. Minęły 3 miesiące od przyjazdu i nadal powolutku zbieram dokumenty, a bardziej odpoczywam, bo ostatni rok w PL był bardzo męczący i dużo zajęć musiałam pogodzić.
Zastanawiam się nad studiami tutaj na jakimś kierunku, po którym miałabym inżyniera, bo 2 fakultety w Polsce skończyłam ale językowe i humanistyczne.
Powoli zaczynam szukać pracy, niestety mieszkanie w małej miejscowości w tym nie pomaga, bo tak jak Wy sprzątać, ani opiekować się nie będę, po prostu nie jest to praca dla mnie, nie czuję tego Smutna.
Narazie się nie zamartwiam, bo wiem, że na to trzeba czasu, ale długo w domu już nie wysiedzę, zapisałam się na jakieś kursy chociaż, żeby spotkać się z ludźmi i gdziekolwiek wychodzić Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Elly26

PostWysłany: Czw 13-10-2011, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam tryb siedzący już od dawna i też marzę żeby się szybko skończył , ja nie mogę pracować ciężko fizycznie bo jestem po przeszczepie.

Robie swoją biżuterię i ją tu sprzedaję ale to tylko na weekendy , mój narzeczony chce żebym załozyła tu firmę od nowego roku - i chyba tak trzeba będzie zrobić bo co innego - siedzieć i czekać ? ...

Powrót do góry

Flover25

Zodiak: Byk

PostWysłany: Pon 17-10-2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to ja tez dolanczam do tego grona jak moge. Od 7 lat mieszkam w Niemczech, dokladniej w Gelsenkirchen.
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 17-10-2011, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam Wszystkie laskiw DE. Bardzo uśmiechnięta

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

kwiat-pustyni

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 27-10-2011, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

witam, ja też spędziłam trochę czasu w Niemczech, ale jestem już z powrotem, bo nie miałam ochoty na pracę w call center...
Powrót do góry

Chicitaaa

Zodiak: Rak

PostWysłany: Wto 08-11-2011, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam was również dziewczyny z DE a dokładnie z Hannoveru...widze, ze dawno nikt tu nie pisał, wiec może czas odswiezyc ten watek. Bardzo szczęśliwa Mieszkam w De 7 lat i nie zamierzam wracać do PL, straszna jest tylko ta tęsknota za rodzina i przyjaciółmi, ale dobrze ze jest jeszcze skype i telefony. Puszcza oko
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam Was z Hessen.
Jak Wam sie zyje ??
Ja czuje sie tu jak w domu .... nie tęsknie do PL bo nie mam za czym.

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja tęsknię bardzo! Nie mogę doczekać się wizyty w Polsce na Święta!!
Może jak będę pracowała, to będzie jakieś większe zajęcie, ale teraz to brakuje mi Wszystkich, którzy są tam...

Chicita, jesteś dokladnie z Hannoveru, czy z okolic, bo ja z okolic Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Ania...

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też tęsknię za Polską. Jak przekraczam granicę to zawsze mam takie subiektywne uczucie że mi się lepiej oddycha Bardzo szczęśliwa .
Powrót do góry

puzzlek

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A daleko macie z DE do rodzinnego miasta w Polsce? Uśmiechnięta
Ja mieszkam w Austrii i jest fajnie. Czasem tęsknie za Polską,ale staram się tu ułożyć życie. Uśmiechnięta Na szczęście do PL nie mam tak daleko (ok 3,5h do domu) ! Uśmiechnięta)
Powrót do góry

Ania...

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja niby jestem blisko Polski, bo mieszkam w Poczdamie, ale do rodziny mam ponad 500 km, co biorąc pod uwagę nasze polskie drogi troszkę czasu zajmuje.
Powrót do góry

Chicitaaa

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732-Mieszkam w samym Hannoverze.A ty gdzie dokładnie? Czy udało sie wam dziewczyny spotkać w DE z kimś z neta? Ja mam do domu 600 km no i jak autostrada pusta to w 4,5 godz.jestem w domku,dlatego zawsze jade na noc i omijam przeważnie soboty. Juz sie niemoge doczekać wyjazdu na Swieta Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: