Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niemcy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lilianka, czemu tak zle Ci w Niemczech? Patrzylam kilka stron wstecz, ale nie widze Twoich postow, wiec nie wiem czym to jest spowodowane. Uśmiechnięta

Ja nie patrze na pieniadze jesli chodzi o wyjazd do Polski. Chocbym miala ostatnie wydac to bym pojechala. Ale wrocic bym nie chciala, bo do czego? Do pensji 1400 zl i wynajetego mieszkania?

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

lilianka11

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Lilianka, czemu tak zle Ci w Niemczech?

Tak szczerze mówiąc, to w Niemczech doskwiera mi samotność. Mąż pracuje od rana do wieczora, ja przesiaduję w domu... Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że dla niego poza pieniędzmi nic się nie liczy (dlatego nie chcę zbyt często jeździć do Polski, żeby szybciej uzbierał, ile sobie zamierzył). Wystarczało mi życie za 1400zł, jak to określiłaś; nie miałam kokosów, ale nie mam też szczególnie wygórowanych potrzeb, ale za to byłam szczęśliwsza... On też był inny...
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak, wiem o czym mowisz. To inna sytuacja niz np. moja. A czemu Ty nie pracujesz? Nie mozesz nic znalezc? Ja mialam 2 lata kiedy siedzialam w domu. To byl koszmar, bo czlowiek dziczeje i wlasnie jest samotny.

A co do Polski to skromne zarobki to niestety tylko jeden z problemow. Smutna

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

lilianka11

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
A czemu Ty nie pracujesz? Nie mozesz nic znalezc?

Od lipca do października pracowałam w pensjonacie. Chciałam tam zostać, ale jesienią usłyszałam: ,,Nie ma już takiego ruchu jak latem, więc Cię nie potrzebujemy". Mieszkamy na takiej małej wiosce w samych Alpach i nie ma tu ani w bliskiej okolicy nic takiego, gdzie mogłabym się przyjąć do pracy. Skonsternowana No i niestety, siedzę sama w czterech ścianach...
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wspolczuje, znam ten bol... Najgorzej, ze nie ma tam pracy, bo mala miejscowosc. W innym wypadku moglabys sie zatrudic np. jako opiekunka do dziecka. Moja bliska kolezanka tak pracuje i wyciaga dobrze ponad tysiac euro, a do jej obowiazkow nalezy odbieranie dziecka ze szkoly i odrabianie z nim lekcji. Fajna praca od popoludnia do mniej wiecej 18 godziny.

Powrót do góry

lilianka11

PostWysłany: Nie 03-02-2013, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam taką propozycję na początku listopada; miałabym odebrać dziecko z przedszkola ok. 14.00 , przyjść z nim do domu, w którym mieszka, dać obiad i posiedzieć z nim do 20.00 aż rodzice wrócą z pracy.
Odmówiłam, bo musiałabym tam jechać 10km w jedną stronę. Pomijam tu fakt, że mój mąż zabiera do pracy samochód, bo ja przede wszystkim nie mam prawa jazdy, ale i tak nie mogłabym R. pozbawić auta, bo z kolei on nie dostałby się do roboty, a pracuje od 6.30 - 18.00.
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 16-06-2013, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja żyje w DE i jestem tu szczęśliwa. Do Polski jeżdżę tylko jak naprawdę muszę.
Uwielbiam ten kraj i ludzi i język.
Pozdrawiam.

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

lilianka11

PostWysłany: Nie 16-06-2013, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z upływem czasu zmieniłam troszkę podejście. Mogę zostać w Niemczech na dłużej, nie ciągnie mnie już tak do powrotu, żebym miała ochotę w każdej chwili się pakować. Zmieniłabym jednak miejsce, w którym jesteśmy. Może jakiś inny region? Mąż też ma już dość obecnej pracy; brak możliwości rozwoju, podwyżki... Pojawiła się kwestia, którą będziemy musieli bardzo poważnie przedyskutować z przełożonymi męża. Może w przyszłym tygodniu już będzie wiadomo co dalej, bo zmiany są konieczne.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 16-06-2013, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lilianka, trzymam kciuki! Gdzie chcielibyscie sie przeniesc?

Ja we wtorek mam ostatnie zajecia i tak pierwszy rok Ausbildung bede mogla uznac za zamkniety. Jeszcze "tylko" 20 miesiecy.

A co do tesknoty to u mnie jest nadal. Raz wieksza, raz mniejsza, ale czasem jak sie zacznie gorszy dzien to godzinami nie potrafie sie pozbierac. Tesknie za ludzmi, ale tez za miejscami, a na to nie ma rady.

Powrót do góry

lilianka11

PostWysłany: Pon 17-06-2013, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Lilianka, trzymam kciuki! Gdzie chcielibyscie sie przeniesc?

Aikaterina, wiesz co, nie mam jakiegoś sprecyzowanego miejsca. Chciałabym wyjechać z tej wiochy i przenieść się do miasta. Musimy koniecznie zmienić mieszkanie (tym bardziej, że za kilka miesięcy zostaniemy rodzicami). Mąż codziennie wraca ze strasznymi nerwami, chciałabym, żeby znalazł pracę w gronie ,,normalnych" ludzi, którzy zaczną go traktować jak równego sobie. By chodził do pracy z większą przyjemnością.
Cytat:
A co do tesknoty to u mnie jest nadal. Raz wieksza, raz mniejsza, ale czasem jak sie zacznie gorszy dzien to godzinami nie potrafie sie pozbierac. Tesknie za ludzmi, ale tez za miejscami, a na to nie ma rady.

Też mam takie momenty. Potrafię nawet przepłakać pół dnia, myśląc o tym, jak na zmianę odwiedzałyśmy się z sąsiadkami na kawkę, jak umawiałam się ze szwagierką do kawiarni czy na zakupy. Rodziców i teścia mogę tylko przez telefon usłyszeć. Ciężko jest. Jak mi się ostatnio 8-letnia siostrzenica męża rozpłakała do telefonu, bo chce nas zobaczyć, to już w ogóle nie mogłam się pozbierać do końca dnia.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

micki

PostWysłany: Czw 13-11-2014, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam wszystkie Kobiety na forum. Jestem facetem, w DE przejrzałem kilka tematów na forum i postanowiłem włączyć się do konwersacji na różne tematy. Obiecuje pasać prawdę, bo facetom nie ufam, zawsze kłamią nawet jak wiszą wiadomości wiedz liczę na szczere odpowiedzi.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

Skocz do: