Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Novynette (coś więcej! )
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 1:16    Temat postu: Novynette (coś więcej! ) Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słuchajcie,niedługo mam zacząć brać pierwsze w swoim życiu tabletki antykoncepcyjne.Są nimi właśnie Novynette,jak w większości przypadków na początku.Mam parę pytań.
*Jak je się bierze?Na opakowaniu jest napis 'start' a potem są te dni tygodnia.Lekarz powiedział ,że mam zacząć od pierwszego dnia okresu.Ok.Sprawa jest taka,czy zacząć od tej tabletki "start" czy od dnia tygodnia w którym okres dostałam.W przypadku gdybym zrobiła tak z tymi dniami tygodnia jak wspomniałam,to dwudziestą pierwszą tabletkę miałabym wcześniej a wtedy miałabym dokończyć to opakowanie? Proszę o szczegółowe wyjaśnienie i poparcie je autorytatywną wiedzą.Bardzo to dla mnie ważne ,żeby nie popełnić żadnego błędu.Zdaję sobie sprawę,że hormony to nie cukierki.
*Jak to wygląda ze skutecznością?(Lekarz powiedział mi że jak wezmę już pierwszego dnia,to dopiero 8 dnia jestem zabezpieczona.)
*Skutki uboczne.Po ilu dniach można zauważyć dolegliwości związane z przyjmowaniem hormonów?
*Czym one różnią się od innych?

Byłam na wielu forach.Wiem ,że zdania odnośnie samopoczucia i skutków ubocznych są zróżnicowane,ze względu na indywidualny charakter działania hormonów.Na tylu forach na których byłam nigdzie nie dowiedziałam sie dokładnie jak osoby te przyjmowały tabletki i czy faktycznie po wizycie u lekarza pytając się o sposób ich brania ,powiedział czy zostały prawidłowo przyjęte?Myślę ,że wiele dziewczyn chciałoby się dowiedzieć cos więcej o tych tabletkach,tymbardziej ,że na ulotce nie ma wszystkiego.Nie jest ona wyczerpująca.Temat jest potrzebny.
Proszę o kompetentną(empiryczną) pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaira a czy na tym listku tabletek jest napisane "start" i dodatkowo dni tygodnia?? Bo ja zaczęłabym od startu, żeby później po kolei iść za strzałkami i żeby się nie pomylić.
Pamiętaj, żebyś brała tabletki regularnie, o tej samej porze. Zwiększa to ich skuteczność.
Co do skutków ubocznych to indywidualna sprawa każdej kobiety. Ja na przykład skutki uboczne zaczęłam odczuwać dopiero po kilku latach przyjmowania pigułek: prawie codziennie bolała mnie głowa i moje libido spadło poniżej zera. Po odstawieniu pigułek wszystko na szczęście wróciło do normy.
Co się tyczy zabezpieczenia, to na większości ulotek pisze, że pigułki zabezpieczają przed niepożądaną ciążą już po kilku dniach od ich stosowania. Ja jednak na wszelki wypadek w pierwszym cyklu używałam jeszcze prezerwatyw.
Natomiast nie napiszę Ci czym sę różną Twoje pigułki od innych ponieważ nie przyjmowałam ich. Ja miałam Microgynon i tylko takie stosowałam.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak są napisane jeszcze dni tygodnia.To takie mylące.. Przewraca oczami
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaira poszukałamw internecie o Twoich tabletkach i znalazłam takie coś:

Cytat:
Ja też mialam na początku z tym problem, bo w sumie to nic nie wiadomo...ale z tego co lekarz mi powiedział, pierwsza tabletka zaczyna się od poniedzialku, to ja zaczynam od 4. bo w czwartek i łatwo mogę obliczyć czy jakiejś mnie pominęłam!

Czyli wg mnie powinnaś zacząć od dnia, w którym faktycznie dostałaś okres. Jeśli np. okres dostałaś w środę to weź tabletkę ze środy zaraz po starcie. Nie wiem czy zrozumiałaś o co mi chodzi Niezdecydowana .

Dołączone po 6 minutach 49 sekundach:

Zaira wyczytałam jeszcze, że to w zasadzie bez znaczenia od jakiej tabletki zaczniesz, bo przecież każda tabletka ma identyczny skład.
Jeśli będziesz brała wg dni tygodnia to będzie to na pewno o wiele łatwiej dla Ciebie. Będziesz mogła kontrolować czy brałaś dnia poprzedniego czy nie.

A tutaj masz mały artykuł o Novynette

Powrót do góry

Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To może lepiej zacząc od startu?a jak zacznę od dnia tygodnia to potem i tak bedę kończyć na 3ciej tabletce od startu tak?jesli np. dostane w poniedziałek?Czyli to w sumie nie ma znaczenia?Ja szukam i szukam w internecie i duż o rzeczy znalazłam i każda mówi inaczej. Nie wiem może zacząć lepiej od "startu",mi sie wydaje to bardziej wygodniejsze,w koncu po co sjest ten "start".Dziękuje Agatko że sie pokwapiłaś dla mnie :-*
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli start jest dla Ciebie wygodniejszy to zacznij od startu Bardzo uśmiechnięta
Tylko czasem poprostu możesz nie pamiętać, czy dnia poprzedniego brałaś pigułkę. jeśli będziesz je brała wg dni tygodnia to łatwo się zorientujesz czy brałaś czy nie. Według mnie to jest bardziej poręczne.
Ale to Tobie ma być wygodnie, a nie mnie Złośliwa .
Cieszę się, że mogłam pomóc.

Powrót do góry

Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam nadzieję ,że zdecyduję sie w koncu na jakiś sposób.Miałam problem z nieregularnymi miesiączkami i lekarz przepisał mi najpierw tabletki żeby wywołać okres.Czyli od wtorku zaczynam brać takie tabletki "Orgametril" dwa razy dziennie przez 9 dni,potem odstawiam i jak pojawi się miesiączka zacząć brać Novynette.Napomnę ,że ostatni cykl miałam czterdziestodwudniowy.To jest jeden z powodów dla którego zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne.Czytałam gdzieś ze cykle trwaja o 28-32/35 (roznie pisza) ,wiec 42 to zdecydowanie zbyt długo Przewraca oczami
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaira tylko pamiętaj, żeby zacząć brać te pigułki w pierwszym dniu krwawienia!!
Moje cykle trwają około 35 dni Niezdecydowana

Powrót do góry

Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak tak pamiętam! Śmiejąca się Boze ja to tak przezyżywam! Uśmiechnięta Kiedy sie przekonałąs/przekonałyście o skuteczności tabletek?
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiesz co Zaira jak brałam pigułki, to bardzo je sobie chwaliłam- naprawdę. Nie musiałam pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu. jedyne o czy musiałam pamiętać to godzina zażycia pigułki, bo ważne jest żeby zażywać je o tej samej porze!!
Niewątpliwym plusem zażywania pigułek jest fakt, że wiesz dokładnie kiedy przyjdzie Małpa. czasem możesz też przesunąć sobie termin Małpa zażywając 2 opakowania pod rząd bez robienia przerwy.
Jednak ja po odstawieniu piguł miałam straszne problemy i wiem, że już nigdy do nich nie wrócę.
ALe oczywiście problemy po odstawieniu pigułek to nie reguła, więc byż może Ty nie będziesz ich miała Uśmiechnięta .

Powrót do góry

Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze to moje pierwsze tabletki,nawet nie wiesz jak się denerwuję! Skonsternowana
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dasz sobie radę Bardzo uśmiechnięta .
A mogę wiedzieć ile płaciłaś za jedno opakowanie??

Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym nie brała od startu, ale zaczęłabym od danego dnia tygodnia - przecież i tak skończysz na starcie - bo musisz wyłykać całe opakowanie. Przynajmniej nie będziesz się gubić w dniach. Z tego co wiem, to tabletki nie różnią się składem, więc nie ma z tym problemu. Opakowania są tak skonstruowane, aby były po prostu wygodne dla używających.
Poza tym nie widzę powodów do nerwów. Puszcza oko Wiele kobiet bierze tabletki i wszystko jest ok. Uśmiechnięta Powodzenia.
Powrót do góry

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 6

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaira napisała:
Kurcze to moje pierwsze tabletki,nawet nie wiesz jak się denerwuję! Skonsternowana

Zaira, spokojnie, ja brałam tabletki przez 10 lat bez przerwy i naprawdę nic mi się nie stało. Skuteczność 100%, skutków ubocznych nie miałam w zasadzie, tylko rozmiar biustonosza mi sie powiększył o jeden numer. Bardzo szczęśliwa Brałam kilka różnych -Marvelon, Minulet i coś tam jeszcze ale generalnie źle znosiłam pigułki o niskiej zawartości hormonów-miałam bóle głowy, więc przeszłam na Marvelon i było ok. Jeśli chodzi o numerację tabletek-najlepiej zacznij od dnia tygodnia w którym faktycznie dostaniesz okres, np jeśli w środę to zaczynaj od środy zaraz po starcie. Wiem z doświadczenia że nazwy dni ułatwiają pamiętanie czy się tabletke już wzieło czy nie.

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

Zaira

PostWysłany: Pią 08-06-2007, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

AgataPłaciłam z ani ejakoś 24 zł ,a te wywolujace okres to jakos 7 zł kosztowały ,w sumie zapłaciłam 31,więc tak jakos liczę.Jak tylko zacznę ja brać napisze tutaj o swoich odczuciach.

Dobra to zacznę od dnia tygodnia skoro tak mówicie..to musi cos wtym być Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: