Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Noże

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 11:55    Temat postu: Noże Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli ktoś szuka dobrych noży do wyposażenia swojej kuchni, polecam noże firmy Victorinox.
Długo szukaliśmy dobrych noży, przeglądaliśmy fora, czytaliśmy opinie i padło wlaśnie na te noże, jesteśmy bardzo zadowoleni. Uśmiechnięta
Dobrze wykonane, pozostają długo bardzo ostre i do tego nie straszą ceną. My nasze kupiliśmy na Allegro.
W kolekcji mamy nóż szefa kuchni, nóż santoku, kilka pikutków (które są mega przydatne).

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mogłabyś przybliżyć jakie noże są do czego? Bo te nazwy mi nic kompletnie nie mówią.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Opiszę te co my mamy:
- nóż szefa kuchni (25cm)- praktycznie do wszystkiego (no może poza obieraniem), najlepszy do krojenia na naprawdę drobne kawałki, do mięs itp.

- nóż santoku - dł. ostrza 17cm, japońska wersja noża szefa kuchni – jest szpiczasty niż europejska, ma szersze ostrze, dzięki któremu łatwiej zbira się i przenosi produkty. Boczne karbowanie ostrza sprawia, że krojone produkty nie przyklejają się do powierzchni noża.

- pikutki gładkie - dł. ostrza, 8cm, najlepsze do obierania, krojenia warzyw, owoców, bardzo poręczne, też praktycznie do wszystiego

- pikutki z piłką - dł. ostrza 11cm, najlepsze do krojenia warzyw - dawno nie kroiłam pomidorów na tak cieniutkie plasterki.

W swojej ofercie Victorinox ma całą masę noży, zależy jakie komu są potrzebne. My na pewno jeszcze kilka dokupimy.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Patrzyłam na alle, zestawy super, ale cena jednak troszkę powala... Ile Ty zarabiasz w tej Irlandii? Złośliwa
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Faktycznie ceny noży są wysokie.
Ja mam z Biedronki, ze stali nierdzewnej. Ostatnio były ceramiczne- tną jak brzytwa, bo moja mama kupiła. Uśmiechnięta
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Patrzyłam na alle, zestawy super, ale cena jednak troszkę powala... Ile Ty zarabiasz w tej Irlandii? Złośliwa

Podeślij link jak Ci się chce. Uśmiechnięta
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Podeślij link jak Ci się chce. Uśmiechnięta

Weź leniu jeden wpisz w wyszukiwarkę nazwę. Śmiejąca się

Jak się patrzy na pojedyncze to jest źle, za 50 zł można kupić 3 mniejsze. Uśmiechnięta

Majek - z czego te Twoje mają rączkę? Podejrzliwa
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Ile Ty zarabiasz w tej Irlandii? Złośliwa

Scoto zaraż wyślę Ci mój wyciąg z konta. Złośliwa
My kupowaliśmy noże pojedynczo, nie w zastawach.
Te większe noże może są droższe, ale chcąc mieć dobrą jakoś trzeba wydać. Choć i tak te noże są raczej z dolnego przedziału cenowego. Pikutki to cena rzędu kilkunastu złotych, a porządny nóż kuchenny, niekoniecznie nóż szefa kuchni to wydatek ok 80-100zł.
Ja tam wychodzę z założenia, że lepiej trochę dołożyć i mieć porządny sprzęt, niż denerwować się tępymi, łamiącymi się nożami.

scoto napisała:
Majek - z czego te Twoje mają rączkę?

Rączka wykonana z antypoślizgowego, wysoko udarowego polipropylenu.

Polecam popatrzeć na youtube, są filmiki z tymi nożami, a to strona jednego z dystrybutorów, są tam też opisy poszczególnych noży: www.swissknife.pl

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek - ja to samo myślę o nożach i ogólnie sprzęcie kuchennym, ale jednak jeśli chce się kupić cały zestaw z blokiem to cena jest spora jak na jednorazowy wydatek.

Ja myślałam o kupnie ceramicznych albo teflonowo-ceramicznych. Strasznie korcą mnie noże deSwiss, te zielone. Zakłopotana Są śliczne. Cool
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto my mamy blok, innej firmy i szczerze mówiąc używamy z niego tylko kilku noży, więc nie było sensu inwestować w kolejny blok. Lepiej przemyśleć jakich noży używa się najczęściej i kupić tylko te.
I pamiętaj, ze nóż ma spełniać swoją funkcję, a nie tylko wyglądać ładnie. Puszcza oko
Dlatego warto poczytać opinie osób, które rożne marki noży używają już po kilka lat.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-01-2013, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
I pamiętaj, ze nóż ma spełniać swoją funkcję, a nie tylko wyglądać ładnie. Puszcza oko

Wiem, patrzyłam na opinie i jest w miarę ok. Te noże akurat mają być głównie do krojenia warzyw, wędlin itp. Takie pod ręką jak się szykuje kanapki. No i element dekoracyjny. Puszcza oko Jakoś noże ceramiczne do niczego innego mi nie pasują. Złośliwa Są zbyt kruche jak dla mnie. Zaletą jest właśnie wygląd i użyteczność. W sam raz żeby sobie stało w bloku na blacie, ten co mam ma już trochę lat i jest zdekompletowany więc pora go wymienić.

Noże do mięs, krojenia twardszych warzyw itp. to już inna bajka i tu faktycznie wolę zainwestować.
Powrót do góry

la_loca

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 04-01-2013, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rzeczywiście do najtańszych nie należą, ale kiedy się mieszka z kucharzem amatorem pod jednym dachem to się człowiek przyzwyczaja do takich cen akcesoriów kuchennych. Mój kucharzyna potrafi kupić obieraczkę za 150 zł i czy ona lepiej obiera ziemniaki, niż normalna za 10 zł? Nie wiem, on twierdzi, że tak. A, że to on często gotuje u nas w domu (chociaż ja też bardzo lubię i trochę żałuję, że takiego zdolnego kucharza mi los podarował Bardzo szczęśliwa ) to niech sobie wybiera przyrząd, którym będzie obierał te swoje ziemniaki. ^^
Tylko raz ostatnio postawiałam na swoim i wybrałam nam takie sztućce. Głupio zrobił, że mi je pokazał, bo chodziłam za nim i męczyłam go i w koncu kupiliśmy. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 04-01-2013, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może i ciekawy wzór tych sztućców, ale czy na pewno wygodne? No i nie pasują do wszystkiego, jednak srebrne(nie koniecznie ze srebra;P chodzi o kolor) pasują do każdej zastawy.

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: