Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nuggetsy by Nigella

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 12:33    Temat postu: Nuggetsy by Nigella Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jako że kocham Nigellę Lawson, oglądam namiętnie jej program, studiuję przepisy i eksperymentuję Uśmiechnięta. Ostatnio znalazłam megaprosty przepis na nuggetsy z piersi kurczaka.

2 piersi z kurczaka (może być więcej, zależy na ile osób potrzeba; nuggetsów z 1 pojedynczej piersi wychodzi ok. 6)
pół kubka maślanki
paczka krakersów o dowolnym smaku (najlepiej ta duża, żeby nie zabrakło)

Piersi z kurczaka pokroić na mniejsze kawałki. Można rozbić, ja pojedynczą kroję na dwie i dopiero dzielę. Do miski wlewamy maślankę i wrzucamy tam kurczaka, żeby się marynował. Wkładamy do lodówki na przynajmniej 20 min (ale może marynować się i cały dzień). Mniej więcej połowę paczki krakersów wkładamy do woreczka, rozbijamy na miazgę (można sobie pomóc wałkiem do ciasta) i wysypujemy na talerz. Kurczaka w maślance panierujemy krakersami i wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni na 15-20 min (aż będą złociste).

Pychotka Uśmiechnięta. Kurczaczek jest mięciutki, rozpływa się w ustach i ma łagodny smak - nie ma ani tłuszczu ze smażenia, ani wielu przypraw, tylko sól z krakersów.

Smacznego Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A tak sie sklada, ze mam w zamrazarce troche kurczaka i nie wiedzialam co z nim zrobic. Genialny przepis Mari! Prosty i do tego z piekarnika, super. Uśmiechnięta

Tylko takie pytanie - juz wcale przypraw nie dodajemy, nic a nic?

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja robiłam kiedyś podobnie- ale nie marynowałam kurczaka Puszcza oko. W tej posypce krakersowej są bardziej chrupiące niż w zwykłej bułce.

Aikaterina ja bym przypraw już nie dodawała- chyba, że masz ochotę to pieprz czy paprykę np., soli już nie dawaj- bo krakersy jej dużo mają Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja najchetniej nic, bo nie jestem fanka slonego. Dzieki Monika. Uśmiechnięta
Musze tylko zmiarkowac jak jest maslanka po niem. i moze w pon. zrobie. Bardzo szczęśliwa

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

mari_cruz

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterinko, jeśli nie lubisz bardzo łagodnych potraw, to możesz coś dosypać. Możesz też spróbować z cebulowymi krakersami lub innymi, jeśli w Niemczech są inne smaki Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzieki Mari. Uśmiechnięta Jutro udam sie na lowy i zobaczymy. Takie cebulkowe moglyby byc pycha.

Juz odnalazlam niemiecka maslanke... Puszcza oko

Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rzeczywiście przepis prościutki, taki w sam raz dla mnie Puszcza oko.
Na pewno wypróbuję.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Robiłam je już kiedyś, były super!! Uśmiechnięta

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 08-08-2010, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno spróbuję, bo też jestem fanką Nigelli. Bardzo szczęśliwa Akurat jadę do domu na jakiś czas, wiec będę sobie mogła pogotować. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 10-08-2010, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam tą Nigellę i aż mi ślinka pociekła Puszcza oko.
Aikaterina jak będziesz miała problemy z maślanką to może też być jogurt naturalny.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 14-08-2010, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zrobilam dzis na obiad. Pychotka! Mialam watpliwosci czy juz gotowe, byly troche dluzej w piekarniku niz 20 min. Ale wyszly rewelacyjne. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: