Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Nuva Ring
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 14:14    Temat postu: Nuva Ring Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny

Od tego miesiąca korzystam z nowej metody antykoncpecji - tzw. krążka dopochwowego, który wydziela hormony. Wymienia się go raz na 28 dni, a trzyma w pochwie 21 dni - czyli trzy tyg bez przerwy nosisz i tydzien przerwy. W Polsce od lutego albo marca można go kupić.

Sama napiszę coś więcej, po miesiącu używania - póki co wiem;-), że cena na miesiąc oscyluje w granicach 45 zł. Do tego krążek ma/wydziela? 15g hormonów w przeciwieństwie do 30g w plastrach Evra - to powód dla którego się na niego zdecydowałam (za rada ginekologa). Mam duże migreny i lekarz zasugerowałam, że może będzie lepiej przy mniejszym stezeniu. Dam znać, czy rzeczywiście tak jest.

W necie jest sporo opinii na jego temat. Pozytywne i negatywne. Ja piszę Wam o nim bardziej informacyjne, że jest taka metoda - może któraś słyszałaPuszcza oko. Wszelkie pytania wskazane -śmiało\pytajcie;-).

Oficjalna strona:
Nuva Ring
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 6

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja o tym słyszałam ale nie mam zdania. Póki co nie musze niczego stosować. Uśmiechnięta

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Marii, a na tą wymianę to trzeba chodzic do lekarza czy można samemu Podejrzliwa ?
Powrót do góry

Tulipanek

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Marii, a na tą wymianę to trzeba chodzic do lekarza czy można samemu Podejrzliwa ?

O to samo miałam zapytać. Uśmiechnięta

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Samemu się wszystko robi.

Nuva Ring to taki krążek o średnicy jakieś 5 cm. Wyjmujesz go z opakowania, łapiesz pomiędzy kciuk i wskazujący (jest bardzo giętki) i wsuwasz do pochwy jak tampon. Tak samo jak tampon, krążek się nie wysuwa. Można stosować jednocześnie tampon i krążek. Krążek jest też nie odczuwalny dla faceta podczas stosunku - chociaż tego jeszcze nie sprawdziłam Śmiejąca się. Jeśli jest jakiś problem (facet go czuje) - krążek można wyjąć na do 3h z pochwy i skorzystać z uciech życia seksualnego bez krążka;-).

Jeśli wyjmuje się krążek lub jeśli wysunie się on podczas wyjmowania tamponu lub w ogóle się wysunie - należy go opłukać zimną/letnią wodą i fru z powrotem na miejsce.

PLUSY:
- wymiana raz na miesiąc
- bardzo niska dawka hormonów (2x mniej niż Evra)
- tak jak w tabsach można rezygnować z 7-dniowej przerwy, co jest wygodne na wyjazdach, ale też dla osób mających np. bóle głowy z okazji miesiączki

Minusy sa chyba bardziej indywidualne. Napisze o swoich za jakieś 2-3 tygdonie jak skończe pierwszy cykl.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie to jakoś nie przekonuje...
Nie wiem czemu, ale jakbym miala taki krążek w sobie to obsesyjnie bym myślała o tym czy mi się czasem nie wysunie niezauważenie... Przewraca oczami

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gienia, ja nie przekonujęPuszcza oko. Informacyjnie raczej załozyłam wątek.
Tak naprawdę polecać zacznę za miesiąc najwcześniej.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 10-06-2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii wiem, że nie przekonujesz. Uśmiechnięta
Fajnie wiedzieć o istnieniu czegoś takiego. Ja tylko umieszczam swoje subiektywne odczuciana ten temat. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

gabriela

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pon 30-06-2008, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czesc dziewczyny, a ja polecac juz go moge smialo,bo uzywam od kilku miesiecy. Wreszcie przestalam tyc, co mi sie zdarzalo od tabsow. I zabezpieczenie na 100%.
Powrót do góry

Suzi

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 30-06-2008, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno na 100%
Powrót do góry

gabriela

PostWysłany: Pon 30-06-2008, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To chyba nie bylo ironiczne? Złośliwa Chodzi mi o to ze nawet jak krazek wypadnie, chocby przy stosunku,to i tak dziala jeszcze przez kilka godzin.
Powrót do góry

gabriela

PostWysłany: Pon 28-07-2008, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ooopss...chcialam zadac kilka pytan innym uzytkowniczkom krazka,ale z tego co widze jest nas tu niewiele...a chyba dokladnie dwie...szkoda.
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gabrela pytaj moze sie jeszcze ktos znajdzie a jak nie to masz Martii ona Ci odpowie jak cos.
Powrót do góry

martii

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pytaj śmiało Gabriela, zawsze co dwie głowy to nie jedna;-).

Jeszcze nas mało, bo krążek w Polsce od kilku miesięcy są do kupienia.

Ostatnio zmieniony przez martii dnia Wto 29-07-2008, 8:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Martii tutaj jest mowa o krazku a nie plastrach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: