Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Obowiązki rodziców chrzestnych
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Chrzciny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 26-07-2009, 13:59    Temat postu: Obowiązki rodziców chrzestnych Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój K. ma być ojcem chrzestnym małej Gabrysi już za tydzień. Niestety nie pamiętam jakie dokładnie ma obowiązki w tym dniu.
Matka chrzestna powinna chyba kupić ubranko tak? A ojciec?

Możecie napisać taki malutki poradnik?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 26-07-2009, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojciec chyba gromnicę a matka chrzestna szatkę.

Dołączone po 1 minucie 15 sekundach:

Napewno gromnicę.

Ale warto zapytać rodziców dziecka czy nie kupili bo ja kupowałam sama i na chrztach których blismy też rodzice kupili. Taka niby tradycja ale srednio przestrzegana.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 26-07-2009, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika to zależy od rodzicow. Bo ja pamiętam, że na chrzest i córki i syna kupowalam wszystko sama. Także to jest kwestia "dogadania się". Uśmiechnięta
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 26-07-2009, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny Uśmiechnięta.
W takim razie musimy (tzn. K musi) dogadać się z bratem (ojcem dziecka). Najgorsze jest to, że oni nie mają ze sobą dobrego kontaktu i K. poprosili na tydzień przed (chyba drogą eliminacji Przewraca oczami).
Trzeba szybko działać Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

sisi24

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na chrzest córci kupywałam sama szatkę i gromnicę choć to należy do chrzestnych Podejrzliwa

Podpis Droga do szczęścia jest trudna i prowadzi przez ciernie,ale oświetla ją nadzieja.

30.08.2008-zaobrączkowana
20.02.2010-przyszedł na świat mój skarb
Powrót do góry

Sylwia100

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Czw 09-12-2010, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na chrzest swojego chrześniaka kupowałam szatkę i tort.
W naszych stronach chrzestna też kupuje ubranko dla dziecko do chrztu ale rodzice Maluszka mieli je już wcześniej zakupione:)

Chrzestny kupuje świecę i łańcuszek dla dziecka. Tak przynajmniej jest u nas:)
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 09-12-2010, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O łańcuszku to pierwszy raz słyszę. Ale widać, że co kraj to obyczaj. Bardzo uśmiechnięta
A skąd dokładnie jesteś Sylwia100?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 10-12-2010, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas rodzice kupili wszystko sami żeby było z głowy, a chrzestni mieli tylko prezenty dla malucha Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 16-12-2010, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja się zastanawiam jak to jest później. czy na wszystkie uroczystości takie jak mikołaj, dzień dziecka, urodziny, imieniny chrzestni są zobowiązani, aby uczestniczyć i kupować prezenty??
Mój maż jest chrzestnym u dziecka swojej siostry i ta wręcz na nim wymusza obecność na tych uroczystościach z prezentem, który mu wcześniej sama wskaże. Wygląda to mniej więcej tak, że przychodzi i mówi mu w którym sklepie ma co kupić. Trochę mnie to irytuje, bo ona wymyśla bardzo drogie zabawki, na które nas po prostu nie stać a jak kupimy coś innego to się obraża.
Do tego jak jesteśmy u teściów to wysługuje się moim mężem we wszystkim przy dziecku twierdząc, że jak jest chrzestnym to jego obowiązek pomagać ( nadmienię, że ojciec dziecka w tym czasie leży przed tv).

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-12-2010, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tynka, a Twój mąż jest ubezwłasnowolniony że nie potrafi zaprotestować przeciwko takiemu zachowaniu siostry? Złośliwa

Ja myślę że na takie okazje chrzestni kupują prezenty, a jak nie mogą dojechać na uroczystość to po prostu wysyłają paczkę.
Co do samych prezentów, to już jest wasza sprawa co kupicie i na co was stać Puszcza oko.

Trzeba sie po prostu dogadać.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 17-12-2010, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W mojej rodzinie była podobna sytuacja 7 lat temu zostałam chrzestną córeczki kuzynki. Kuzynka nowobogacka kilka lat myła kible w Niemczech... więc wygórowane ego. Byłam na każde zawołanie. Dzwoniła do mnie klika razy w tygodniu, a to, żebym kupiła coś, albo przypilnowała małą, bo ona umówiła się z koleżanką. I wiele innych sytuacji. Natalka w grudniu kończyła 11 miesięcy więc z mamusią napisała list, do Mikołaja, który wręczyła mi. W liście były wycinanki z niemieckiego katalogu zabawek dla dzieci, gdzie najtańsza zabawka kosztowała ok. 15 euro. W tym czasie ja kupiłam i remontowałam mieszkanie ( na kredyt) jak się sprzeciwiłam zakupu zabawki to usłyszałam tekst:..."jak to Cię nie stać".

Od tamtej chwili minęło 6 lat, chrześnice widuję tylko na wielkich rodzinnych imprezach. Kuzynka się obraziła. Próbowałam kilkakrotnie nawiązać z nią relację, jednak stwierdziłam, że nie ma sensu.

Ostatnio zmieniony przez Maja_82 dnia Pią 17-12-2010, 20:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 17-12-2010, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dlatego chyba czasem lepiej odmówić, niż zostać chrzestnym od kupowania prezentów i dogadzania rodzicom. Skonsternowana
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 18-12-2010, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wszystko zależy od typu rodzica. Puszcza oko
Ja mam dwóch Chrześniaków i mam zasadę, ze obchodzimy tylko urodziny, Boże Narodzenie, słodycze na Wielkanoc i Dzień Dziecka.
Od żadnego z Chrzestnych moich dzieci też nie wymagam, by kupowali prezenty moim dzieciom. Cieszę się, jeżeli znajdą dla nich czas, odwiedzą, zapytają o zdrowie. Uczestniczenie w ich życiu jest ważniejsze od zabawek czy pieniędzy.
Sama też staram się czynnie uczestniczyć w życiu moich Chrześniaków, dużo z nimi rozmawiam, odwiedzam ich, pomagam w szkole. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 18-12-2010, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko u nas jest podobnie.
Poza tym uważa, że chrzestny nawet jeśli daje prezent , czy coś innego powinnien robić to z własnej inicjatywy.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 18-12-2010, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:

Poza tym uważa, że chrzestny nawet jeśli daje prezent , czy coś innego powinnien robić to z własnej inicjatywy.

Też tak myślę.

Dziewczyny straszne jest to co piszecie... Przewraca oczami
Chyba te osoby nie wiedzą na czym polega rola rodziców chrzestnych... Niezdecydowana

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Chrzciny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: