Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 05-04-2016, 21:59    Temat postu: Obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Obecnie ustawa o planowaniu rodziny mówi, że aborcję można przeprowadzić, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu.

Fundacja Pro - Prawo do życia i Instytut na rzecz Kultury Prawnej Orfo Iuris złożyli na ręce marszałka obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej, który zaostrza powyższe przepisy.

Zakazuje on przerywania ciąży, które w konkretnych przypadkach określone jest jako przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności.

W każdym przypadku, także trzech dopuszczających dziś aborcję (gdy ciąża jest zagrożeniem dla zdrowia kobiety, jest wynikiem gwałtu lub badania wykazują ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu), ten, kto jej dokona, będzie podlegał karze więzienia - od trzech miesięcy do pięciu lat. Jeśli działał nieumyślnie, grozi mu do trzech lat. Ale już ten, kto zmusiłby kobietę do aborcji, trafi do więzienia na 10 lat Z kolei matka decydująca się na taki krok, mogłaby liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary lub jej brak.

Co sądzicie o obywatelskim projekcie ustawy? Czy uważacie, że powinna ona wejść w życie? A może myślicie, że przepisy są zbyt ostre a państwo nie powinno się wtrącać do tego, co kobieta robi ze swoim ciałem?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 05-04-2016, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam nie wierzę, że zajdą jakiekolwiek zmiany w ustawie. Obecna ustawa jest dobra, a politycy wszystkich partii mają pewnie swoje zdanie odnosnie aborcji i zawsze będą podziały. Tak więc mnie to irytuje cała ta burza. To jest tylko obywatelski projekt ustawy, swoją drogą chory, ale przecież ludzie chcą projektów obywatelskich.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 06-04-2016, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aaa... To To jest projekt obywatelski? A ja myślałam że jakiejś mądrej partii.
Nie ogladalam dawno żadnych wiadomości od A do Z I tak na bakier z tym zametem jestem, ale zniesienie obecnych trzech dozwolonych sytuacji wydaje mi sie chore. Nie wyobrażam sobie musieć donosic (chociaz to i tak byłoby niemożliwe) zagrazajacej mi ciąży pozamacicznej np.
Wiadomo ze mimo przesłanek decyzja byłaby chyba najciezsza w życiu, ale... Jedno życie nie może kosztować dwóch. Smutna

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 06-04-2016, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja się boję, że coś się zmieni- PIS był zawsze za zaostrzeniem ustawy, za "obroną życia" itp. A że mają większość...

Obecna ustawa jest dobra. Chroni kobiety (też i dzieci, bo dziewczynki też mogą zajść w ciążę np. z gwałtu), daje im jakiś wybór.

Nie jestem za przerywaniem ciąży, ale nie wiem co bym zrobiła, gdybym znalazła się w jednej z trzech sytuacji które teraz dopuszczają aborcję... To są trudne decyzje.

I to jest prawo, a nie obowiązek aborcji. A prawa w XXI wieku kobiety chyba powinny mieć...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Nesca

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 06-04-2016, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem zdecydowanie przeciwko temu projektowi.
Ustawa obowiązująca wydaje się być OK.

Co do PIS'u...
Ludzie chyba nieco głupieją. Broń Boże nie mam zamiaru w tym momencie poruszać dyskusji odnośnie wyborów tejże Partii.

Osobiście za PIS'em nie jestem, podczas wyborów nie wzbudzili kompletnie mojego zaufania i się nie pomyliłam. Co coś wymyślą to klękajcie narody..

Już nie wspomnę o sytuacji Polski z innymi..
Jedyne czego się boję, to to, że w obecnej sytuacji, przy obecnych władzach, pojęcie wstąpienia Polski do UE będzie tylko pojęciem, definicją.
Bo raczej nie polepszamy naszych relacji z innymi Państwami.
Ciekawe czy gdyby Polska potrzebowała konkretnej pomocy, któreś z nich by jej faktycznie udzieliło ....
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 06-04-2016, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nesca ale jakie relacji z innymi? Mamy robić to co cała Europa? Ja tam się cieszę, że w końcu mamy swoje zdanie, bo choćby w kwestii imigrantów nie podoba mi się to co robi Europa, będą tego żałowali, ale obywatele, bo to oni dali się ogłupić. To co się dzieje, to celowe działanie rządzących i nikt mi nie wmówi, że tak nie jest. Puszcza oko

A co do ustawy antyaborcyjnej, to z tego co wiem rząd nie zamierza nad nią pracować i jej zmieniać. A to, że projekt obywatelski trafil, to nie mogą go olać przecież. No i w każdej partii są tacy będą za obecną i tacy co za zmianami. Tylko uważam, że rząd nie powinien się mieszać w te sprawy, bo to lezy bardzo daleko od polityki. Ustawa jest dobra i szkoda czasu, i mam głęboka nadzieję, że to pozostanie tylko w sferze medialnych przepychanek. Zauważcie jak PO bardzo straszyło choćby invitro. Leżą na wszystkich płaszczyznach, więc ciągle wyciągają swoją karte - invitro i aborcja, bo to się dobrze przyjęło w społeczeństwie, dużo szumu się tym robi. Nie bronię PiS, ale uważam, że to jest dzialanie PO i tyle. Oni już tylko tymi kobietami mogą walczyć. Ja widzę choćby jak to działa na moją znajomą, ona wszystko odnośnie in vitro i aborcji łapie w locie.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 06-04-2016, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mogliby się wziąć za porządkowanie większego bajzlu w tym kraju jakim jest np. ZUS a nie ruszać ustawy które są od lat w użyciu. Niezdecydowana

Co do Pisu, też ich nie lubię ale tu akurat aurinko dobrze napisała. Jakbyśmy mieli dalej PO U władzy to pewnie ciocia Angela wcisnela by Kopaczce z połowę swoich imigrantów. Niezdecydowana
P. Duda też w kilku kwestiach stanął okoniem i chwała mu za to.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Nesca

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 07-04-2016, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko chodziło mi o obronę Państwa Uśmiechnięta - czy nasze relacje są na tyle dobre, że w przypadku zagrożenia, ktoś faktycznie mógłby nam..Polakom.. pomóc.

Jeżeli chodzi o robienie tego, co robią inni - broń Boże tu się nie mieszam, z uwagi, tak jak mówisz, chociażby na to, że też mi się nie podoba to co robią w sprawie imigrantów.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 07-04-2016, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słucham tego wszystkiego i w głowie mi się nie mieści Przewraca oczami. Jestem osobą wierzącą ale nie lubię, jak ktoś traktuje mnie jak osobę pozbawioną mózgu, taką, która sama nie umie podejmować decyzji zgodnie ze swoim sumieniem. Poza tym Polska nie jest państwem wyznaniowym, ludzie ! Niech wierzące kobiety postępują zgodnie ze swoją wiarą, przecież to, że aborcja będzie dopuszczona w trzech (bardzo skrajnych) przypadkach nie zmusza ich do jej wykonania. Amen.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 07-04-2016, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobrze powiedzialas Smaluszku.
Nesca choc bysmy innym w tylek wlazili, to zapewne bysmy zostali bez pomocy, tak wiec dbajmy o swoj tylek, a nie tylko innych.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 07-04-2016, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Księża sa na nie jeśli chodzi o aborcję ale jak zakonnica pójdzie na skrobanke to popierają takie zachowanie.
Dla mnie to jest przegięcie. Beda gwalcic, kobiety beda rodziły a dzieci beda w śmietnikach/ w oknach życia Niezdecydowana

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Czw 07-04-2016, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Ja słucham tego wszystkiego i w głowie mi się nie mieści Przewraca oczami. Jestem osobą wierzącą ale nie lubię, jak ktoś traktuje mnie jak osobę pozbawioną mózgu, taką, która sama nie umie podejmować decyzji zgodnie ze swoim sumieniem. Poza tym Polska nie jest państwem wyznaniowym, ludzie ! Niech wierzące kobiety postępują zgodnie ze swoją wiarą, przecież to, że aborcja będzie dopuszczona w trzech (bardzo skrajnych) przypadkach nie zmusza ich do jej wykonania. Amen.

Otóż to!
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 21-04-2016, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smal chyba najlepiej to wszystko ujęła, a tak z przymrużeniem oka Puszcza oko :

Ja nierozumiem jednego. Biorą się za to ludzie którzy nie mają o tym pojęcia, mieszają się w nie swoje sprawy.

A słyszałyście o tym? :

I to nie jest żart. Lek na IN VITRO. Niech się kościół w głowę puknie z takim wymyślaniem.
Zestaw zawiera z tego co czytałam książeczkę do modlitwy, różaniec, obrazek itp.

Sam zamysł może się wydawać ok, ale po jakiego grzyba mieszają to z In Vitro Przewraca oczami .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Fretka

PostWysłany: Czw 21-04-2016, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Matko... Zszokowana
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 22-04-2016, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Zestaw zawiera z tego co czytałam książeczkę do modlitwy, różaniec, obrazek itp.

Taaa... I nie można tego przedawkować, ani się nie przeterminuje- ze strony apteki, która to sprzedaje... Jedyne 9,9...
Widziałam to i słów mi brak. Bardzo to smutne. Smutna

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: