Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Od kiedy dziecko zaczyna mówić?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 27-07-2008, 21:41    Temat postu: Od kiedy dziecko zaczyna mówić? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam, mam do was takie pytanie, kiedy dziecko zaczyna ładnie mówić. Moja córka ma niespełna dwa latka i dużo jeszcze mówi "po swojemu". Niektórzy mi mówią, że mogłaby zacząć już sama mówić normalnych wyrazów. Trochę mnie to zaczyna niepokoić ale nie wiem czy słusznie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 27-07-2008, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To kwestia bardzo indywidualna i często dziedziczna. Puszcza oko Z reguły dziewczynki mówią szybciej niż chłopcy.
Są też dzieci które bardzo długo nie mówią zupełnie nic, a potem z dnia na dzień nagle zaczynają mówić całymi zdaniami.

Tak z doświadczenia moich znajomych, to często te dzieci, które od niemowlęctwa gadają bardzo dużo w swoim języku, zaczynają mówić "normalnie" nieco później, zwłaszcza jeśli najbliższe otoczenie ten język dziecka rozumie Puszcza oko

Oczko a ile Twoja córeczka dokładnie ma?
Ja bym pewnie zaczynała się martwić, jeśli miała by już skończone 2 lata i nie umiała powiedzieć ani jednego prostego zdania.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 27-07-2008, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja corka tez zaczelam bardzo pozno mowic 2,5 roku zycia bylam z nia u lekarzy zrobili wszystkie testy i powiedzieli ze dziecko rozwija sie dobrze jest inteligentne i ze mam czekać Uśmiechnięta

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 27-07-2008, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1 września skończy 2 latka.

Zastanawiam się czy może mieć na to też wpływ, że mieszkamy w Wielkiej Brytanii i tu chodzi do żłobka. Opiekunki mówią do niej po angielsku a my w domu po polsku. Może jest jej w ten sposób trudniej. Słyszy dwa języki.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 27-07-2008, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko pewnie ma to wpływ Uśmiechnięta Za to jak będzie za jakiś czas mówić, to od razu w dwóch językach i to z właściwycm akcentem. Można tylko pozazdrościć. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 28-07-2008, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj maly ma 20 miesiecy i tez jeszcze nie potrafi ladnie mowic. Umie wypowiedziec pojedyncze slowa,ale duzo mowi jeszcze po swojemu. Tez mnie to zmartwilo ale mama powiedziala mi ze na rozpoczecie mowienia u dzieci nie ma zadnej reguly. Jedne mowia wczesniej drugie pozniej. Tak bylo,jest i bedzie.
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mojej szwagierki synek ma 2,5 roku i mówi tylko mama, daj , tata i ania. Rodzinka się martwi a on za diabła nie mówi nic więcej. za to jego rówieśnik mówi jak my dorośli - dosłownie!!!

Rozmawiałam kiedyś z lekarzem i powodów jest kilka. Główny - dziecko takie poprostu jest!!! Każdy dzieciaczek jest inny a jak słyszy dwa języki to tymbardziej mu ciężko.

Jednak jeśli się poświęca dużo czasu dziecku, dużo się do niego mówi, nazywa przedmioty wtedy pójdzie szybciej ale reguły nie ma. Tak mi powiedziano Zaskoczona

Znam rodzinę gdzie dziecko było same w sobie, nie rozmawiano z nim, nie opowiadano co jest co i mówi kiepsko.
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Tak z doświadczenia moich znajomych, to często te dzieci, które od niemowlęctwa gadają bardzo dużo w swoim języku, zaczynają mówić "normalnie" nieco później, zwłaszcza jeśli najbliższe otoczenie ten język dziecka rozumie Puszcza oko
No właśnie. A podobno dlatego bo tak dziecku jest wygodniej.. Złośliwa
Moja chrześnica ma 1,5 roku i mówi "tak" i "nie"..reszta po swojemu.. zdecydowanei nadużywa "nie" Śmiech do łez
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj tak, ulubione słowo mojego dziecka to "nie" Bardzo szczęśliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 04-08-2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozmawiałam z koleżanką, która ma syna w wieku mojej córki, też nie mówi zbyt wiele. Pozostaje mi spokojnie czekać, aż mała się rozkręci.

Zauważyłam od kilku dni, że bardzo szybko "łapie" angielskie wyrażenia: bye-bye, see you, good girl!

To chyba dobry znak.
Powrót do góry

niesia

PostWysłany: Sob 20-09-2008, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko wydaje mi się, że nie masz się czym martwić, z tego co słyszałam, dzieci w rodzinach dwujęzycznych zaczynają mówić nieco później, to jest normalne.

Podpis Człowiek jest po to, aby kochać. Jeżeli nie kocha, nie żyje.
Powrót do góry

Cela84

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 21-09-2008, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój połowek niemiał roku jak zaczoł mówić. Tak samo było z Jagodą,gdy miała roczek nadawała na całego.Naprzykład szłyśmy do piaskownicy to mamusie uważały że ma dwalatka.I niemogły się nadziwić że potrafi powiedzieć np.,,chce pić''.Znam też rodziców dwu języcznych,ich córeczka też zaczeła szybko.Mieszająć w zdaniach cholendersko-polskie słowa.Śmiesznie to brzmiało. Uśmiechnięta
Powrót do góry

niesia

PostWysłany: Nie 21-09-2008, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzieci są oczywiście różne, moja Nikola złożyła pierwsze zdanie przed skończeniem roku, a za to Rafał ma dziewiętnaście miesięcy, a jego zasób słów ogranicza się do: mama, tata, am. Niby obydwoje tak samo wychowuję, czytam książki, opowiadam etc. a tu między nimi kolosalna różnica.

Podpis Człowiek jest po to, aby kochać. Jeżeli nie kocha, nie żyje.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 21-09-2008, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na chwilę obecną jestem już spokojniejsza, gdyż Olka mówi już coraz więcej. No cóż miesza języki jak się tylko da, np. np. na pytanie w co się bawi teraz to odpowiada: Ja teraz cooking Bardzo uśmiechnięta

Ale są duże postępy i mam nadzieję będzie tylko lepiej.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 29-10-2008, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja córka zaczęła mówić jak skończyła półtora roku.
Ma lekką mowę.Nawija jak najęta.Wydaje mi się ,że bardzo mało mówiła 'po swojemu'.Powiedziałabym nawet ,że prawie w ogóle.Każdy się dziwił ,bo taki mały brzdąc a poważne słowa w jej ustach.
Do tej pory mnie zadziwia,gdy nagle wyskoczy z jakimś wyszukanym słowem.
Gdy mała umiała już płynnie mówić podstawowe słowa typu mama ,tata,zabawka ,jeść..itp,odwiedziła mnie koleżanka. Maja miała wtedy 2 latka a jej synek miał 4 . Była zdziwiona i zarazem zaniepokojona.Jej syn dopiero zaczynał mówić.
Ale podobno do 4 roku życia dziecka nie ma podstaw do zbędnej paniki.Koleżanka gdzieś to usłyszała.
Ale tak na prawde to nie wiem jak się do tego ustosunkować Skonsternowana .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: