Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odkładanie macierzyństwa na później - kampania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 21-11-2015, 13:32    Temat postu: Odkładanie macierzyństwa na później - kampania Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czy widziałyście kampanię fundacji mamy i Taty o nieodkładaniu macierzyństwa na później. Kobieta tam mówi, że zdążyła kupić mieszkanie, zrobić karierę itd ale nie zdążyła urodzić dziecka.

Co o niej myślicie? Czy uważacie, że odkładanie macierzyństwa jest złym pomysłem? Kiedy waszym zdaniem jest idealny moment na posiadanie dziecka? Czy może uważacie, że nie ma na to odpowiedniego momentu?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 21-11-2015, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobre pytanie Bardzo szczęśliwa. Myślę, że każdy moment może być i najgorszy i najlepszy. Można wymyślać co wypadałoby odhaczyc w swoim życiu przed posiadaniem potomstwa, ale tak naprawdę nigdy nie znajdziemy idealnego momentu dla wszystkich. To kwestia bardzo indywidualna i każdy z nas sam powinien odpowiedzieć na pytanie czy chce mieć dzieci i jeśli tak to kiedy.

Jeśli chodzi o mój przypadek to mam to szczęście, że czuję iz idealnie trafiłam z czasem. Mój mąż twierdzi to samo Puszcza oko. Zdarzylam spokojnie skończyć studia, wzięliśmy ślub, trochę popracowalam i później urodziłam pierwsze dziecko, po dwóch latach urodze drugie i będę mogła na nowo zająć się szukaniem pracy. Wiekowo też czuję się na siłach, nie czuję się ani za młodo ani za staro na małe dzieci. No i przede wszystkim jestem szczęśliwa że je mamy Uśmiechnięta.
Wiadomo że mogłabym narzekać że siedzę teraz bez pracy, ze z pierwszym dzieckiem mieszkalismy jakis czas u tesciowej i dopiero po jakims czasie poszlismy na swoje itd no ale jakoś to wszystko trzeba w życiu pogodzić. Jakby człowiek chciał się zabezpieczyć ze wszystkich stron zanim miałby dzieci, to życia by zabrakło.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sob 21-11-2015, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem zdania, że każdy wie co dla niego jest najlepsze. Takie kampanie osobiście nie robią na mnie wrażenia Puszcza oko. To ja decyduje czy chce mieć dziecko, kiedy, jak i z kim Złośliwa. Są kobiety które wolą mieć kota/psa, piękny dom i są szczęśliwe. Nie widzie nic w tym złego. Wręcz przeciwnie, życie jest jedno i każdy powinien dążyć do spełnienia swoich marzeń.
Moim była rodzina i osiągnęłam to, ale takie kampanie jak dla mnie to wchodzenie z butami do czyjegoś życia.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 22-11-2015, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdybym nie czuła się gotowa na dziecko to ta kampania na pewno by tego nie odmieniła Przewraca oczami.

A idealny moment jest dla każdego inny. A czasami "wpadka" jej idealnym momentem Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Nie 22-11-2015, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Takie kampanie to wywalanie pieniędzy w błoto. Nikogo nie przekonają do macierzyństwa, jeśli ktoś tego nie chce lub nie jest gotowy. Przewraca oczami
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 22-11-2015, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Taka kampania w niczym nie pomaga, a moim zdaniem może powodować tylko jeszcze większą frustrację wśród tych które chcą, a z różnych względów nie mogą. Wściekła
Powrót do góry

anniela

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 28-12-2015, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lepsza by była kampania dotycząca pomocy tym matkom, które mają dzieci niepełnosprawne i ciężko im wiazać koniec z końcem.
Powrót do góry

Lula

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 22-01-2016, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każdy powinien decydować się na dzieci wtedy kiedy jest na to gotowy, jesli wpadł ok jakoś da radę, ale jestem za świadomym macierzyństwem i zapewnieniu dziecku należytych dóbr niż pracowanie w sklepie i wynajmowanie pokoju, czego oczywiście nie neguje ale moim zdaniem lepiej najpierw zadbać o dobrą pracę, wykształcenie i dopiero wtedy zastanawiać się nad potomstwem. każdy ta potrzebe odczuwa inaczej, inni wcześniej inni później jeszcze inni w ogóle a mam parę takich koleżanek które kategorycznie nie chcą mieć dzieci.
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kampanię widziałam. Nie przemawia do mnie totalnie. Przynajmniej z takiego faktu, że wiele ludzi nie chce mieć w ogóle dzieci. Drażnią mnie takie gadki- studia skończyłaś, pracę dobrą masz, meiszkanie kupiłaś i wyposażyłaś, masz męża/faceta czas na dziecko. Co kogo obchodzi jak kieruje swoim życiem. Co kogo obchodzi czy mam dziecko czy nie? Planuję dziecko w momencie który będzie odpowiedni dla mnie, a nie dla wszystkich w okół.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: