Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Odstąpienie od umowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 15-03-2012, 19:57    Temat postu: Odstąpienie od umowy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja babcia wczoraj dała się nabrać i zawarła umowę na świadczenie usług dostarczania energii z pewną firmą. Chodziła akwizytorka po mieszkaniach i babci powiedziała, że jest z Energii i trzeba uaktualnić starą umowę, bo tamta będzie nieaktualna. Babcia się wrobiła, podpisała wszystko. Akwizytorka zostawiła jej kopię umowy (nie powinien być oryginał?). Jeszcze dodam, że umowa dotyczy mojego mieszkania, w którym babcia jest tylko lokatorem.
Strasznie jestem tym wszystkim wkurzona.

I powiedzcie- jak odstąpić od takiej umowy? Wiem, że trzeba to zrobić pisemnie. Wysłać to na adres firmy listem poleconym czy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru? Będzie to ważne?
I czy w tym odstąpieniu wystarczy napisać od jakiej umowy odstępuję (nr, czego dot., kiedy i pomiędzy kim zawarta) czy muszę też anulować wszystkie zgody na przetwarzanie danych osobowych?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 15-03-2012, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia szczerze mówiąc to za bardzo się na tym nie znam, ale wydaje mi się , że na odstąpienie od umowy masz chyba 10 dni. Dlatego wysłałbym listem poleconym. Poza tym w uzasadnieniu napisałabym jak zachowała się akwizytorka, chodzi tutaj w sumie o oszustwo. Bo nie czarujmy się oszukała Twoją babcię. A jeśli to możliwe zadzwoniłabym do tej firmy jak najszybciej i przedstawiła całą sytuację. Na pewno jakieś dane masz na umowie. Musisz być stanowcza i nie wachaj się nawet trochę ich postraszyć. Wiele się słyszało na temat takich firm. Twoim asem powinno być to, że babcia nie jest właścicielką mieszkania. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 15-03-2012, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika moja babcia miała bardzo podobną sytuację, tylko że z firmą telekomunikacyjną. Dokładnie tak jak Katii napisała wysyłalismy później pismo z odstąpieniem od umowy i opisem całej sytuacji. Złożyliśmy też skargę telefonicznie. Bardzo zdziwieni w tej firmie nie byli, nie robili też żadnych problemów z odstąpieniem od umowy, widocznie to ich normalna praktyka. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do tego co napisały dziewczyny jak bym jeszcze napisała skargę na tę akwizytorkę od siedmiu boleści, że oszukuje i wprowadza starszych ludzi w błąd.

Podpis 4.09.2010 * 29.12.2012 * 20.07.2013
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dowiadywałam się w pracy u prawniczki co mam robić, bo w umowie jest też napisane, że babcia "ma tytuł prawny do korzystania z lokalu". A nie ma, bo tytuł prawny mam ja Złośliwa. Ale wolałam się upewnić u prawniczki czy aby babcia z tytułu zamieszkiwania/ zameldowania jakieś prawa ma. Ale do takich rzeczy nie ma.
Napisałam coś takiego:
Cytat:
Oświadczam, że zgodnie z art. 2 ust. 1 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 200r., Nr 22, poz. 271 z późn.zm.) oraz zgodnie z § 1, pkt 5 umowy nr 994121 zawartej dnia 13.03.2012r. pomiędzy Energetyczne Centrum S.A. z siedzibą w Radomiu, ul. Młodzianowska 75F, 26-600 Radom a ... odstępuję od w/w umowy.
Powodem odstąpienia od umowy nr 994121 jest to, iż Przedstawiciel Energetycznego Centrum- (imię i nazwisko) nie powiadomiła mnie o wszystkich warunkach tej umowy i wprowadziła w błąd, nie miałam też czasu aby przeczytać i zrozumieć wszystkie warunki, a także to, iż nie dysponuję żadnym tytułem prawnym do korzystania z obiektu, na który była podpisana umowa (o to czy tytuł prawny posiadam Pani Przedstawiciel mnie nie zapytała, a mieszkanie jest własnością mojej wnuczki).
Jednocześnie anuluję wszystkie zgody na przetwarzanie i gromadzenie moich danych osobowych zawartych w § 4 umowy nr 994121 i odmawiam przystąpienia do pakietu „Energia na zdrowie”.

Mam nadzieję, że to wystarczy. A nad skargą pomyślę, pewnie zadzwonię na infolinię, bo babka mnie strasznie wkurzyła Diablica lub Bardzo wściekła.

Dzięki dziewczyny :*.

Dołączone po 49 sekundach:

Nazwę firmy podałam świadomie, żeby ostrzec i Was Puszcza oko.

06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A to jest w ogóle jakaś poważna firma? Bo ja słysze pierwszy raz.

Podpis 4.09.2010 * 29.12.2012 * 20.07.2013
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też pierwszę słyszę, ale dzięki za ostrzeżenie. A ta akwizytorka pewnie nie wpadła na to, że Twoja babcia może nie być właścicielką mieszkania. Śmiejąca się

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adziu ja nie mam pojęcia co to za firma Puszcza oko. Pierwszy raz o niej usłyszałam wczoraj.
Edziu pewnie nie pomyślała i to był jej kolejny błąd :p.

06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia ja słyszałam o tej firmie, bo "tyrąbią" o niej w radiu. Podobno oszukali ileś tam osób w podobny sposób.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Katii napisała:
Monia ja słyszałam o tej firmie, bo "tyrąbią" o niej w radiu. Podobno oszukali ileś tam osób w podobny sposób.

No proszę- czyli jednak.

Dołączone po 5 minutach 11 sekundach:

Wygooglowałam tę firmę i rzeczywiście trochę o niej na forach głośno...

06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To nie tylko w tej branży tak oszukują. Puszcza oko
Nie można dać się oszukać, że coś tam się zmienia i trzeba nową umowę podpisać. No i czytać te umowy!
Wiem, że tak robią z telefonii i z funduszami emerytalnymi. Przewraca oczami

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 16-03-2012, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i przede wszystkim nigdy nie trzeba podpisywać niczego od razu.
Bo może się przecież zdarzyć, że wcale nie będzie chodziło o oszustwo. Puszcza oko
Zawsze można w takim wypadku zostawić sobie umowę, żeby ją w wolnej chwili spokojnie przeczytać. Puszcza oko

Monia wysłałaś to co napisałaś? Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 17-03-2012, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Monia wysłałaś to co napisałaś? Podejrzliwa

W poniedziałek dopiero wyślę, bo już wczoraj nie zdążyłam na pocztę. Babcia podpisywała 13., więc jeszcze czas jest.

06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 17-03-2012, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Umowe zawartą w domu konsumenta i wszędzie poza lokalem przedsiębiorcy możesz od niej odstąpić do 10 dni od dnia jej podpisania bez konsekwencji.

Oczywiscie odstąpienie umowy musisz napisać:].
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: