Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Odżywianie młodej matki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 19-06-2012, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A powiedzcie mi jak to jest z cytrusami w ciąży. Jedna koleżanka mi mówiła, że nie powinno się ich jeść, bo zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u dziecka. Druga mówi, że owszem, ale dopiero w czasie karmienia piersią. Ja zgłupiałam i już nic nie wiem Puszcza oko.
Można w ciąży jeść cytrusy czy raczej nie są wskazane?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 20-06-2012, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
A powiedzcie mi jak to jest z cytrusami w ciąży. Jedna koleżanka mi mówiła, że nie powinno się ich jeść, bo zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u dziecka. Druga mówi, że owszem, ale dopiero w czasie karmienia piersią. Ja zgłupiałam i już nic nie wiem Puszcza oko.
Można w ciąży jeść cytrusy czy raczej nie są wskazane?

Dzisiaj przeczytałam o badaniach z których wynika, że w Polsce - jak w żadnym innym kraju UE - przesadza się z alergiami. ok 20% żywności kupowanej dla dzieci to żywność dla alergików. Nie dlatego, że akurat u nas ich tylu jest, ale dlatego, że nawet lekarze na byle wysypke zaraz mówią:alergia!(najczęściej na białko mleka). Złośliwa

Cytrusy powinno się jeść w ciąży bo dostarczają witamin i minerałów, a w czasie karmienia piersią też są wskazane, jeśli dziecku nic po nich nie jest.

Wszystko może uczulić, masz zrezygnować z selera, pomidorów, papryki, cytrusów, mleka i przetworów, orzechów itp? Bo mogą kogoś uczulać?

Ja się cieszę, że nie świrowałam z jedzeniem w czasie ciąży, i po porodzie też jadłam normalnie, po ok miesiącu właściwie wszystko na co miałam ochotę. Złośliwa

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 21-06-2012, 6:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van dobrze posłuchać kogoś mądrego Złośliwa. Ja bardzo lubię cytrusy i szkoda mi było z nich rezygnować, ale jak ktoś mówi to się zaczynam zastanawiać ile w tym prawdy Puszcza oko. Dzięki :*.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 10-07-2012, 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny jestem trochę oszołomiona.
Staram się jeść "lekko" a i tak mój synek ma kłopoty z brzuszkiem. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jednego dnia jest wszystko dobrze. słodziak śpi jak aniołek. A następnego pręży się i płacze nawet jak jest przy piersi. Już sama nie wiem co mam jeść , żeby wszystko z nim było ok.Jestem trochę osłabiona. Tej nocy tez się wiercił jak szalony i popłakiwał Płacze lub Bardzo smutna .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Doti1000pns

PostWysłany: Pią 31-05-2013, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny,
napiszcie mi proszę, co sądzicie na temat witaminy A, którą bardzo dużo zawiera np. wątróbka? Jedni twierdzą, że w szczególności w I trymestrze, nie wolno jeść np. wątróbki, ponieważ witamina A w większych ilościach może uszkodzić płód. Inni twierdzą, że właśnie powinniśmy uwzględniać ją w swoim menu. Jako przyszła Mama buszuję w necie, zbierając informacje co do zbilansowanej "diety" ciężarnej i spotkałam się właśnie z takimi dwiema skrajnymi opiniami.

Podpis „Człowieka można znacznie lepiej poznać obserwując jego reakcje wtedy, kiedy przegrywa, niż wówczas, gdy wygrywa.”
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 18-06-2013, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Doti ile ludzi tyle opinii. Ja wątróbki nie znoszę więc nie jadłam i dziecko urodziło się zdrowe.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 18-06-2013, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie jadłam, chociaż miałam ją zalecaną przez ginekologa z powodu anemii.
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sro 23-04-2014, 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W trakcie ciąży jadłam wszystko to co normalnie. Jedynie z dnia na dzień przestałam pijać cokolwiek gazowanego, bo kompletnie nie miałam na to ochoty. Badania miałam w normach, więc nie dostałam żadnych zaleceń, jedynie brałam Femibion, przez całą ciążę.
Powrót do góry

J_u_s_t_i

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 11-07-2014, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak czytam i czytam te wasze posty i zastanawiam się jak to jest. U mnie jest inaczej. Ja jestem w 7-tygodniu ciąży i gdyby nie zdrowy rozsądek nie jadłabym nic. Nie mam ochoty na nic, druga sprawa-mało co przyswaja mój żołądek. Muszę sporo się nagimnastykować, by coś zjeść.
Powrót do góry

suprry

Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 15-01-2015, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak naprawdę, ile matek, tyle opinii na temat tego, co powinno, a czego nie powinno się jeść w ciąży i przy karmieniu piersią.
W ciąży trochę się ograniczałam, przy karmieniu już mniej.
Jeśli ktoś chce się trzymać jakichś reguł, tu jest fajna ściągawka: /linki zabroniony!/
Generalnie, wszystko polega na tym, żeby obserwować organizm swój i dziecka. Jeśli nie dzieje się nic niepokojącego, nie trzeba na siłę zmieniać diety.

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry

mirinda

PostWysłany: Pią 24-07-2015, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zdrowa dieta jest bardzo ważna ale równie ważne są witaminy - oczywiście w granicach normy. Dajmy na to np. taki suplement jak Detrical który zapobiega niedoborowi wit D - regularnie stosowany ma wpływ na przyrost wagi u dziecka w łonie matki
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 24-07-2015, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w ciąży i podczas kp unikalam tak naprawdę tylko alkoholu. No i w początkach karmienia cebuli Puszcza oko.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 25-07-2015, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja też oczywiście alkohol, sery pleśniowe, owoce morza i to wszystko Uśmiechnięta.
Uważam że trzeba wszystko jeść, i nie stosować żadnych diet.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 25-07-2015, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wszystko jem poza tymi rzeczami powszechnie zakazanymi, jak sery plesniowe, surowe mieso itp.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Sob 25-07-2015, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
Ja wszystko jem poza tymi rzeczami powszechnie zakazanymi, jak sery plesniowe, surowe mieso itp.

Ja też starałam się tego nie nadużywać, ale mam takie słynne zdjęcie 2 dni przed porodem, że swoją ostatnią zachcianka ciążowa - tatarem Złośliwa.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: