Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oszczedzacie?A na czym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na czym najczęściej oszczędzacie?
ubraniach
22%
 22%  [ 25 ]
artykułach spożywczych
7%
 7%  [ 8 ]
kosmetykach
0%
 0%  [ 1 ]
na paliwie(np.chodząc do pobliskiego sklepu pieszo)
6%
 6%  [ 7 ]
na czym się da
36%
 36%  [ 41 ]
nie oszczedzam w ogóle
26%
 26%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 111

Autor Wiadomość
temida

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 09-11-2012, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wcześniej ktoś napisał o tym, że co jakiś czas przegląda umowy dotyczące telefonu, internetu, banku i porównuje z aktualnie dostępnymi. I to jest właśnie mój problem - od roku obiecuję sobie, że zmieniam bank, to ten, w którym aktualnie mam konto, obdziera mnie z kasy. Z telefonem to samo - chcę przejść do innej sieci od paru miesięcy, ale jeszcze tego nie zrobiłam. Nie wiem, czemu. Chyba ogólnie mam wrodzoną niechęć do załatwiania takich administracyjnych rzeczy, i wiem, że na tym tracę. Ale ostatnio udało mi się zaoszczędzić na wymianie pieniędzy, byłam w wakacje w Anglii i zostało mi sporo funciaków - i zamiast je z powrotem w kantorze wymienić na złotówki, wymieniłam w necie, na /nazwę usunęłam/, więc parę złotych byłam do przodu. Jak na moje zdolności ekonomicznie, to naprawdę duży sukces, bo nie mam żyłki do interesów. A tak na co dzień nie szaleję za bardzo z kasą, kupuję jedzenie w marketach (oprócz mięsa - mięso w sklepach mięsnych kupuję), chemię też w marketach, latam czasami po lumpeksach, więc tan standardowo, jak większość Polaków.

Podpis Two halves make a whole
Two hearts make a soul
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Morgan

PostWysłany: Pią 16-11-2012, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W dzisiejszych czasach oszczędzanie to podstawa jeśli chce się przetrwać, ja oszczędzam głównie na sobie, łatwiej jest odmówić sobie niż dzieciom.
Powrót do góry

maargolciaa

PostWysłany: Wto 15-01-2013, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja/My, nie mamy powodu oszczędzać, więc tego nie robimy.
Powrót do góry

Julianka

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 11:50    Temat postu: Na czym oszczędzacie? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyznam się, że zawsze sobie to obiecuję, ale jeśli jestem poza sklepem, Jak już tam wlezę i to obojętnie do jakiego, zawsze mnie coś podkusi, aby nabrać co mi się podwinie pod ręką, bo albo promocja, albo smaczne, albo po prostu to lubię. Dlatego ostatnio omijam Bardzo szczęśliwa niektóre sklepy.Kupuję tylko to co potrzebne na "dzisiaj". ale coś zaczyna mnie już kręcić i chyba tak długo nie wytrzymam. Bardzo uśmiechnięta Uwielbiam buszować pomiędzy regałami.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest luty, więc mam pytanie o... wakacje.
Oszczędzacie pieniądze na wakacje przez cały rok czy po prostu - macie chęć jechać, bierzecie urlop, wpłacacie pieniądze i jedziecie?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Jest luty, więc mam pytanie o... wakacje.
Oszczędzacie pieniądze na wakacje przez cały rok czy po prostu - macie chęć jechać, bierzecie urlop, wpłacacie pieniądze i jedziecie?

My z kazdej wyplaty jakies tam pieniadze wplacamy na oszczednosciowe, tak wlasnie albo na wakacje, albo na jakis wypad weekendowy. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My oszczędzamy cały rok, ale zazwyczaj nie jedziemy nigdzie, bo przychodzą ważniejsze sprawy i pieniążki się rozpływają. Wściekła
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My w sumie robimy na odwrót. Mamy konto na comiesięczne zakupy i utrzymanie domu, a reszta zostaje na oszczędności, zakupy dodatkowe, wyjazdy i inne zachcianki.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak jeździliśmy na first minute, to wpłacaliśmy pieniędze w dwóch ratach, najpierw zaliczkę, potem resztę. Teraz planujemy jechać z dnia na dzień, więc się okaże jak będzie. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zazwyczaj odkładamy sobie coś systematycznie, żeby móc później gdzieś pojechać. Oboje jesteśmy zwolennikami planowania takich akcji, raczej na spontanie nigdzie nie jedziemy bo nas nie stać żeby sobie ot tak wplacić kase i jechać.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 06-02-2013, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My teraz nie oszczędzamy na niczym, ale i tak zawsze co miesiąc zostaje. Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa .
Te nadwyżkowe pieniądze są odkładane albo idą na większe zakupy do domu. Uśmiechnięta
Powrót do góry

sunajka897

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 25-02-2013, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja staram się odkładać co miesiąc nie zawsze wychodzi. Czasem ktoś z domowników postanowi rozplanować moje oszczędności na ważniejsze potrzeby. Jak wiadomo zawsze coś Bardzo smutna .
Powrót do góry

Julianka

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 20-03-2013, 10:43    Temat postu: Na czym oszczędzacie? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio zaczęłam oszczędzać i to dokładnie na ... słodyczach. Kiedyś objadałam się nimi niemiłosiernie, w tej chwili nawet mnie do nich nie ciągnie.
To duży jak na moje możliwości - plus. Co do wakacji, zawsze coś wcześniej trzeba sobie odłożyć, może nie da rady w każdym miesiącu, bo nie każdy ma forsy pod dostatkiem, ale ile się da i kiedy się da...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: