Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oszczedzacie?A na czym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na czym najczęściej oszczędzacie?
ubraniach
22%
 22%  [ 25 ]
artykułach spożywczych
7%
 7%  [ 8 ]
kosmetykach
0%
 0%  [ 1 ]
na paliwie(np.chodząc do pobliskiego sklepu pieszo)
6%
 6%  [ 7 ]
na czym się da
36%
 36%  [ 41 ]
nie oszczedzam w ogóle
26%
 26%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 111

Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 20-10-2008, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczęłam się zastanawiać nad tym pytaniem. Co to znaczy oszczędzać na jedzeniu czy kosmetykach? Jeśli oszczędzanie na jedzeniu polega na tym, że kupuję coś tańszego i niekoniecznie dobrej jakości, to nie robię tego. Podobnie z ubraniami czy kosmetykami. Są to rzeczy niezbędne mi w codziennym życiu i muszę je kupić.
Więc chyba nie oszczędzam. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 27-10-2008, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oszczędzać to ja niestety nie umiem. Przewraca oczami
Paula napisała:
Nie lubie marnowac energii i wody, ale to juz z przyczyn ideologicznych.

Prąd, wodę i energię oszczędzam. Od jakiegos czasu denerwuje mnie mój mąż, który niepotrzebnie zapala światła w całym domu, Przewraca oczami a ja za nim chodzę i je gasze... Przewraca oczami

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

emylli

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 28-10-2008, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No cóż, oszczędzam na czym się da... a w szzczególności na swoim hobby. Nie pamiętam kiedy kupiłam sobie płytę Smutna słuchawki kupuję już od 4 miesięcy. Najlepiej wyszłaby mi oszczędność na jedzeniu, ale mam taki slaby charakter - że czasem mnie ponosi.
Powrót do góry

roksiakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 28-10-2008, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja oszczędzam. Ale nie pod tymi względami, co są umieszczone w ankiecie. Ja oszczędzam na funduszu Bardzo szczęśliwa

Podpis Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 28-10-2008, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie też jest oszczędzanie na prądzie. Plusem jest to, że mamy taryfę nocną, od 23 do 8 i wtedy prąd jest tańszy o połowę.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

penelope

PostWysłany: Czw 30-10-2008, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ewentualnie mogę zaliczyć oszczędzanie na jedzeniu - zwłaszcza w czasie odchudzania Bardzo szczęśliwa A tak ogólnie to przeważnie jem warzywa i wychodzi mnie to dość tanio, taki dobry obiad wegetariański. Jeśli chodzi o ciuchy i kosmetyki - nie oszczędzam, taki mój fetysz, że co rusz kupuję nowe ciuchy Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Różowa Pantera

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 31-10-2008, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja teraz oszczędzam na zdrowiu odkąd rzuciłam palenie Bardzo szczęśliwa Poza tym prąd również mam tzw.nocną taryfę i darmówki weekendy i po 20-tej w tp nie wiem jak to się nazywa... Neutralna
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 01-11-2008, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również na niczym nie oszczędzam, ale staram się racjonalnie gospodarować pieniędzmi.
Nie kupuję niepotrzebnych rzeczy tylko dlatego, że jest okazja (a kiedyś robiłam to namiętnie Zakłopotana ), nie kupuję zbyt dużo jedzenia żeby później nie wyrzucić.
Jeśli chodzi o ciuchy to w tym roku trochę zaoszczędziłam na ich zakupie, ale to tylko dlatego że było mi szkoda inwestować w wiele ciązowych ubrań. Ale za to niedługo sobie odbiję jak zacznę kupować "normalne" ciuchy Bardzo szczęśliwa

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 01-11-2008, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie jest różnie.
Jeśli wybiorę sobie jakiś cel to potrafię sobie odmówić wielu rzeczy tylko po to aby dokonać tego celu.
Jednak na pewno nie jestem typem człowieka, który nagminnie wydaje pieniądze na rzeczy, które nie są potrzebne.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 02-11-2008, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Staram się oszczędzać ale efekt jest taki, że jak na jedym zaoszczędze to na drugie wydam więcej i w sumie w kieszeni nic nie zostaje.
Powrót do góry

kasiunka26

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 06-11-2008, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie oszczędzam na jedzeniu ale staram się kontrolować swoje i męża wydatki. grunt to nie wydawać pieniędzy na głupoty a przez to da się sporo odłożyć.
Powrót do góry

Tabasco

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pluję sobie w brodę, że przez ostatni rok nie oszczędzałam, bo po tym jak straciłam pracę musiałam się w ciągu kilku dni nauczyć baaaaardzo oszczędzać. Od razu przeszłam na dietę Złośliwa No i tak właśnie oszczędzam na jedzeniu. Teraz pewnie będę oszczędzać na wszystkim - tzn kupować tańsze produkty i tylko to co konieczne. Na pewno przez jakiś czas muszę zapomnieć o nowych ciuchach i kosmetykach (dobrze że mam jakieś tam zapasy Puszcza oko )...
Powrót do góry

Milk

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie oszczędzam. Wychodzę z założenia, że póki jestem sama to chcę sobie pozwolić na przyjemności, bo później z rodziną może tak nie być i zawsze będą inne wydatki. Pracuję, zarabiam i jeśli nie teraz mam sobie dogadzać to kiedy?

Podpis najlepsze wciąż musi przyjść, na lepsze wciąż czekasz Ty...
Powrót do góry

ewryl
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Staram się oszczędzać ale efekt jest taki, że jak na jedym zaoszczędze to na drugie wydam więcej i w sumie w kieszeni nic nie zostaje.

Skąd ja to znam... Puszcza oko

Podpis Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis
Powrót do góry

Anielica

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 11-11-2008, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oszczędzam, ale tylko kasę.
Jak dostaję pieniążki, to odkładam założoną część na osobne konto i za nic jej nie ruszam.

Natomiast z resztą pieniędzy już tak nie gospodaruję najmądrzej i wydaję, wydaję... najwięcej chyba na jedzenie na mieście.. i oczywiście kosmetyki Uśmiechnięta

Dołączone po 4 minutach 15 sekundach:

Milk napisała:
Nie oszczędzam. Wychodzę z założenia, że póki jestem sama to chcę sobie pozwolić na przyjemności, bo później z rodziną może tak nie być i zawsze będą inne wydatki. Pracuję, zarabiam i jeśli nie teraz mam sobie dogadzać to kiedy?

Tak też sobie często tłumaczę nie planowane wydatki , szczególnie te za drogie i nie do końca potrzebne Puszcza oko A co tam, raz się żyje angel
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: