Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oszczedzacie?A na czym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na czym najczęściej oszczędzacie?
ubraniach
22%
 22%  [ 25 ]
artykułach spożywczych
7%
 7%  [ 8 ]
kosmetykach
0%
 0%  [ 1 ]
na paliwie(np.chodząc do pobliskiego sklepu pieszo)
6%
 6%  [ 7 ]
na czym się da
36%
 36%  [ 41 ]
nie oszczedzam w ogóle
26%
 26%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 111

Autor Wiadomość
sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 24-01-2009, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja już teraz tak zacisnęłam pasa, że ledwo oddycham Przewraca oczami .
Ale może niedługo odbiję sie od dna Puszcza oko .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kimi

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również postanowiłam coś zmienić w kwestii finansów.
Ostatnio wydaję znacznie mniej kasy. Wczoraj złożyłam przez internet wniosek o otworzenie konta oszczędnościowego. Zamierzam tam przelewać jakiś nadwyżki finansowe, itp. Mąż nic nie wie, dowie się jak będzie konkretna suma Bardzo uśmiechnięta .

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie ostatnio wysoki kurs euro bardzo motywuje do oszczędzania - przelewam pieniądze na konto w Polsce, a tam od razu na rach. oszczędnościowy. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Alva

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 16-02-2009, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek mam zupelnie to samo. Puszcza oko
Choc przyznam, ze nie jestem najlepsza w oszczedzaniu... Niezdecydowana

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

sasetka

PostWysłany: Sro 18-02-2009, 15:29    Temat postu: Oszczedzam Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczędzam na ciuchach .Staram się kupować w ramach konieczności lub jak na prawdę nie mam w czym wyjść na jakąś okazje. Na jedzeniu też. Wybieram takie sk lepy gdzie wiem że jest taniej. W osiedlowym sk lepiku bułka kosztuje 40 groszy a kawałek dalej 29 gr może wydaje się to mało znacząca różnica jednak 11 gr na 10 bułkach to 1.10, razy 30 dni to jest 30.10 zł....i tak samo z innymi produktami.
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 14-01-2010, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaznaczyłam, że nie oszczędzam bo zazwyczaj tego nie robię i cieszę się, że nie jestem w sytuacji, że muszę. Ale za to jak już coś kupię np. do jedzenia to staram się niczego nie marnować i jak kupuję np. ciuchy to znoszę je do końca, chociaż druga strona medalu, że czasem kupuję ciuch w którym nie chodzę w ogóle Neutralna

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczedzam wsumie na wszystkim ( mąz sie smieje ze ma w domu minister finansow Bardzo szczęśliwa ) . Lubie miec wszystkie wydatki posegregowane , poukladane a jak sie da na czym zaoszczedzic to odkladam na osobna " kupke " . Oszczedzam gownie na ubraniach , kosmetykach ( bo i tak w sumie uzywamy tych podstawowych , a po prezentach swiatecznych i tak mamy zapas na rok Puszcza oko ) . Czasem na jedzeniu , w sumie to jestem z siebie po cichu dumna bo jak pomysle ile zaoszczedzilam w styczniu to naprawde umiem oszczedzac Uśmiechnięta Kiedys taka nie bylam , zaczelam szanowac pieniadze jak zaczelam pracowac , tak wiec wiem ile trzeba na te pieniadze zarobic Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

fef

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z pewnością oszczędzam na prądzie. W cłym domu mamy założone żarówki elektrooszczędne i pilnujemy, żeby nigdzie nie świecić światła bez potrzeby. Dodatkowo kiedy pojawiły się dzieci zrezygnowałam z nagminnego kupowania ubrań, których potem często nawet nie wkładałam Zakłopotana . Wszyscy lubimy ruch, więc dużo chodzimy piechotą, a auta używamy tylko by dojechać do pracy, czy w kryzysowych wypadkach.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 15-01-2010, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ostatnio zaczęłam oszczędzać na kosmetykać, choć może lepiej nazwałabym to racjonalnym ich kupowaniem i używaniem. A chodzi o to, że kolejny kosmetyk typu balsam, szampon kupuję dopiero wtedy gdy poprzedni dobija końca. A to z tego względu, ze często zaczynałam ten nowy kosmetyk a stary sobie stał i często tracił ważność, albo wysychał.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczedzam od kiedy pamietam i to wcale nie dlatego, ze musialam. Jakos taka mam nature i nigdy nie kupuje czegos np. na poprawe humoru i tylko dlatego. Kupowanie pod wplywem impulsu mam wyeliminowane do zera. A teraz na swoim staram sie jak moge oszczedzac np. poprzez zwyczajne porownywanie ofert roznych sklepow. A w domu... swiatlo zgaszone, woda niepotrzebnie nie leci itp.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdybym mogła to zaznaczyłabym dwie odpowiedzi - ubrania i kosmetyki. Z racji tego, że moi rodzice prowadzą sklep odzieżowy to od czasu do czasu coś nie coś mi z ciuszków skapnie. Co do kosmetyków, to kupuję je raz na jakiś czas. Ale i tak bardzo rzadko - teraz mi się uzbierał spory zapas (czasami coś od siostry dostanę), więc teraz powoli je zużywam. Z każdej pensji coś nie coś też staram się odkładać. A na jedzeniu to szczerze mówiąc ciężko mi zaoszczędzić.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 16-01-2010, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Ja ostatnio zaczęłam oszczędzać na kosmetykać, choć może lepiej nazwałabym to racjonalnym ich kupowaniem i używaniem. A chodzi o to, że kolejny kosmetyk typu balsam, szampon kupuję dopiero wtedy gdy poprzedni dobija końca. A to z tego względu, ze często zaczynałam ten nowy kosmetyk a stary sobie stał i często tracił ważność, albo wysychał.

Jakbym słyszała siebie. Też tak miałam, ale podczas ostatnich generalnych porządków w łazience doszłam do wniosku, że dłuzej tak nie moze być. Teraz kupuję nowy kosmetyk, dopiero kiedy stary się skończy. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

candy201

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 06-03-2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zredukowałam do minimum wychodzenie na miasto do klubów gdzie ceny napojów zaczęły przekraczać ceny rynkowe o 400 % Smutna
Chodzę coraz częściej ze znajomymi do pubów gdzie ceny są lepsze niż w klubach.
Powrót do góry

brunecia

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 10-04-2010, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W chwili obecnej nie oszczędzam, ale od przyszłej wypłaty (czytaj 20.04.2010 Bardzo szczęśliwa ) zaczynam, będę się pilnować z wydawaniem kasy na głupoty typu: kolejny żel pod prysznic(mimo, że trzy do połowy zużyte leżą w łazience) lub dziwne ciuchy które pewnie ubiorę tylko raz Uśmiechnięta
Powrót do góry

Abyss

PostWysłany: Nie 28-11-2010, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W ogole jestem oszczędnisiem. Bardzo szczęśliwa Oszczędzam na wszystkim, nie lubię wydawać pieniędzy na rzeczy które nie są konieczne. Puszcza oko

Podpis Pukam do drzwi kamienia.
-To ja wpuść mnie.

-Nie mam drzwi- mówi kamień.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: