Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oszczedzacie?A na czym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na czym najczęściej oszczędzacie?
ubraniach
22%
 22%  [ 25 ]
artykułach spożywczych
7%
 7%  [ 8 ]
kosmetykach
0%
 0%  [ 1 ]
na paliwie(np.chodząc do pobliskiego sklepu pieszo)
6%
 6%  [ 7 ]
na czym się da
36%
 36%  [ 41 ]
nie oszczedzam w ogóle
26%
 26%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 111

Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 28-11-2010, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczędzam na prądzie i wodzie. Nie lubię świecić świateł w miejscach, w których nie ma nikogo i nie lubię niepotrrzebnie odkręcać wody (np. przy myciu zębów czy pod prysznicem). W mieszkaniu mam żarówki energooszczędne, niedługo najpewniej przejdziemy na 2 taryfy.
Poza tym nie kupuję żywności i kosmetyków na zapas, żeby potem niepotrzebnie ich nie wyrzucać.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

martta

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 28-11-2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno nie na jedzeniu, bo jeść to my uwielbiamy Bardzo szczęśliwa.
Kosmetyki muszę mieć zawsze w dużej ilości, jestem konsultantką pewnej firmy kosmetycznej i nie umiem się oprzeć wszelkim nowościom itd, choć fakt, że mam przez to dużo taniej (no to może i oszczędzam?).
Jedyne co to już nie szaleje z ubraniami, (niestety) kupuje coś, jak mi jest faktycznie potrzebne i wiem, że będę to nosić, bo szafa pękata, a niektóre rzeczy tylko raz miałam na sobie.

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie lubię marnować energii i wody, ale nie chodzi chyba o oszczędzanie. Bardziej o środowisko. Puszcza oko
Na jedzeniu nie oszczędzam, chyba że chcę szybko zjećc jakiś obiad to kupuję gotowe jedzenie. Puszcza oko
Powrót do góry

dede22

Zodiak: Wodnik
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja także nie oszczędzam....tzn nie jest to tak, że dziś kupuje sprzęt AGD, jutro plazme a po jutrze laptopa, ale na co mam ochote w danej chwili, to ide do sklepu i kupuje, nie patrze ile to kosztuje - kupuje i już. (jesli chodzi o jedzenie, picie, artykuły spożywcze, chemia, kosmetyki itp.) a jeśli chodzi o ubrania to może nie że oszczędzam ale np szkoda mi wywalić 100zł za bluzeczke z bawełny bo metkę ma BIG STAR, gdzie taką samą kupuje "za halą" bez tej metki za 30zł

Ale jedno pewnie jest, nie oszczędzam, może dlatego tak jest, że moja mama zawsze mi powtarzała że pieniądze są ulotne, są i ich nie ma, po to się codziennie rano wstaje i charuje całe dnie żeby potem w skarpete nie chować, życie krótkie jest, trzeba korzystać, i tak mi zostało zaczełam prace, sama na siebie pracuje, wstaje codziennie rano żeby potem szkoda mi było kupić np red bula za 6zł puszeczke? NIE Uśmiechnięta

Podpis 16.08.2005r - Początek z moim A Uśmiechnięta :*

05.06.2008 => Narodziny naszej córeczki.
godz: 08:00 Uśmiechnięta Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chyba od tego roku zacznę oszczędzać na wszystkim bo takie podwyżki....

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

yakamoz

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaznaczyłam, że oszczędzam na jedzeniu bo jedzenia nie kupuję za gotówkę.

Tak naprawdę my oszczędzamy dużo. Po pierwsze mamy fundusz inwestycyjny, a po drugie staramy się nim 500 zł w miesiącu przelać na konto oszczędnościowe. Przeważnie z tego konta finansujemy naprawy samochodów (jak w tym miesiącu np.) albo jakieś niespodziewane większe wydatki. Poza tym może to śmieszne ale odkładam co miesiąc 20 zł żeby kupić prezent mężowi na rocznicę, żeby w sierpniu nie wydawać 200 zł czy iluś tam. Oszczędzam po 100 zł miesięcznie na piec i zmywarkę bo chcemy kupić. Później dołożymy ewentualnie pieniądze z wczasów pod gruszą i kupimy.

Ale to też nie tak jest że oszczędzam każde pieniądze. Nawet śmiem twierdzić że kupujemy bardzo wiele niepotrzebnych rzeczy. Ale jak już odłożę na początku miesiąca co mam odłożyć to później można poszaleć. Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

stokrotka80

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta Staram się oszczędzać na czym się tylko da.
Powrót do góry

kama-koma

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja podróżując oszczędzam wymieniając walutę z ludźmi z danego kraju nawet nie wiecie jakie to proste i jak wiele wymieniając nawet niewielkie sumy można zaoszczędzić...Na codzień oszczędzam najczęściej na ubraniach i jedzeniu Puszcza oko
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzidzia zgadzam się z Tobą. Na początku roku robię symulację wydatków. No i koszty 2010 znacznie przewyższyły mi te planowane na początku roku, sa inwestycji specjalnych nie było. Faktycznych cen jeszcze nie znam no ale już sam wzrost Vatu musi się odpić na portfelu. Czyli za 1000 z zeszłego roku pewnie kupię mniej w tym.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kama-koma napisała:
Ja podróżując oszczędzam wymieniając walutę z ludźmi z danego kraju nawet nie wiecie jakie to proste

Kama a po co ludziom np. z Peru nasze polskie złotówki? Podejrzliwa

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Ja oszczędzam na prądzie i wodzie. Nie lubię świecić świateł w miejscach, w których nie ma nikogo i nie lubię niepotrrzebnie odkręcać wody (np. przy myciu zębów czy pod prysznicem). W mieszkaniu mam żarówki energooszczędne, niedługo najpewniej przejdziemy na 2 taryfy.
Poza tym nie kupuję żywności i kosmetyków na zapas, żeby potem niepotrzebnie ich nie wyrzucać.

Dokladnie to samo u mnie.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Czw 03-03-2011, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy oszczędzam, ciężko powiedzieć. Napewno nie kupuję rzeczy niepotrzebnych, ale z drugiej strony gdy zdecyduje się na zakup czegoś to wolę wydać na to więcej, żeby mieć lepszą jakość.
Powrót do góry

lunafly

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 04-03-2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę,że wyniki mało co zachęcają, wychodzi na to,że jesteśmy rozrzutne ??
Ja oszczędzam najczęściej na ubraniach, samo kupowanie dla posiadania i zwyczajnego gromadzenia nigdy mnie nie pociągało, moją słabością są zdecydowanie letnie sukienki czy spódnice i kolczyki, ale wiem że raczej nie przyniesie mi to pozytywów.
Muszę przyznać,że kiedyś byłam bardziej rozrzutna, mój narzeczony nauczył mnie bardziej z rozwagą podchodzić do zakupów, tak więc jeśli mam coś kupić to w większości kieruje się praktycznością.
O mechanizmach działania w czasie zakupów chyba napisano już tony, ale wydaje mi się ,że właśnie dla nas kobiet są one świetnym polem do pracy nad sobą, do okazywania wstrzemięźliwości, umiejętności hierarchizacji i wartościowania w naszym życiu.
Muszę przyznać,że to wbrew pozorom bardzo istotne dla własnego samorozwoju, patrzę np na ulice angielskie, wiele produktów jest tutaj tańszych niż w Polsce ( o ironio), przez wiele lat banki angielskie wypracowały sobie system przydzielania klientom kart kredytowych, wielkich debetów bez jakichkolwiek ograniczeń...do czego doprowadzili?? Wielka Anglia jest jednym z najbardziej zadłużonych krajów w Europie, przeciętna Angielka idzie co piątek na zakupy i kupuje ogrom kolejnych i niepotrzebnych szmatek, w portfelu ma z 6 kart kredytowych, przy kasie zastanawia się z której skorzystać ale tak naprawdę nie ma kompletnie nic, nie umie sobie odmówić a jakby się coś wydarzyło jest spłukana, bo debet goni debet...Cóż z tego,że na wiele ich stać, moralnie to stawia wiele do życzenia...
Uff, ale mnie wzięło Uśmiechnięta

Podpis  Wiosna idzie..
Nasze Zaręczyny - 24 grudzień 2010
Nasz Wielki Dzień- 6 sierpień 2011 Zakochany
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Pią 04-03-2011, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja jak mam gorszy dzień to lubię zaszaleć i kupić sobie coś, czego "normalnie" bym nie tknęła.
W końcu po coś się haruje te 11 godz dziennie! Bardzo smutna
Wczoraj kupiłam sobie kuferek na biżuterię za ponad 400 zł. Nawet nie mam najmniejszych wyrzutów sumienia! Bardzo szczęśliwa I jak od razu się humor poprawił. Puszcza oko
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od kiedy jestem na diecie oszczędzam na jedzenie. Ale nie w sensie takim, że sobie żałuję, tylko przyrządzając sobie w domu posiłki kiedy mam wszystko zaplanowane, wydaję mniej niż kiedy jadłam mnóstwo słodyczy, chipsów i fast foodów Bardzo uśmiechnięta .
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Skocz do: