Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oszczedzacie?A na czym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na czym najczęściej oszczędzacie?
ubraniach
22%
 22%  [ 25 ]
artykułach spożywczych
7%
 7%  [ 8 ]
kosmetykach
0%
 0%  [ 1 ]
na paliwie(np.chodząc do pobliskiego sklepu pieszo)
6%
 6%  [ 7 ]
na czym się da
36%
 36%  [ 41 ]
nie oszczedzam w ogóle
26%
 26%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 111

Autor Wiadomość
ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oszczedzam na czym sie da. Jednak niekiedy nie warto kupic cos za grosze, gdyz jest to niestety gorszej jakosci. Najbardziej oszedzamy na pradzie. Wszedzie mamy zarowki energooszczedne pozakladane. No i na wodzie. Jesli cos robie, to staram sie, zeby zuzyc jej jak najmniej. Albo, zeby nie ciekla struga non stop, to nalewam do miski lub zlewu.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 10-03-2011, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oszczędzam na ubraniach - nie muszę nosić markowych ciuchów, wolę kupić więcej a tańszych rzeczy.
Na jedzeniu też oszczędzam, chociaż staram się zdrowo odżywiać. Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 17-03-2011, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczędzam na czym się da praktycznie. Mam koło siebie kilka marketów i wiem w których są tańsze towary, które kupuje najczęściej, także robie sobie maratony. Poza tym nie nawidzę marnować jedzenia, dlatego też jak gotuje to w taki sposób, aby nic nie zostało i się nie marnowało. Co do ubrań to nie kupuje ich w normalnych cenach tylko w wiekszości z wyprzedaży, albo jak mam jakies zniżki. Zastanawiam się też nad poszukaniem jakiejś dobrej taryfy na prąd, bo słyszałam, że jakieś fajne u nas są.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Staramy się oszczędzać, ale w miarę rozsądku. W sumie niczego sobie nie odmawiamy, ale jeśli sa tańsze odpowiedniki np. z chemii, kosmetyków a często są dużo lepsze to oczywiście kupujemy. Ubrania i buty - liczy sie jakoś, która nie zawsze idzie w parze z ceną. Także tutaj również zdrowy rozsądek bierze górę. Staramy się żyć tak jak lubimy. Mamy na coś ochotę, stać nas, to kupujemy. W jednym miesiącu wydamy mniej, w innym więcej, ale nigdy jeszcze nie zabrakło. Oby tak zostało.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeszcze na niczym nie oszczędzamy, ale musimy zacząć. Na pierwszy ogień pójdzie paliwo, jedzenie i rozrywka. To pochłania u nas najwięcej pieniędzy. Zdecydowanie za dużo. Zakłopotana
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli już oszczędzam to na rozrywkach. Na jedzeniu nie potrafię, na prądzie, wodzie itp również nie umiem. Razem z M. przed zakupem jakiejś dodatkowej rzeczy zastanawiamy się czy jest to nam naprawdę potrzebne czy też jest to kaprys, bez którego moglibyśmy się obyć.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Na pierwszy ogień pójdzie paliwo

Jak oszczędzać na paliwie, bo przyznam, że ja nie umiem?

Odkąd nie mam już zniżki studenckiej, nie jeżdżę pociągami tylko busami. Są tańsze o 5 złotych w jedną stronę. Kartę miejską kupuję na trzy miesiące - jednorazowo 220 złotych, a nie 270.

Nie umiem oszczędzać na książkach. Jestem "chora" jak nie kupię choć jednej w miesiącu. Nie kupuję już w empiku, tylko w internetowych księgarniach, gdzie są tańsze.

Nie powiedziałabym, że oszczędzam na jedzeniu. Kupuję produkty dobrej jakości, ale nie w Almie chociażby, gdzie grahamka kosztuje złotówkę. Chętnie kupuje w Lidlu czy Biedronce, czasami "łowię" okazje w Realu na produkty z chemii gospodarczej czy papier toaletowy.

Znacznie rzadziej kupuję kawę na mieście, rzadziej też na mieście jem.
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie oszczędzam Uśmiechnięta co nie znaczy że szaleje, bo na szaleństwa niestety nie mam czasu Bardzo szczęśliwa, więc z racji braku czasu na zakupy samo się odkłada Bardzo szczęśliwa .

Jak mam jakiś grymas to go spełniam.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

floo napisała:
Jak mam jakiś grymas to go spełniam.

Fajnie Ci. Ja mam teraz kaprys na iPhone'a 5, ale go nie spełnię, przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy Puszcza oko.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:

U mnie to wygląda tak, że nie jeździmy autem, bo mamy taki kaprys albo pogoda jest nieładna, tylko korzystamy jak musimy, czyli jak np. jedziemy na duże zakupy. Dzięki temu tankujemy auto raz na 1.5 miesiąca, a nie dwa razy w miesiącu.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
U mnie to wygląda tak, że nie jeździmy autem, bo mamy taki kaprys albo pogoda jest nieładna, tylko korzystamy jak musimy, czyli jak np. jedziemy na duże zakupy. Dzięki temu tankujemy auto raz na 1.5 miesiąca, a nie dwa razy w miesiącu.

W mieście to faktycznie można na tym oszczędzić. Na wsi z tym znacznie gorzej, bo do najbliższego większego sklepu mamy 8 kilometrów, więc tak czy siak trzeba pojechać.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
W mieście to faktycznie można na tym oszczędzić. Na wsi z tym znacznie gorzej, bo do najbliższego większego sklepu mamy 8 kilometrów, więc tak czy siak trzeba pojechać.

Tak samo u mnie, po zakupy nie da rady nie jechac autem. Wszedzie indziej na piechotke. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na wsi to jest masakra. Niezdecydowana Wiem, bo jak mieszkam u rodziców, to bez auta ani rusz i często jest tak, że kilka razy trzeba podjechać gdzieś, bo nie da rady inaczej.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:

U nas chcemy robić tak samo jak Gieniusia, jeździć tylko w naprawdę koniecznej sprawie i tam, gdzie nie da sie pójść na piechotę. Do tego, myślę, że już niedługo J. przeprowadzi się do mnie i przestanie dojeżdżać codziennie po 20 km do pracy. Będziemy mieszkać w bardziej centralnej części miasta i wszędzie będziemy mogli latać piechotką. Teraz to nawet do głupiego kina czy na pizzę musieliśmy jeździć samochodem. A do tego to auto tak dużo pali. Neutralna
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Teraz to nawet do głupiego kina czy na pizzę musieliśmy jeździć samochodem. A do tego to auto tak dużo pali. Neutralna

Musieliście, czy chcieliście?
Nie wiem, jak jest u Was z komunikacją miejską, ale myślę, że w większych miastach poruszanie się samochodem to kwestia wygody, a nie tego, że muszę.
Już inna sprawa, że w moim rodzinnym mieście koleżanka mojej mamy jeździła samochodem do piekarni i odwieźć dzieci do szkoły, do których było 400 metrów.

Zuzka, ja to wiosną i latem bardzo lubię się przejść od szosy do domu. Niecałe 2,5 kilometra, korona mi z głowy nie spadnie Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: