Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oszczedzacie?A na czym?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na czym najczęściej oszczędzacie?
ubraniach
22%
 22%  [ 25 ]
artykułach spożywczych
7%
 7%  [ 8 ]
kosmetykach
0%
 0%  [ 1 ]
na paliwie(np.chodząc do pobliskiego sklepu pieszo)
6%
 6%  [ 7 ]
na czym się da
36%
 36%  [ 41 ]
nie oszczedzam w ogóle
26%
 26%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 111

Autor Wiadomość
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja powymienialam wszystkie zarowki na energooszczedne, nie zostawiam wlaczonego swiatla, komputera i to tez duzo daje.
Czasem warto kupic lepszy sprzet typu mikrofala czy pralka, bo w rocznym rozliczeniu tez wychodzi taniej na pradzie.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Blondynka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczędzam na czym się da.
Ciuchy najczęściej kupuję po parę złotych w sklepie z odzieżą używaną (za wyjątkiem bielizny, butów i jeansów), w każdym pomieszczeniu mam żarówki energooszczędne, nie zostawiam włączonego laptopa ani telewizora jak wychodzę gdzieś i z tego nie korzystam, mam dwie taryfy prądu ("droższą" i "tańszą")- tańszy prąd mam codziennie od 13:00 do 15:00 i od 22:00 do 6:00 oraz przez całe weekendy i święta. Pranie, prasowanie, odkurzanie, grzanie wody, ładowanie akumulatorków itp robię w tańszym prądzie.
W samochodzie założyliśmy gaz co zmniejsza koszty dojazdu męża do pracy.
Jak jeździłam do szkoły to kupowałam bilet miesięczny, ponieważ był dużo tańszy niż bilety jednorazowe.
Jedzenie kupujemy w tańszych sklepach typu Biedronka, Kaufland, Lidl. Zawsze śledzę promocje by nie przepłacać.
Obiady gotuję na 2dni.
Pod koniec miesiąca robię listę zakupów na następny miesiąc oraz drugą, na której zapisuję przewidziane wydatki i wtedy wiem mniej więcej ile nam zostanie.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Musieliście, czy chcieliście?
Nie wiem, jak jest u Was z komunikacją miejską, ale myślę, że w większych miastach poruszanie się samochodem to kwestia wygody, a nie tego, że muszę.

Nie mieszkamy oboje w mieście. To ja mieszkam, a J. codziennie dojeżdża ze wsi za miastem. Puszcza oko

Sorrki za OT. Puszcza oko
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Musieliście, czy chcieliście?
Nie wiem, jak jest u Was z komunikacją miejską, ale myślę, że w większych miastach poruszanie się samochodem to kwestia wygody, a nie tego, że muszę.
Już inna sprawa, że w moim rodzinnym mieście koleżanka mojej mamy jeździła samochodem do piekarni i odwieźć dzieci do szkoły, do których było 400 metrów.

U nas nim mieszkalismy razem to raczej z przymusu używaliśmy samochodu. Jesli spotykalismy się na miescie, odwiezienie mnie do domu, a później jeszcze powrót godzinny. Trochę nie bardzo. Po pracy D. raczej nie chciało się jechać do mnie godzinę no i musialby zaraz wychodzić i wracać.
Teraz kiedy mieszkamy razem często wychodząc gdzie korzystamy z komunikacji miejskiej, jesli jest taka możliwość. Uśmiechnięta

Nie oszczędzam na obuwiu jeśli chcę żeby mi posłużylo długo.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A prawda jest taka, że żarówki energooszczędne nie są wcale takie oszczędzające energię. Zanim się nagrzeją i zaczną świecić jak należy to mija sporo czasu i pobierają masę prądu. Lepszym rozwiązaniem są żarówki ledowe. Są droższe, ale świecą mocniej i zużywają minimalne ilości prądu.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
A prawda jest taka, że żarówki energooszczędne nie są wcale takie oszczędzające energię. Zanim się nagrzeją i zaczną świecić jak należy to mija sporo czasu i pobierają masę prądu. Lepszym rozwiązaniem są żarówki ledowe. Są droższe, ale świecą mocniej i zużywają minimalne ilości prądu.

Gieniusia ja z rachunkiem za prad dostaje wykrez zuzycia pradu i po wymianie zarowek widzialam roznice. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Ja powymienialam wszystkie zarowki na energooszczedne, nie zostawiam wlaczonego swiatla, komputera i to tez duzo daje.
Czasem warto kupic lepszy sprzet typu mikrofala czy pralka, bo w rocznym rozliczeniu tez wychodzi taniej na pradzie.

Dokladnie mam tak samo. Wydaje mi sie to wszystko taka oczywista oczywistoscia. Uśmiechnięta

Co do samochodu, A. dojezdza nim do pracy, ogolnie uzywamy go kazdego dnia praktycznie. Jest to dla nas duzy komfort i tu akurat nie oszczedzamy.
Powrót do góry

Kinia@

Zodiak: Baran
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczedzam w sumie na wszystkim , ale nie odczuwalnie Złośliwa .
-Zakupy robie raz w tygodniu(wtedy place mniej, bo mam zaplanowane obiady itp),
-do pracy P. chodzi piechotka, bo ma bliziutko
-grzejemy w domu, tylko jak nam zimno, nie grzeje dla zasady
-mamy zarowki energo wszedzie, choc jak ogladamy TV, to siedzimy tylko przy oswietleniu akwarium, ktore duzo daje
-staram sie nie kupowac zbetnych !
-chemie kupuje tylko w takiej sieciowce
-nie pale, malo pije, nie imprezuje - a to juz wielka oszczednosc! Bardzo szczęśliwa

Z moja mama pracuje dziewczyna, ktora kupuje tylko markowe ciuchy i je potem sprzedaje gdy jej sie znudza, czesto nawet jeszcze z metkami za 2-3 funty,wiec wiekszosc moich markowych ciuszkow mam od nich Puszcza oko . Trzeba sobie radzic!

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczędzam na wielu rzeczach: prąd, woda, ciuchy, na jedzeniu też - ale na ilości, a nie na jakości. Puszcza oko
Masła nigdy nie zastąpię margaryną, nie kupuję tanich "seropodobnych" żółtych serów, wędlinę na chleb robię sobie sama ale rzadko jem mięso. Uśmiechnięta

Ogólnie nie mam z tym problemu, jak trzeba to się przystosowałam i nie mam z tym problemu. Uśmiechnięta

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dostaję wypłatę, zawsze coś wpłacam na konto oszczędnościowe. Drobne z zakupów wrzucam do specjalnego słoiczka. Spisuje wszystkie wydatki i jak mam chwilę to porównuję. Od czasu do czasu robię przegląd zawartych umów i sprawdzam tańsze oferty. Np. Oc auta, konta bankowe, telefony, internet.
Wymieniając żarówki, warto do pomieszczeń często i stale oświetlanych dać energooszczędne, a do często ale krótko (toaleta, garderoba, przedpokój) ledowe.
Cytat:
ja z rachunkiem za prad dostaje wykrez zuzycia pradu i po wymianie zarowek widzialam roznice

Oczywiście widać różnice, ale nie ma wykazu ile poszczególne źródło światła miało a ile ma zużycia, jest tylko rozliczenie ogólne.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Oczywiście widać różnice, ale nie ma wykazu ile poszczególne źródło światła miało a ile ma zużycia, jest tylko rozliczenie ogólne.

No tak, zle jak nic innego nie zmienilam tylko zarowki i widzialam roznice, wiec to musza byc zarowki. Puszcza oko

Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
No tak, zle jak nic innego nie zmienilam tylko zarowki i widzialam roznice, wiec to musza byc zarowki. Puszcza oko

My jakiś czas temu też wymieniliśmy żarówki na energooszczędne i też zauważyliśmy różnice w rachunkach Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oszczędzam na czym się da, paliwo, jedzenie ale przede wszystkim ciuchy. Uśmiechnięta Lecz nie narzekam, mam to co chce i jem to na co mam ochotę tylko zwracam uwagę na ceny. Uśmiechnięta

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

lenkao

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Staram się oszczędzać tylko na ubraniach, bo mieszkam jeszcze z rodzicami. Studiuje i czasem sobie dorabiam jako opiekuna do dzieci.

Podpis Życie niesie wiele możliwości, pozostaje tylko mieć odwagę.
Powrót do góry

sumner1111

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 09-10-2012, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jako zwolennik życia dniem, nie oszczędzam zasadniczo. Wydaję póki mam a jak się skończy to przeżywam jakoś ten fakt. Jeśli chcę kupić dwie rzeczy, z czego jedna jest ubraniem a nie mam wystarczająco kasy to rezygnuję zawsze z ubrania, toteż taką odpowiedź zaznaczyłem.
Ale zaznaczam, że nie wydaję bez sensu - pieniądze trzeba szanować, bez względu na to ile się ich ma.

Dołączone po 6 minutach 1 sekundzie:

A co do paliwa i samochodu w dużym mieście - bezsensowny środek komunikacji, ograniczam to do totalnego minimum - przewieźć coś dużego, albo jak na gwałt trzeba gdzieś pojechać. Tak to najwygodniejszy i najtańszy jak dla mnie jest tramwaj/autobus/kolejka no i poruszanie się na piechotę. Można zawsze zaimprowizować browara, nie trzeba szukać miejsc parkingowych... :p
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: