Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Domowe przepisy kulinarne smaczne kulinarne dania

Palenie papierosów a karmienie piersią
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia22

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 12-09-2008, 21:58    Temat postu: Palenie papierosów a karmienie piersią Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje drogie panie. Jak to u Was było/jest??
Czy paliłyście karmąc jednocześnie??
Mnie już od kilku dni strasznie ciągneło do fajek i kupiłam sobie mentolowe i palę jednego dziennie. A cały czas karmię tylko i wyłacznie piersią mojego prawie pięciomiesięcznego Maciusia. Napiszcie co sądzicie na ten temat i jak to z Wami było lub jest i z tym paleniem.

Podpis 16 kwiecień 2008 r - SZCZĘŚLIWI RODZICE Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 12-09-2008, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobiscie nie pale i nie palilam. Mam jednak kolezanke, ktora palila przez cala ciaze i pali teraz, a jej synek ma 8 miesiecy. Karmi go piersia.
Co sadze? Uwazam, ze palenie szkodzi i osobie palacej i calemu jej otoczeniu. Jesli masz na tyle silnej woli to po prostu nie pal. Piszesz, ze teraz palisz tylko jednego dziennie. Moze i bez niego jestes w stanie sie obejsc? Jesli bylas w stanie nie palic to dobrze by bylo, aby tak zostalo. Napewno nikotyna zawarta w papierosach przenika do pokarmu. Po co wiec truc dodatkowo dziecko?

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 12-09-2008, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie paląca, więc trudno mi się wypowiadać. Ale gdybym była osobą palącą i jednocześnie zależało by mi na karmieniu piersią, wytrzymałabym te najważniejsze niby z punktu widzenia karmienia piersią pół roku, a potem przestałabym karmić i zaczęłabym palić. Puszcza oko

Szczerze mówiąc nie rozumiem takich kobiet, o jakich pisze Paula. W takim przypadku mleko z butelki jest na pewno dużo lepsze. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Więc
Administrator Forum
Administrator Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 12-09-2008, 23:54    Temat postu: Re Palenie papierosów a karmienie piersią Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kasia22 napisała:
Moje drogie panie. Jak to u Was było/jest??
Czy paliłyście karmąc jednocześnie??
Mnie już od kilku dni strasznie ciągneło do fajek i kupiłam sobie mentolowe i palę jednego dziennie. A cały czas karmię tylko i wyłacznie piersią mojego prawie pięciomiesięcznego Maciusia. Napiszcie co sądzicie na ten temat i jak to z Wami było lub jest i z tym paleniem.

To jest przerażające. nie_kapuje

Dołączone po 4 minutach 13 sekundach:

Cytat:
Wiele kobiet po zakończeniu ciąży powraca do nałogu. W ten sposób zarówno bierne palenie, jak i karmienie piersią stają się dla dziecka istotnym zagrożeniem. Największym problemem jest fakt „przechodzenia” szkodliwych substancji i nikotyny do mleka.

Zdrowotne zagrożenia dla dziecka szkodliwymi substancjami Wiele kobiet po zakończeniu ciąży powraca do nałogu. W ten sposób zarówno bierne palenie, jak i karmienie piersią stają się dla dziecka istotnym zagrożeniem. Największym problemem jest fakt „przechodzenia” szkodliwych substancji i nikotyny do mleka. Jakość mleka matki znacząco spada, dziecko jest obciążane szkodliwymi substancjami, a nawet „przyjmuje” nikotynę. Sytuacja taka powstaje zwłaszcza wtedy, gdy ostatni papieros był niedawno wypalony. Zawartość nikotyny we krwi maleje o połowę dopiero po upływie około 1,5 godziny. Równie długo trwa obniżanie poziomu nikotyny we krwi. Praktycznie nie da się tego wyeliminować w okresie karmienia. Palenie wpływa również na działanie wielu hormonów, u nałogowych palaczek może dochodzić do różnego rodzaju zaburzeń, m.in. do opóźnionego wytwarzania mleka, a nawet do produkcji jego mniejszych ilości.

Długoterminowy, niekorzystny wpływ palenia na zdrowie dziecka i matki nie został jeszcze do końca zbadany. Niektórzy naukowcy widzą liczne powiązania pomiędzy paleniem a nagłymi zgonami dzieci. Do bezpośrednich reakcji dzieci na palenie należą między innymi niepokój, kolki, wymioty, zmniejszony wzrost wagi dziecka oraz zaburzenia w ssaniu. Ze względu na niekorzystny wpływ palenia podczas karmienia piersią zaleca się rezygnację z palenia w tym okresie. Eksperci odradzają, by nałogowe palaczki na korzyść palenia rezygnowały z karmienia piersią. O wiele lepsze efekty przyniesie rezygnacja z palenia lub redukcja liczby wypalanych papierosów w okresie karmienia piersią. Bezpośrednio przed karmieniem zaleca się zachowanie dłuższej przerwy w paleniu.

Podpis Jak nie chcesz mieć problemów na tym forum to przeczytaj:
1. Regulamin!
2. Zapoznaj sie z przyklejonymi tematami w "Ogłoszeniach"
3. Ważny jest dla nas styl i ortografia
4. Zakładając nowy temat, nazwij go tak, aby jasno wynikało co jest w środku. Długie tematy mile widziane.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 13-09-2008, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie palenie podczas karmienia to totalny egoizm ze strony matki, który oczywiście potępiam.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Sob 13-09-2008, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też potępiam...Kasia, co ty robisz? Rzuć te fajki..jedna dziennie? Nie szkodzi, nałóg cię woła...niedługo bedzie więcej...nie namawiam do zaprzestania karmienia piersią, choć sama nie karmilam. Namwiam cie do wyrzucenia fajek do kosza.
Mąż ci pozwala na takie rzeczy?
Powrót do góry

kasia22

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 13-09-2008, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila napisała:

Mąż ci pozwala na takie rzeczy?

No właśnie.
nie pozwala i nie wie o tym.
Nic mu nie mówiłam o tym, żeby nie robić problemu. Ale potrzebowałam jakiegoś potępienia chyba, dlatego o tym napisałam. bo rownie dobrze mogłam nic tu nie pisać i nikt by nie wiedział.
Wiem że źle robię.

Dołączone po 9 minutach 28 sekundach:

Więc dzięki za ten artykuł, otworzył mi oczy.
A raczej mni przeraził. I chyba wyrzucę te papierosy. Wytrzymam jeszcze ten miesiąc. Bo i tak zamierzam przejść na sztuczne mleko bo wracam na studia i jak Maciuś skończy pół roku mam w planach juz przestać karmić piersia (chociaż sobie tego nie wyobrażam.)

Wiem że to i tak nic nie da ale się troch usprawiedliwię, bo tego jednego wypalam wieczorem jak mały zaśnie. A wtedy śpi 5-6 godzin. Głupie takie tłumaczenie ale...

Wogóle jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to od razu mnie odrzuciło. i przez całą ciążę nie zapaliłam, ani troszeczkę. Po prostu śmierdziały mi papierosy. Ale niestety oststnio mi zapachniały...

Dzięki wszystkim z asłowa krytyki...

Dołączone po 3 minutach 47 sekundach:

Lila napisała:
... nałóg cię woła...niedługo bedzie więcej...

Niestety woła i chodzi za mną krok w krok.
Ale jak przeczytałam tu to wszystko to mnie zniechęciło, Czy skutecznie okaże się dziś wieczorem.
Bo najbardziej ciągnie mnie wieczorem..

Podpis 16 kwiecień 2008 r - SZCZĘŚLIWI RODZICE Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 13-09-2008, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasiu, najwazniejsze, ze masz swiadomosc szkodliwosci nalogu. Ja ogolnie nie potepiam palacych matek czy ciezarnych. Nie podoba mi sie to, ale tez nigdy nie palilam nalogowo wiec nie wiem jak to jest zerwac z paleniem. Trzymam za Ciebie kciuki! Mysl o zdrowiu synka i swoim. Zycze powodzenia!

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja Kasi nie potępiam. Oczywiście palenie jest szkodliwe ZAWSZE. Karmiąca mama ma swoją świadomość i wie co robi. Potępianie nic nie daje i nawet nie wolno tego robić. Tyle się słyszy o szkodliwości palenia. Nikt nie jest głupi.

Jednak osoby nie palące wogóle nie są w stanie sobie wyobrazić tej chęci na papierosa. To jest bardzo silne i zrozumie to tylko ktoś kto to miał.

Brawa za odwagę dla Kasi, że napisała o tym. Jestem pewna, że wiele osób paliło w ciąży, podczas karmienia biorąc na siebie odpowiedzialność za to ale nigdy, nikt nie umiałby się przyznać.

Więcu piszesz, że to przerażające. Hmm znam o wiele bardziej przerażające rzeczy godne potępienia itd.

Osoby nie palące nigdy nie mają tego problemu a palące dobrze więdzą jak to jest.
Powrót do góry

Więc
Administrator Forum
Administrator Forum

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Więcu piszesz, że to przerażające. Hmm znam o wiele bardziej przerażające rzeczy godne potępienia itd.

Osoby nie palące nigdy nie mają tego problemu a palące dobrze więdzą jak to jest.

Tak, jest wiele rzeczy o wiele bardziej przerażających, jakie matka może zrobić swojemu dziecku.
Średnio raz na tydzień można o tym usłyszeć np. w mediach.

Podpis Jak nie chcesz mieć problemów na tym forum to przeczytaj:
1. Regulamin!
2. Zapoznaj sie z przyklejonymi tematami w "Ogłoszeniach"
3. Ważny jest dla nas styl i ortografia
4. Zakładając nowy temat, nazwij go tak, aby jasno wynikało co jest w środku. Długie tematy mile widziane.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  

mako.mako

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakimś cudem przeoczyłam ten wątek Podejrzliwa

Kasia mam nadzieję, że wcześniejsze posty skutecznie wybiły Ci palenie z głowy. Ja jestem zatwardziałą przeciwniczką papierosów a już jak widzę nie daj Boże kobietę w ciąży palącą albo kobietę z małym dzieckiem palącą to dostaje szału klotnia

Kasia
nie bądź egoistką, Twoje dziecko jest dla Ciebie przecież najważniejsze a nie wstrętne papierochy! ! !

Ala dlaczego mnie to nie dziwi, że nie potępiasz Kasi? No któż mógłby lepiej zrozumieć Kasię niż kobieta paląca w ciąży kwasny

Podpis Nowy lajf
Powrót do góry

niesia

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja paliłam przed jedną i drugą ciążą, wiem jak to jest rzucać palenie, jednak zawsze na pierwszym miejscu stawiałam dobro dzieci które nosiłam pod sercem. Nie mówię, że było łatwo jednak za każdym razem, kiedy miałam ochotę sięgnąć po papierosa, myślałam jakie konsekwencje tego może ponieść moje dziecko, od razu sprawa stawała się łatwiejsza.
Miesiąc po zakończeniu karmienia piersią znowu zaczęłam palić Przewraca oczami

Paleniu podczas ciąży i karmienia piersią mówię absolutne nie Wykrzyknik

Podpis Człowiek jest po to, aby kochać. Jeżeli nie kocha, nie żyje.
Powrót do góry

mako.mako

Zodiak: Rak

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niesia masz racje strasznie ciężko jest rzucić palenie i to jeszcze tak z dnia na dzień. Sama 6 lat temu rzuciłam palenie i było mi cholernie ciężko. Jednak dla kobiety, która ma mieć dziecko lub ma małe dziecko priorytety życiowe powinny być na pierwszym miejscu.

Podpis Nowy lajf
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mako.mako napisała:

Ala dlaczego mnie to nie dziwi, że nie potępiasz Kasi? No któż mógłby lepiej zrozumieć Kasię niż kobieta paląca w ciąży kwasny

Ehh...
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 14-09-2008, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Generalnie nie potępiam ludzi, którzy palą-ich wybór. Ale krew mnie zalewa jak widzę kobietę w ciąży palącą! Diablica lub Bardzo wściekła Jeszcze widok matki z dzieckiem i papierosem mogę jakoś znieść.

Kasia bardzo dobrze, że napisałaś Nam, że palisz podczas karmienia. Dostałaś kopniaki i mam nadzieję, że przestałaś!!

Sama znam parę przypadków dziewczyn/kobiet palących nałogowo i dużo, ale w momencie ciąży i karmienia papierosy szły w odstawkę. Dziecko jest najważniejsze! I co z tego, że czasem papierosy nie szkodzą. Częściej jednak szkodzą.

Podpis Semper Fidelis

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: