Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Papryka faszerowana Rosalindy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z warzyw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 6

PostWysłany: Sob 22-09-2007, 20:15    Temat postu: Papryka faszerowana Rosalindy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój ulubiony obiad:
papryka w dowolnym kolorze i dowolnej ilości, byle duża (przepis podaję dla 4 sztuk)
pół kg mielonego mięsa, najlepiej wołowo-wieprzowe
torebka ugotowanego ryżu
jajko
koncentrat pomidorowy
kostka rosołowa
koperek
cebula (ile kto lubi)
sól, pieprz
cytryna
2 ząbki czosnku

Z papryk usuwamy gniazdo nasienne i odcinamy górna część-wycinamy z niej ogonek i zostawiamy ją do późniejszego przykrycia papryki. Przesmażamy cebulkę na maśle. Ryż, mięso, jajko (surowe) i cebulę mieszamy, dodajemy posiekany koperek, doprawiamy solą i pieprzem, dodajemy sok z połówki cytryny i czosnek. Wkładamy farsz do papryki, przykrywamy odciętą wcześniej górną częścią. Papryki wstawiamy do garnka w pozycji pionowej, zalewamy je do połowy wysokości bulionem zmieszanym z koncentratem pomidorowym. Gotujemy pod przykryciem na małym ogniu przez około 45 minut.
Smacznego! Uśmiechnięta

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany

Ostatnio zmieniony przez Rosalinda dnia Nie 23-09-2007, 14:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 22-09-2007, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mama często robi takie papryczki, ładnie wyglądają i pewnie też są smaczne, niestety ja nie lubię papryki, ale Wam życzę smacznego Uśmiechnięta

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 23-09-2007, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mama czasem to robi - u nas to jest farsz dokładnie taki sam jak do gołąbków, tylko zamknięty w papryce. Uśmiechnięta Jedzonko dobre, ale ja jednak wybieram gołąbki. Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z warzyw Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: