Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Patelnia grillowa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 12-05-2011, 15:36    Temat postu: Patelnia grillowa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, czy któraś z Was ma może taką patelnię albo orientuje się mniej więcej w typach patelni grillowych? Słyszałam, że jedzonko jest dużo zdrowsze z takiej patelni (bo tłuszczu mniej), a my bardzo dużo smażonego jemy i lubimy, więc rozglądam się za jakąś alternatywą. Mam kilka pytań:

1) Jak to wygląda z tym "bez tłuszczu"? Czy naprawdę nie trzeba lać oleju, oliwy, masła, czegokolwiek?
2) Jak smakują potrawy z patelni? Bliżej smażonego na zwykłej patelni czy raczej grillowanego?
3) Czy można smażyć na niej dowolne danie? Np. zwykłe schabowe? Co z warzywami?
4) Czytałam, że najlepsze są żeliwne - to prawda?

Jakieś inne rady? Będę wdzięczna za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 12-05-2011, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari teraz nie mam takiej patelni, ale moja mama ma taką, wiec nie raz używałam.

ad.1/ ja zawsze daję ciutkę tłuszczu, ale zdecydowanie mniej niż w przypadku zwykłej patelni
ad.2/ dla mnie z patelni zawsze smakuje jak z patelni, choćby niewiadomo jakiej Uśmiechnięta
ad.3/ można na nich wszystko smażyć (przynajmniej ja smażyłam i było ok)
ad.4/ tutaj nie wiem, bo nie znam sie na materiałach Bardzo szczęśliwa

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 12-05-2011, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widziałam takie patelnie ale wyglądały jak zwykłe teflonowe tylko że z tymi "rowkami" grillowymi.
Myślę że tak jak w przypadku teflonu tłuszczu dużo nie trzeba, można smażyć wszystko. Puszcza oko

Sama chętnie dowiem się czegoś więcej i poczekam na inne opinie użytkowniczek. Uśmiechnięta

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 12-05-2011, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Widziałam takie patelnie ale wyglądały jak zwykłe teflonowe tylko że z tymi "rowkami" grillowymi.

Ja mam taką z tymi "rowkami". Puszcza oko

Nie wiem, czy da się na niej smażyć bez tłuszczu, bo zarówno mięso jak i warzywa, trzymam wcześniej w zalewie, której składnikiem jest min. oliwa.
Jak dla mnie, to te dania nie smakują ani jak typowo patelniane, ani jak grilowane. Nie przeszkadza mi to, bo typowo smażone potrawy ( zwłaszcza w panierce) nie za bardzo mi smakują, a z grilla, to najbardziej lubię przebywanie na świeżym powietrzu.

Z patelni jestem zadowolona, ale nie zachwycona. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Czw 12-05-2011, 18:08    Temat postu: Re Patelnia grillowa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mari_cruz napisała:

4) Czytałam, że najlepsze są żeliwne - to prawda?

Ja mam żeliwną (ciężka jak diabli Bardzo szczęśliwa ), rowkowaną. Nie używam tłuszczu i nic się nie przypala. Patelnia sama w sobie fajna. Mięsko, warzywa wychodzą świetnie, choć wiadomo, że prawdziwego grillowania nic nie zastąpi.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 12-05-2011, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od dawna choruję na taką patelnię... . Chyba porozglądam się za żeliwną Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Suzi

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pią 13-05-2011, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ponoc zeliwne sa ciezkie ale najlepsze.
Tylko sie nie spiejcie, jak wyglada taka patelnia? Zakłopotana Cos mi sie wydaje ze wiem ale nie jestem pewna, mozna prosic jakies foto?
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Pią 13-05-2011, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Suzi np. tak:

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 13-05-2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam identyczną (prawie) jak pokazała Adzia. Tzn. w zasadzie moja mama ma. I z tego co wiem dodaje tylko kropelkę oliwy.
Często robi na niej karczek, kurczaka, kiełbasę czy oscypki. Dla mnie są przepyszne jak z grilla.
Warzyw nigdy nie próbowaliśmy bo zawsze jemy na parze.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O wlasnie o takiej myslalam, tez poluje na taka ale szkoda mi wydac 15€. Zakłopotana
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę że żeliwna napewno się sprawdzi, mam woka żeliwnego. Co prawda ciężki, ale w kuchni spisuje się rewelacyjnie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

mari_cruz

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie, Suzi, mnie też cena trochę odstrasza, ale może uciułam kiedyś Uśmiechnięta.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Sob 14-05-2011, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja o tym nie wiedziałam. Taka ze mnie kucharka Zakłopotana . Chyba już wiem kogo na nią naciągnę (czytaj mój ojczulek).

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mari_cruz napisała:
No właśnie, Suzi, mnie też cena trochę odstrasza, ale może uciułam kiedyś Uśmiechnięta.

Raz trafila mi sie okazja i kupilam zeliwna patelnie za jedyne 4€. Normalnie cudna!! Bardzo szczęśliwa
A ja mam jeszcze pytanie, a jak z pieczeniem a moze raczej z nagrzewaniem takiej patelni na okraglych plytach? Normalnie sie nagrzewa?
Powrót do góry

Suzi

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od dzis jestem posiadaczka takiej patelni, czy szczesliwa to jeszcze nie wiem bo narazie nie uzywalam. Zobaczy sie tam kiedys. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: