Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

PCO- policystyczne jajniki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mako.mako

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 28-10-2007, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata ja również trzymam za Ciebie mocno kciuki, nic sie nie bój - będzie wszystko ok Puszcza oko

Podpis Nowy lajf
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 28-10-2007, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata kciuki masz jutro zapewnione Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 29-10-2007, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś spotkałam się z koleżanką która również ma to samo co Agata i czeka na zabieg. Jak widać nie jest to takie rzadkie.

Wyczytałam gdzieś, że większość kobiet po tym zabiegu zachodzi w ciążę (podobnie jak po hsg) więc... czekamy na Karolka!
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata wyobraz sobie, że czytam najnowszy numer Twojego Stylu i jest tam artykuł na temat kobiet w Stanach i ich klimatach w związku z ciążą.

Cały artykuł jest dość ciekawey ale najciekawsze jest, że wyczytałam tam, że policystyczne jajniki kobiety tam leczą jogą, hipnozą, ziołami itd.
Wszystko się odbywa na farmach płodności Bardzo szczęśliwa

Taka mała ciekawostka odnośnie tematu wątku Uśmiechnięta

Zresztą Twoje jajniki są teraz jak najbardziej wporządku.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alanml też czytałam ten artykuł. Takie farmy płodności cieszą się tam niezłym zainteresowaniem Uśmiechnięta

Ja tam wierzę, że moje jajniki wróciły do normalnej pracy więc żadne jogi, zioła i inne cuda nie są mi potrzebne. Grunt to pozytywne myślenie !! Śmiejąca się

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 05-11-2007, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wiem Kochana i wierzę, że wszystko jest na dobrej drodze.
Powrót do góry

Temptation

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam drogie Panie.

A więc mam nie mały problem, może któraś z was się z tym zmaga.
Byłam leczona przez niemal 4 lata na coś czego nie ma min. na nadżerkę, która miała być ogromna i mieć rozmiar 4 cm, okazała się zarumienionym miejscem wielkości łebka od szpilki, poprzednie lekarki u których byłam chciały tylko zedrzeć forsę za wymrażanie. Długo brałam tabletki antykoncepcyjne, które odstawiłam jakiś rok temu i po trzech miesiącach pojawiły się stare problemy, nieregularne miesiączki, bóle lewej strony podbrzusza. Poszłam do mojej lekarz, która stwierdziła, że nic nie widzi, zresztą nigdy nie widziała, mimo że łaziłam do niej przez 4 lata, specjalnie przyjechałam na kilka dni do domu rodzinnego by do niej pójść i jak zwykle usłyszeć, że nic nie widać i dostać receptę za stówę na tonę globulek i kremów.
Jednak ból nie ustawał, a nawet zaczynał być nie do zniesienia, w Marcu znowu miesiączka zrobiła psikusa i się nie pojawiła.
Poszłam prywatnie do ginekologa położnika, gdzie stwierdził na podstawie USG i wywiadu (wąsik pod nosem, znaczny przyrost wagi nawet bardzo znaczny zwłaszcza tzw. "boczki"i brzuch, nadpotliwość, senność po posiłku) Zespół Policystycznych Jajników. Faktycznie na USG widać mnóstwo pęcherzyków powiedział, że co do diagnozy nie ma wątpliwości, ale mogę zrobić dodatkowe badania. Wypisał mi tabletki anty microgynon21 i mam po 3 miesiącach przyjść do kontroli z wynikami badań na krzepliwość i Alul, a wtedy zobaczymy co dalej, jak ok to przez 9 miesięcy tabletki i przerwa, tak aż do menopauzy Smutna . Dodał, że te branie tabletek, to właściwie jest metoda leczenia i że tak w wieku 23 lat już powinnam starać się o dziecko, bo później będzie strasznie ciężko a mam 21lat do tego jestem sama...
Byłam tak przejęta i zdołowana, że zapomniałam się zapytać jakie badania mam zrobić.
Dziwne, że nie skierował mnie na badania hormonalne i na cukier nie wiem co dalej mam robić czy iść do lekarza rodzinnego, czy jak?

Jestem strasznie załamana tym wszystkim...
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim nie ma co sie zalamywac, nawet tu wsrod nas sa dziewczyny z PCO i maja dzieci. Puszcza oko
Poza tym, na podstawie 1 usg raczej nie powinno sie stwierdzac pco, ja mialam 2 usg, na poczatku i koncu cyklu, potem hsg. Gdzie diagnoza juz byla w 99%, no i oczywiscie hormony.
Takze proponuje isc do dobrego, innego lekarza. Byc moze masz pco, ale byc moze go nie masz.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja to powtarzam od zawsze: PCO to nie wyrok.
Wg mnie na podstawie jendego USG nie można stwierdzić, że ma się zespół policystycznych jajników. Trzeba zrobić monitoring kilku cykli, badania i wtedy można się upewnić czy faktycznie ma się PCO.
Ja też mam to cholerstwo i mimo tego jestem mamą 2,5 letniego chłopczyka także głowa do góry Uśmiechnięta .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Temptation

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Eh już byłam u tylu, że nie wiem gdzie iść. Smutna
W najbliższym czasie przeprowadzam się do Wrocławia więc chyba wtedy tam już poszukam...

Lewy jajnik wydaje mi się strasznie duży, prawy ma wymiary 28x18 mm, a Lewy już 34x17 mm. Skonsternowana
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temptation napisała:
Lewy jajnik wydaje mi się strasznie duży, prawy ma wymiary 28x18 mm, a Lewy już 34x17 mm Skonsternowana

Ja mialam tak samo, lewy jajnik powiekszony a do tego wygladal jak ser, taki podziurawiony.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Temptation

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie dokładnie obydwa wyglądają jak podziurawiony ser Smutna , to dziwne, że wcześniej przy USG żaden lekarz tego nie widział. Smutna
Na pierwszy rzut oka można dostrzec, że coś jest nie w porządku...
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czasami sprzet jest stary, lekarz olewajaco podchodzi do badania...

Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 16-04-2011, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temptation napisała:
Eh już byłam u tylu, że nie wiem gdzie iść Smutna
W najbliższym czasie przeprowadzam się do Wrocławia więc chyba wtedy tam już poszukam...

Jak chcesz to dam Ci namiary na dobrą przychodnię, do której i ja chodzę. Mam na mysli Wrocław. Puszcza oko

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 14-06-2012, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Serdecznie pozdrawiam panią ginekolog z Sulejówka, która stwierdziła po wywiadzie, że 'nie ma wskazań medycznych żeby mnie leczyć'.

Dzisiaj się dowiedziałam, ze mam PCO. Najprawdopodobniej, bo jeszcze krew, ale lekarz się naliczył 13 pęcherzyków na jajniku.

Mam ochotę wziąć wyniki, pojechać i trzepnąć jej nimi w twarz. Niezdecydowana

Ale do tematu: kochane czy znacie może jakąś kobietę, która była leczona na PCO tabletkami i nic się nie zmieniła?

Bo ja się strasznie boję przytyć. Smutna

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: