Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PCO- policystyczne jajniki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 14-06-2012, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre, mojego PCO też nikt nie leczył, a stwierdziło je 2 lekarzy. Przewraca oczami

Jeśli się boisz przytyć, to zwyczajnie uważaj na to co jesz i ile pijesz. Puszcza oko

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 14-06-2012, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ile razy w ciagu cylku mialas robione usg? To, ze masz 13 pecherzykow to jeszcze nie znaczy, ze masz pcos. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 14-06-2012, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre ja bym poszła do jeszcze innego lekarza. Jak pierwszy raz poszłam do gina i zrobił mi USG od razu stwierdził PCO. Wyszłam załamana, zadzwoniłam do przyjaciółki i kazała mi iść do innego. Moja obecna gin mi powiedziała, że PCO łatwo stwierdzić, bo każdy je widzi, ale to nie musi być PCO. A leczone coś co nie jest PCO dopiero może narobić szkody. Niezdecydowana

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 16-06-2012, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Usg miałam jedno. Bo dopiero zaczynam moją przygodę i rozpoznanie jest wstępne. A ten ginekolog jest naprawdę dobrym lekarzem, bo ostatnio kobieta stwierdziła, że nieregularny okres u nieznośne bóle i owłosienie nie są podstawą do jakiegokolwiek działania.
Na razie mam do zrobienia badania krwi na hormony i pójść do niego i będziemy myśleć co dalej bo pod koniec czerwca się wyprowadzam na 3 miesiące.

Chociaż PCO by miało u mnie sens... Jak ja ostatnio między okresami miałam 3 miesiące przerwy. Przewraca oczami A potem jadłam progesteron żeby wywołać okres, który znów miał 'obsuwę' czasową.
Plus owłosienie...

Van mi chodzi o to, że boję się, że mi da hormony, a wiele znam relacji, że po tabletkach hormonalnych dziewczyny tyły.
Ka akurat jestem szczęściarą, że jem ile wlezie a najwięcej przy wzroście 166cm ważyłam 51 kilo.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 16-06-2012, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zeby potwierdzic pcos to potrzeba kontrolowania przynajmniej dwoch cykli, dwa razy w ciagu cyklu. Jedno usg to jeszcze nie wyrok.
A co do hormonow, ja bralam bardzo dlugo i nie tylam, takze nie ma co panikowac. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

macabre

PostWysłany: Sob 16-06-2012, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze mówiąc, ja już bym wolała mieć wyrok... Może dlatego, że dobrze by było w końcu wiedzieć, że to co się dzieje nie jest do końca normalne i płakanie z bólu, ćpanie ketonalu to nie jest 'nic takiego' i wcale nie jest 'taki mój urok' że bez użycia lasera, wosku i maszynki to się wstydzę wyjść na dwór. Smutna

Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 16-06-2012, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre, a badania krwi będziesz mieć tylko raz?
Ja przy nieregularnych okresach miałam kilka razy badanie krwi na poziom hormonów, bo w cyklu jest ich różne stężenie i ciężko się zorientować po jednym, czy czegoś jest za dużo czy za mało.
Przynajmniej mi tak lekarz mówił z tego co pamiętam.

I jeszcze powiedział, że nadmierne owłosienie to kwestia kilku czynników, np. genów. Niezdecydowana

Macabre, a Ty miałaś kiedykolwiek badaną tarczyce?
Bo przy problemach z hormonami mogą być problemy ze wszystkimi.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

macabre

PostWysłany: Nie 17-06-2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van niestety tylko raz, bo za 2 tygodnie wyprowadzam się na 3 miesiące. Zobaczymy co lekarz postanowi. Czy 3 miesiące przerwy, czy np. da mi skierowania i sobie we Wrocławiu będę robiła badania, czy może tam pójdę do innego lekarza?

Tarczyca działa jak w zegarku. To mi gin. kazał wykluczyć jako pierwsze, bo od tarczycy można mieć też nieregularny okres itp.

Powrót do góry

gwiazdeczka90

PostWysłany: Pon 14-01-2013, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kobietki nie martwcie sie, też mam PCO i za tydzień, maxymalnie 2 będę rodzić. Więc głowa do góry Puszcza oko).
Powrót do góry

bober

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Wto 26-08-2014, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podpinam się do tematu. Lekarz też stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników. Teraz pierwszy miesiąc biorę Duphaston i póki co jestem w 27 dniu cyklu a ovulacji nie było, temp stała. Smutna Zobaczymy kiedy okres przyjdzie i jak bardzo będzie bolesny.
Czytając wasze posty widzę, że to nie wyrok, że można mieć dzieci i trochę mnie to podbudowało...

Podpis Bo zawsze jest ktoś kto powie: nie dasz rady ,nie możesz,wtedy wstań, odwróć się i powiedz:" no to patrz…. ”Puszcza oko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 26-08-2014, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

bober napisała:
Czytając wasze posty widzę, że to nie wyrok, że można mieć dzieci i trochę mnie to podbudowało...

Pewnie, ze nie wyrok!
Daj lekom troche czasu zeby zaczely dzialac. Nie wiem jak u Ciebie z waga, ale staraj sie trzymac ja na zdrowym poziomie, im blizej do tej prawidlowej tym mniejsze efekty pcos.

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 26-08-2014, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

bober napisała:

Mojej szwagierce lekarz stierdził tę chorobę i powiedział, że dzieci raczej nie będzie miała. No to odstawiła antykoncepcję i w dniu swojego ślubu była w 3 miesiącu ciąży Złośliwa.

Trzymam kciuki, żeby leki zaczęły działać Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

bober

PostWysłany: Wto 26-08-2014, 18:26    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Nie wiem jak u Ciebie z waga, ale staraj sie trzymac ja na zdrowym poziomie, im blizej do tej prawidlowej tym mniejsze efekty pcos.

Co do wagi to przy wzroście 176 cm mam 63- 65 kg. Odkąd pamiętam, tyle mam i to się nie zmienia. Staram się zdrowo odżywiać i dbać o siebie.

Cytat:
Mojej szwagierce lekarz stierdził tę chorobę i powiedział, że dzieci raczej nie będzie miała. No to odstawiła antykoncepcję i w dniu swojego ślubu była w 3 miesiącu ciąży Złośliwa.

To cudownie. Bardzo szczęśliwa Ja co prawda nie planuje mieć maleństwa JUŻ, ale tak za kilka miesięcy jak już będę pewna że jest w miarę ok.
Dzięki za słowa wsparcia. Uśmiechnięta

Podpis Bo zawsze jest ktoś kto powie: nie dasz rady ,nie możesz,wtedy wstań, odwróć się i powiedz:" no to patrz…. ”Puszcza oko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 26-08-2014, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bober najwazniejsze to nie wkrecac sobie czarnych scenariuszy. Nie masz nadwagi, dbasz o siebie, jestes pod opieka lekarza to teraz tylko trzymac kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Bardzo uśmiechnięta

Powrót do góry

bober

PostWysłany: Czw 18-09-2014, 18:36    Temat postu: Plamienia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przy całym tym zespole policystycznych jajników, biorąc duphaston zauważyłam u siebie plamienia. Pierwsze pojawiło się 3 dni po odstawieniu tabletek, trwało ok 5 dni, myślałam że to okres, ale po 2 tygodniach pojawił się już normalny okres. Trwał ok 5 dni, w szóstym dniu nie było nic, w 7 dniu znowu lekkie krwawienie, w ósmym leciutkie plamienie takie jasno - brązowe. Czy któraś z Was tak miała? Czy te plamienia są normalne bo tam wszystko się oczyszcza, czy o co chodzi... Smutna Nie mam jak teraz pójść do mojego ginekologa, dopiero jak będę w grudniu w Pl. go odwiedzę.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: