Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pieczywo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 10-02-2012, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w domu sama piekę chleb.Puszcza oko Zazwyczaj ciemny, z dodatkiem mąki pełnoziarnistej(pszennej, żytniej, orkiszowej itp.). Ale sama staram się jeść pieczywo chrupkie.Puszcza oko

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 13-02-2012, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja lubię jeść zwykłe sucharki - nie ma nic lepszego od sucharka z masłem lekko posypanego oregano. Uśmiechnięta
Polecam każdemu, sucharki są bardzo niskokaloryczne.

Co do tematu - na pewno bułka posypana ziarnami z dyni jest mniej kaloryczna od tej pierwszej pszennej.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

tartinka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Czw 26-04-2012, 17:22    Temat postu: Pieczywo Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również od dłuższego czasu jem lekkie pieczywo. Na początku trochę brakowało mi pulchnych bułeczek, ale już za nimi nie tęsknie Uśmiechnięta Moje ulubione chlebki, to chrupiący graham Obsta. Polecam jest bardzo smaczny, długo zachowuje świeżość i nie kruszy się.
Powrót do góry

GloriaPISZCZEK

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pon 18-06-2012, 15:10    Temat postu: Oczywiście. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pieczywo (każde) to zawsze jest z mąki i są to tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY, TJ. OD 26,01% WZROSTU.

P. S. Stanowi to zły wybór !! Przewraca oczami ♥♥♥♥♥
Powrót do góry

ewunia198612

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 25-01-2013, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też lubiłam pieczywo. Szczególnie uwielbiałam bułeczki bez różnicy czy ciemne czy jasne. Od kiedy jestem na diecie Dukana nauczyłam się nie jeść pieczywa. Przez pierwszy miesiąc było strasznie. Teraz już nie są mi potrzebne. Bardzo szczęśliwa

Podpis "Człowiek szczęśliwy to taki, który nie chce tego, czego nie ma."

04.04.13 - najszczęśliwszy dzień w moim życiu <3
08.07.15
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 29-01-2013, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jem ciemny chleb (przyzywczajenie z rodzinnego domu), mąż woli biały.
Powrót do góry

Anyod

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Wto 12-02-2013, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo dobry przy dietach jest także chleb graham (lub bułki grahamki), nie odkłada się w organizmie i jest łatwiej strawialny niż białe pieczywo. Uśmiechnięta

Podpis "You must give up the life you planned, in order to have the life that is waiting for you" - Joseph Campbell
Powrót do góry

kobietka1234

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 26-03-2013, 17:00    Temat postu: Zytni Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam chlebe zytni, niedrogi, dobry, niskokaloryczny.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

poziomka237

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 10-02-2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, że to trudne, ale spróbujcie całkiem zrezygnować z pieczywa. Bardzo szybko schudłam i póki co, utrzymuję wagę. Jadam serki wiejskie z pomidorem, robię sobie placki z otrębów i serka wiejskiego, staram zastępować pieczywo, a jeśli już muszę, to tylko ciemne i mało.

Przede wszystkim czuję się lekko, bo pieczywo straznie zapycha żołądek.
Powrót do góry

kaka88

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 21-02-2014, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie dzień bez pieczywa to masakra. napycham się byle czym zeby tylko zastąpić więc zamiast chudnąc przytyję Uśmiechnięta dlatego wsuwam tylko ciemne albo robię sama swój chlebek Uśmiechnięta przynamniej wiem że jest napakowany odpowiednimi składnikami a nie sama mąka.
Powrót do góry

Anyod

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Pią 21-02-2014, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

kaka88 napisała:
Jak dla mnie dzień bez pieczywa to masakra. napycham się byle czym zeby tylko zastąpić więc zamiast chudnąc przytyję Uśmiechnięta dlatego wsuwam tylko ciemne albo robię sama swój chlebek Uśmiechnięta przynamniej wiem że jest napakowany odpowiednimi składnikami a nie sama mąka

Dokładnie mam tak samo. Staram się nie jeść pieczywa na kolację, ale na śniadanko przynajmniej jedna kromeczka pełnoziarnistego, ciemnego chlebka musi być. Uśmiechnięta Do tego, w zależności od ochoty, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem albo plasterek wędliny z gotowanego kurczaka (ewentualnie indyka) z ogórkiem (zielonym lub kiszonym) albo pomidorem czy papryką. Uśmiechnięta

Podpis "You must give up the life you planned, in order to have the life that is waiting for you" - Joseph Campbell
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Sob 22-02-2014, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jem ciemny chleb, moja mama od jakiegos czasu piecze dla siebie i dla nas, jest pyszny. Zakochany
Powrót do góry

kaka88

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 11-03-2014, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też zrobilam swój chleb! Na zakwasie!!! Super wyszedl. Uśmiechnięta
Powrót do góry

GloriaPISZCZEK

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 06-12-2015, 15:47    Temat postu: Chleb na zaparcia,hemoroidy-irl. Układ pokarmowy, głodówka. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

___________________________________________________________________________________________________________________________________
CHLEB NA ZAPARCIA/HEMOROIDY-IRL. ANTYCUKRZYCOWY. ♥♥♥♥♥

11.TEMAT.
CHLEB. PRZEPIS WZORCOWY WYPIEKU CHLEBA NA ZAPARCIA/HEMOROIDY-IRL (MINI CHLEBKI). *****

SKŁADNIKI:
Kasza jaglana __200g, Ryż biały __200g, Kasza jęczmienna (tzw. średnia lub drobna) __250g. Gotujemy w jednym garnku (pojemność 4,0 l.) przez ok. 15 minut. Do gotowania dodajemy 2,5 l. wody.

PRZYPRAWY TO:
Sól kamienna nieoczyszczona, również pieprz, kminek, ew. ziała wg uznania. Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 5-10 minut.

UGOTOWANE OBYDWIE KASZE I RYŻ (MASA RAZEM 650 GRAM), WCHŁANIAJĄ WTEDY:
Całą użytą (2,5l.) do gotowania wodę, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. mini chlebków. Do tego właśnie zestawu składników (dwie kasze i ryż) dodajemy suchą masę: 150 gram otrąb pszennych i dokładnie mieszamy łyżką. Otręby chłoną wówczas dużo wody, którą uzupełniamy wlewając ok. 0,5 litra (przegotowanej).

DUŻĄ ŁYŻKĄ STOŁOWĄ NABIERAMY ZMIESZANĄ MASĘ TJ. KASZE Z RYŻEM WRAZ Z OTRĘBAMI:
Z takiej objętości formujemy chleb tzw. cienkie mini chlebki (ugniatamy palcami). Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy. Pieczemy w piekarniku (temp. 250oC przez ok. 50-60 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. przyrumienienia.

ISTOTNE:
Wszelkie dodatki np. miód, rodzynki, wykluczone. Takie dodatki sprzyjają otyłości i cukrzycy typu 2.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Podpis GLUKOZA NATURALNA.
Powrót do góry

marta498

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 11-12-2015, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepszym pieczywem pod względem zdrowotności jest ciemne pieczywo, czyli żytnie, razowe, czy też tak zwany chleb na zakwasie. Jeśli lubisz takie pieczywo to jesteś już na dobrej drodze do zdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli nie przepadasz za tym rodzajem pieczywa to masz dwie opcje. Spróbować przekonać się do smaku ciemnych wypieków albo maksymalnie ograniczyć pieczywo jasne i kontynuować jego spożycie. Wybierając pieczywo zwracaj uwagę na jego skład. Patrz czy producent nie dodał do składu ulepszaczy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: