Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pielęgnacja ciała w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krecikowa

PostWysłany: Sro 01-06-2011, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
mam zdanie ze jesli maja wyjsc rozstepy to żadne kremy cud nie pomoga. Przewraca oczami

Zgadzam się. Mi się porobiły rozstępy między 37 a 38 t.c., a smarowałam się od 1,5 miesiąca pharmaceris Ireny Eris na rozstępy. Wcześniej smarowałam się również, ale zwykłymi balsamami.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

akdm

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 02-06-2011, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,
Nie wiem skąd u Kimi takie przekonanie,ze "niekoniecznie " tzw. "zwyczajny" balsam nie zaszkodzi dzieciaczkowi w brzuszku. Przecież balsam do ciała poprzez skórę nie dostaje się do krwi przez co nie dostaje się do płodu... gdyby kremy i balsamy dostawały sie do głebszych warstw naskórka to miałybyśmy super elastyczne , nawilżone ciała - chyba, że się mylę Smutna , ale w takim przypadku bardzo bym chciała,żeby mnie ktoś oświecił.
Ja od początku ciąży używam dwa razy dziennie zwyczajnego balsamu. Uważacie ,że to może miec zły wpływ na moje dziecko?
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 02-06-2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi lekarz zabronił smarować maścią z antybiotykiem zaropiałe ucho od kolczyka - więc nie wiem jak to przenika i czy w ogóle. Preparaty dla kobiet w ciąży są jednak przebadane, ale ja stosuję też zwykły balsam, tylko nie na brzuch. Puszcza oko

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 31-05-2013, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak się zastanawiam, czy są jakieś kosmetyki, których stanowczo nie wolno używać będąc w ciąży?
Szykuję się do kremu na rozstępy, podobno już 2-3 miesiące przed ciążą powinno się go stosować. I tu moje drugie pytanie- kupować w aptece czy można stosować jakieś inne?

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 31-05-2013, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

karolakb napisała:
kupować w aptece czy można stosować jakieś inne?

Nie trzeba kupować w aptece, bo jest wiele kosmetyków dla kobiet w ciąży z serii nie-aptecznych, Ziaja, Perfecta mama, zwykła oliwka, AA, bio-oil i pewnie jeszcze są inne Puszcza oko. Co do kosmetyków dla wszystkich to opinie są różne- nie wiadomo jak głęboko przenikają dane składniki i jak działają na płód więc może lepiej nie ryzykować?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 31-05-2013, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozmawiałam kiedyś z kosmetyczką i mówiła, że wystarczy wcierać zwykły oliwkowy balsam w brzuch i jest ok. Podobno wystarczy po prostu dobrze nawilżyć skórę i wtedy się lepiej ona naciąga i nie ma rozstępów. Jednak jakoś nie jestem do tego tak przekonana. Czy wam faktycznie ta standardowa oliwka dobrze wpłynęła na to, żeby skóra była dobrze przygotowana?

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 01-06-2013, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przez całą ciąże wcierałam raz dziennie oliwkę i raz dziennie balsam na przeciw rozstępom w ciąży z ziaji. Tak samo postępowałam zaraz po porodzie i nie mam aby jednego rozstępu.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 01-06-2013, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety z rozstępami jest tak, że wielką wagę odgrywają geny. Jak masz skłonności to się rozstępów nabawisz. ja się smarowałam i oliwką zwykłą i balsamami na rozstępy, a te wredne małpy i tak się pojawiły Złośliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 26-06-2013, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Geny są ważne, ale również ilość przebytych ciąż. Z każdą kolejną ciążą są widoczniejsze większe zmiany na ciele kobiety. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 11-05-2014, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oliwka dla dzieci. Olejek arganowy.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 11-05-2014, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Weczorami oliwka dla dzieci. Od rana balsam babydream dla mamy. Puszcza oko
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 12-05-2014, 5:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam z tej serii co balsam oliwkę dla mam i oczywiście tam gdzie nie smarowałam, to się pojawiły czerwone krechy, a mianowicie na pośladkach Smutna. Zaczynam w tym miejscu stosować bio oil.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 05-09-2016, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth a mogłabyś coś więcej napisać o bio oil? Działa?

A któraś z Was stosowała bio oil? Bo ja na razie używam tylko oliwki ale myślę nad tym preparatem.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pon 07-11-2016, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bio-oil jest podobno dopiero w 2 trymestrze, co sama się zdziwiłam. Ja cała ciążę używałam kosmetyków Palmersa i jestem zadowolona, na pewno nie mam rozstępów, ale to też podobno zależy od naszego ciała
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 07-11-2016, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zainwestowałam w bio oil i na razie jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie dalej. Jest wydajny, już trochę używam a z buteleczki ubyło minimalnie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: