Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Pierwsze buciki malucha
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 20-04-2010, 12:24    Temat postu: Pierwsze buciki malucha Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie - kiedy dziecku kupić pierwsze buciki ? Słyszałam opinię, że dopóki dziecko nie chodzi to nie ma sensu męczyć stópek w butach. I taka teoria wydawała mi się słuszna więc Adaś do tej pory nie miał w ogóle butów.. teraz coraz częściej zaczyna stawać, na spacerze staje na ławce i w skarpetach nogi mu się po prostu rozjeżdżają. Czym się sugerować w wyborze pierwszych butów ? Jak dobrze dobrać rozmiar ?

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 20-04-2010, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku ja kupiłam Julce buciki w momencie kiedy zaczęła sama stawać. I kupiłam w przedziale wiekowym 6-12 miesięcy. Na zimę miała ubierane takie malutkie buty emu, do kostek. Było jej cieplutko. Uśmiechnięta
Nie wiem jak w Polsce, ale w UK buciki dla takich malutkich dzieci są w przedziałach wiekowych. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 22-04-2010, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas chyba też tak jest - wczoraj popatrzyłam w sklepach to albo sa "na miesiące" albo numeracja zaczynała się od 18tki.
Nie wiem tylko czy kupowac od razu jakieś "porządniejsze" buciki. Nie mam pojęcia jak szybko rośnie noga takiemu maluchowi i jak długo mu posłużą.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 22-04-2010, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mielismy pierwsze takie "atrapy" bucików materiałowe. Miał je na sobie moze 2 razy. Przewraca oczami Teraz ma dwie pary adidasków, ale nie są zbyt dobre, bo mają miękką podeszwę.

A do nauki chodzenia muszą butki spełniać dwa podstawowe warunki:
1. utrzymywać kostkę i nawet jeśli bedą to sandałki powinny mieć "piętkę".
2. sztywną podeszwę.

Ale szkoły są różne. Jedni mówią, że jak dziecko zaczyna się wyrywać już do tuptania to nalezy zakładać mu buciki. Inni znów mówią, żeby się nie spieszyć bo nawet wskazane jest żeby dziecko najpierw nauczyło się sprawnie stać na gołych stopach.

A co do rozmiarówki to z tego co się orientowałam, to zależy od sklepu i marki. Na jednych jest podane w centymetrach na innych w rozmiarówce dziecięcej, a jeszcze w innych w przedziałach wiekowych.

Przykladowe tabelki rozmiarówki ( z neosportu )

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 22-04-2010, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No własnie - Adas do tej pory miał dwie pary takich niby-bucików Puszcza oko ale jedne miał raz na nogach a drugich wcale, bo jak tylko dostał to były za małe Złośliwa. Poza tym ja nie jestem zwolenniczką ubierania dziecka w coś, co jest mu zbędne i jedyną zaletą tego jest to, że fajnie wygląda. Teraz w domu też nie zamierzam go pchać w buty - będzie nosił skarpetki antyposlizgowe i tyle. Chodzi mi tylko o spacery, bo coraz częściej wyjmuję go z wózka i na przykład stawiam na ławce. No i nie mam zielonego pojęcia czy kupić mu na razie jakieś takie "przejściowe" czy od razu zainwestować w takie, w których już będzie stawiał pierwsze kroki...

S. King
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 22-04-2010, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku, jak Maya byla mala to najpierw kupilismy jej takie miekkie buciki. Byly dobre na takie momenty, kiedy chciala stac, szczegolnie na dworze. Potem (chyba w okolicach roczku) kupilismy jej sportowe buciki. Maya duzo chodzila boso (w antyposlizgowych skarpetkach), glownie w domu, ale czesto pozwalam jej chodzic z golymi stopami np. po trawie.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 23-04-2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Nie mam pojęcia jak szybko rośnie noga takiemu maluchowi i jak długo mu posłużą.

Rośnie szybko, ale na 1 sezon powinny wystarczyć. Jeśli kupisz powiedzmy teraz, to całą wiosnę powinno dziecko przechodzić (czyli ok. 2-3 miesięcy). Na jesień już będą za małe. Złośliwa

Najważniejsze, żeby nie kupować butów za dużych. Niestety wiele osób tak robi, bo noga dziecku szybko rośnie i żeby były na dłużej. Przewraca oczami

W większości sklepów z obuwiem dziecięcym są takie specjalne linijki, na których dziecko staje, sprzedawca mierzy stopę i dobiera odpowiedni rozmiar.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 24-04-2010, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Najważniejsze, żeby nie kupować butów za dużych. Niestety wiele osób tak robi, bo noga dziecku szybko rośnie i żeby były na dłużej. Przewraca oczami

Jak czytam w sieci porady na ten temat to wszędzie piszą, że buciki powinny być koło 1 cm dłuższe niż stópka. Powinno nam się spokojnie udać włozyć mały palec pomiędzy stopę dziecka a but.

S. King
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 24-04-2010, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No dokładnie tak. Uśmiechnięta 1 cm dłuższy to właśnie jest odpowiedni rozmiar, ale nie więcej. Zresztą my też kupujemy sobie buty trochę większe niż mamy stopy. Chodziło mi o to, że niektórzy kupują dzieciom buty rozmiar czy nawet dwa rozmiary większe, żeby były na dłużej. Przewraca oczami

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 24-04-2010, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chyba na razie kupie jakieś miękkie buciki, do momentu w którym Adaś nie zacznie chodzić. Wtedy pewnie będzie lato więc kupię jakieś sandały. A na jesień znów nowe.

S. King
Powrót do góry

Panterka

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 24-04-2010, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

We wszystkich sklepach ecco są książeczki opisujące, jak należy dobrać but dziecku. Byłam nieco w szoku, bo wg ecco buty MUSZĄ być za duże aż 1,5cm. W książeczce jest cała teoria. No i ja im wierzę, bo sama noszę ich buty i one mają tylko jedną wadę- są za dobrze zrobione i jak się o nie dba, to mogą się tylko znudzić, bo wciąż wyglądają dobrze...
Kupiłam trzewiki ecco o nr za duże i rzeczywiście pasują jak ulał. Oprócz tego pasują do kurtki... Bardzo szczęśliwa
Ja mam świra na punkcie butów i pewnie to przejdzie w młodsze pokolenia... W ubiegłą sobotę była w ecco promocja -20%.

Podpis Nie umiem stać w miejscu, aby żyć, muszę wciąż siebie szukać, chcę być mądrzejsza i lepsza.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 25-04-2010, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ecco mają jeszcze jedną wadę - cena. Bardzo szczęśliwa
Chociaż ja zawsze kupowałam dziecku Bartki, też niewiele tańsze. Na ostatnich butach się jednak zawiodłam i więcej Bartków nie kupię. Złośliwa
Będę szukać teraz jakichś tańszych butów. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 25-04-2010, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze podkreślają, żeby na butach dla dzieci nie oszczędzać, no ale... ceny niektórych są zaporowe... Niezdecydowana .

S. King
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 26-04-2010, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Patrzyłam w sobotę na sandałki na lato i normalnie ponad 100 zł za takie małe buciki. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 26-04-2010, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie znacie jakichś dobrych komisów albo czegoś w tym rodzaju? Czasem dziecko nawet nie zdąży raz założyć bucików, albo dostanie w prezencie od razu za małe, więc w takich miejscach, można byłoby kupić coś nowego, dobrego jakościowo, no i taniej.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: