Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwsze dni w pracy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 16-09-2008, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli to zajęcia językowe z tego co mi wiadomo, to musisz zaintersować maluchy ciekawą formą..
Może jakieś zabawy językowe, piosenki, nauka słówek z pokazanym znaczeniem na obrazkach?

Ja rozpoczynając prowadzenie zajęc tanecznych z takimi maluchami zawsze próbowałam je zainteresować tematem, więc były zabawy taneczne, jakieś wyścigi taneczne a dopiero później same kroki i nazwy i choreografie Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 16-09-2008, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zależy co chcesz z nimi zrobić.
Jak chcesz wprowadzić nowe słówka (kilka maksymalnie) to wymyśl gry i zabawy, które będą bazowały na tych słowach. Co do gier i zabaw to mam mnóstwo pomysłów, bo właśnie o tym pisałam w swojej pracy magisterskiej Puszcza oko

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 16-09-2008, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko kochana jesteś Bardzo szczęśliwa
A mogłabyś mi podesłać na maila troszkę tych pomysłów Podejrzliwa taniec2 ?

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Wto 16-09-2008, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja praca mgr była po francusku więc chyba nie będzie Ci pomocna Niezdecydowana
Ale postaram się jutro napisać po polsku o co chodzi Uśmiechnięta

Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Wto 16-09-2008, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Ale postaram się jutro napisać po polsku o co chodzi Uśmiechnięta

Będę Ci dozgonnie wdzięczna tyyyle

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Czw 18-09-2008, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczko i jak tam poszło z dzieciakami??
Dostałaś mojego maila??

Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Czw 18-09-2008, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak strasznie z dzieciakami jakoś nie było, dałam sobie radę Bardzo szczęśliwa. Dzisiaj się tyle nagadałam, że myślałam, że mi głos wysiądzie - trzeba sobie dzieciaki wychować Cool
A maila nie dostałam Smutna

Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Czw 18-09-2008, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie dostałaś????

W takim razie popołudniu napiszę jeszcze raz Uśmiechnięta

Dołączone po 39 sekundach:

Tylko tym razem na forum, żeby mieć pewność że wiadomość do Ciebie dotrze Puszcza oko

Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Czw 18-09-2008, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatka dzięki Bardzo szczęśliwa

A dzisiaj miałam w jednej klasie taką przykrą sytuację Smutna - jeden chłopczyk z pierwszej klasy potknął się o nogę kolegi (jak brali poduszki, żeby na nich usiąść na środku klasy) i uderzył się o ławkę - ja się wystraszyłam, dzięki Bogu skończyło się tylko na lekko spuchniętej brwi Uśmiechnięta

Powrót do góry

ewryl
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 18-09-2008, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczko takie sytuacje się zdarzają, szczególnie z małymi dziećmi. Najważniejsze, żebyś zareagowała odpowiednio Uśmiechnięta

Jeśli chodzi o głoś, to musisz o niego dbać, żeby go nie stracić Puszcza oko Pij wodę podczas zajęć, wtedy utrzymasz nawilżenie gardła. To ważne. Generalnie, staraj się nie przeciążać strun głosowych Bardzo uśmiechnięta

A tak poza tym, to jak Ci się podoba w szkole Podejrzliwa ??

Podpis Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis
Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Czw 18-09-2008, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ewryl napisała:
A tak poza tym, to jak Ci się podoba w szkole Podejrzliwa ??

A całkiem przyjemnie jest, powoli się w to wszystko wdrażam Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 19-09-2008, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczko zaczynam swoje wywody Uśmiechnięta
Trochę tego będzie, ale mam nadzieję że Ci choć odrobinkę pomoże.

1. Najważniejsze jest to, żebyś cały czas mówiła do dzieci w języku obcym. Nawet jeśli Cię nie zrozumieją. Dzieci muszą się osłuchać z językiem. Dla mnie początkowo to było nie do przejścia, ale potem używałam tylko i wyłącznie francuskiego i jakimś cudem dzieci wiedziały o co mi chodzi. Oczywiście używałam dużo gestów i pomocy naukowych.

2. Musisz używać dużo piosenek, wyliczanek i zabaw. Dzieci szybciej przyswajają język Uśmiechnięta

3. Na jedych zajęciach możesz wprowadzić maksymalnie 6 nowych słówek. Na kolejnych nie wprowadzasz żadnych nowości tylko utrwalasz ostatnio wprowadzone słowa. Potem na kolejnych zajęciach wplatasz jakieś ćwiczenie, które przypomni dzieciom wcześniej poznane słowa.

4. Ważne jest, żebyś często chwaliła dzieci- nawet za najmniejszą głupotkę!! To je bardzo motywuje !!

Dołączone po 17 minutach 10 sekundach:

Zabawy dla dzieci:

1. Podaj mi torbę.
Ta zabawa pozwala zapamiętać dzieciom nowe słówka, utrwalić już wcześniej poznane. Zabawa ta powinna się odbywać przy muzyce. dzieci siedzą w kółku na dywanie (czy poduszkach) i podają sobie worek (worek nie może być przeźroczysty). Ja dzięki tej grze wprowadzałam kolory- w worku było kilka kulek w kolorach, które dzieci poznawały. Gdy grała muzyka dzieci podawały sobie po kolei worek, w momencie kiedy muzyka przestawała grać dziecko które miało w rękach worek musiało wylosować z worka piłkę i powiedzieć jej kolor w języku obcym. Jeśli prawidłowo podało kolor- zostawało w grze. Jeśli natomiast się pomyliło- odpadało. Zwycięża dziecko, które zostanie w kole jako ostatnie Uśmiechnięta
Dzieci baaaaaaaaaaaardzo lubiły tą zabawę, bo generalnie dzieci lubią ze sobą rywalizować.

2. Pociąg.
Za pomocą tej gry pworwadzałam nazwy owoców (jabłko, śliwka, pomarańcza, banan, truskawka i kiwi).
Przed rozpoczęciem gry każde dziecko losuje sobie obrazek przedstawiający dany owoc. Następnie dzieci ustawiają się gęsiego i tworzą pociąg. Kiedy muzyka gra- pociąg "jedzie" po klasie. Kiedy muzyka przestaje grać- pociąg się zatrzymuje. Wtedy nauczyciel podaje nazwę jednego z owoców- dzieci mające obrazek z tym owocem odłączają się od głównego pociągu i tworzą oddzielny pociąg. I tak do momentu, aż po klasie nie będzie jeździło 6 małych pociągów.
Dzieci bardzo lubiły tą grę, bo dzi ęki niej miały okazję się ruszać.

3. Skacz jak piłka.
To ćwiczenia bazuje na cyfrach od 1 do 10. Kiedy gra muzyka dzieci biegają po klasie. Kiedy muzyka przestaje grać, nauczyciel mówi jedną z cyfr. Dzieci muszą tyle razy podskoczyć Bardzo uśmiechnięta
To ćwiczenia jest fajne pod warunkiem, że dzieci są dośc grzeczne. Bo jeśli danego dnia są dość nadpobudliwe, to biegając po klasie mogą się wzajemnie pozabijać.

Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Pią 19-09-2008, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata wielkie dzięki Kwiatek

Powrót do góry

Gwiazdeczka

PostWysłany: Czw 25-09-2008, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zrobiłam dzisiaj swoją pierwszą kartkówkę Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 25-09-2008, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to się dzieciaki zdziwiły Puszcza oko Sprawdzałaś już trochę czy jeszcze nie? Jestem ciekawa jak poszła Bardzo szczęśliwa

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: