Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pies czy kot?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia25

PostWysłany: Pią 24-09-2010, 12:52    Temat postu: Pies czy kot? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,
czy uważacie, że jest tak, że ludzie mają taki charakter, że albo lubią koty (tajemniczość, indywidualizm), albo psy (ciepło, potrzeba silnej więzi)?Uśmiechnięta czy da sie to pogodzić?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dagmara

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Sob 25-09-2010, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Według mnie da się pogodzić. Zawsze się uważałam za typowego "psiarza", ale ostatnio zmieniłam zdanie. Kot, jako indywidualista i chadzający swoimi ścieżkami, nigdy specjalnie mnie nie "interesował" dopóki nie zamieszkałam z "kociarzem" i nie sprowadziłam do domu sierściucha... W rezultacie zakochałam się w moim rudzielcu i teraz już bez kota byłoby mi jakoś pusto w domu. Teraz mam i kota i psa i mogę powiedzieć, że się nawzajem uzupełniają Puszcza oko Może to chodzi głównie o podejście do zwierząt, dla mnie zwierzak to zwierzak i czy to jest pies czy kot nie ma specjalnego znaczenia, wiem, że trzeba o niego dbać i się nim opiekować a to w jaki sposób on odwzajemni naszą troskę to już inna sprawa. Poza tym są psy, które zachowują się jak koty i koty, które zachowują się jak psy Puszcza oko
Powrót do góry

monika24

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od zawsze miałam w domu psa, teraz tez mam psa (tzn. suczkę). Rodzina zawsze nazywała mnie psia mama, bo potrafię zaczepić każdego psa na ulicy żeby go pogłaskać. No chyba, że gryzie, to nie ruszam. Uśmiechnięta
Ale lubię też koty, tyle że jakoś nie chce mieć na razie żadnego w domu. Męczyło by mnie wymienianie kuwety, boje się tez o meble, o to ze kot będzie zaznaczał swój teren. Z kotem nie da się tez tak pobawić jak z psem.

Podpis Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!

Uwagi  Proszę zaczynać zdania z wielkiej litery i używać spacji po znakach przestankowych!

gieniusia.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja lubię psy, ale zdecydowanie jestem za kotami i to kota chcę pierwszego. Nad psinką się zastanowię. Puszcza oko
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pies...Uśmiechnięta Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 15-10-2010, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kot, ale pieski też są kochane. Uśmiechnięta

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 16-10-2010, 5:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kocham psy i jestem wielką psiarą , ale w domu mam kota. Uśmiechnięta
Powrót do góry

dziuba

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 16-10-2010, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja wolę psiaka. Łatwiej się porozumieć. ;P

Podpis You'll never know if you don't go,
You'll never shine if you don't glow!
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie jest to 50% na 50%. Mam i kota i psa i co prawda psa kocham na 1000000000% mój najukochańszy stwór na świecie, za to kot jest beznadziejny, wredny i niedobry - taki nieszczęsny traf..
Pieski są cudowne, przyjacielskie ale jednak gdy decyduje się mieć psa to trzeba o niego dbać co często jest kłopotliwe. Wychodzenie na długie spacery lub rezygnowanie z wakacji z powodu zwierzaczka nie zawsze jest zbyt przyjemne.
Kot też umie być milusiński a obowiązków przy nim jest trochu mniej. Tak na prawdę to indywidualnie zależy od danej jednostki; każdy pupil jest inny. Ja kocham wszystkie zwierzątka ^^ .

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

kaliku

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam i psa i kota i taki układ uważam za optymalny Uśmiechnięta Nie zgodzę się, że kot jest mniej kontaktowy - wszystko zależy jaki osobnik i jak się go wychowa. Z moimi zwierzakami to jest tak, że wołając po imieniu na pewno przyjdzie kot, a pies może Puszcza oko A z wyjazdami to niestety i pies i kot to problem Smutna tzn. są ludzie, którzy z nimi jeżdżą, ale to już są specyficzne wakacje i nie w każde miejsce a nie zawsze jest z kim zwierzaka zostawić w domu, więc trzeba nad tym pomyśleć zanim się go kupi czy weźmie np. ze schroniska.
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W moim domu od zawsze były psy i to je kocham najbardziej!
Kotów wręcz nie lubię.
Powrót do góry

Barbarellaa

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam i psy i koty i bez jednych ani drugich żyć nie mogę Uśmiechnięta
Powrót do góry

Marlen18

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 14-12-2010, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tutaj dużo też zależy od teg jaki chcemy mieć z nim kontakt. Bo wiadomo, że z psem (co zauwazyla autorka) jest dużo silniejsza więź niż z kotem. Z drugiej jednak strony, decydując się na psa, musimy wiedzieć, że decydujemy się jednocześnie na większą ilość obowiązków.
Powrót do góry

Dora266

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam i jedno i drugie i nie widzę aby kot był tajemniczy (owszem szara eminencja to chodząca indywidualność) ale potrzebę ciepła i bliskości ma równie silnie rozwiniętą jak pies. Kocham psy i lubię koty więc można to pogodzić Uśmiechnięta
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika24 napisała:
Rodzina zawsze nazywała mnie psia mama, bo potrafię zaczepić każdego psa na ulicy żeby go pogłaskać. No chyba, że gryzie, to nie ruszam.

Powinnaś zawsze pytać właściciela psa czy możesz pogłaskać i nie chodzi tu o agresję ale o wysiłek jacy niektórzy ludzie wkładają w szkolenie pupila. Mnie osobiście denerwują ludzie którzy staną przy X. i mówią piskliwym głosikiem "Jaki śliczny piesek". Bo ten śliczny piesek jak skoczy i ubrudzi to już nie jest śliczny tylko niedobry i źle wychowany, a przecież to przede wszystkim wina osoby która go głosikiem zachęciła do zabawy. Nam ciężko oduczyć X. takiego skakania na ludzi bo zwyczajnie ludzie nam w tym nie pomagają. To taki mały OT.

Natomiast jeśli chodzi o temat to ja mam psa który wewnątrz jest w sporej części kotem. Księżniczka jest niezależna i chodzi własnymi ścieżkami jak kot. Ma kociaste humory i często inne podejście do życia niż bym chciała aby miała. Ma kocie ruchy i skacze po parapetach z ogromną gracją, co prawda do kociej jej trochę brakuje ale to pies w końcu. I jeszcze wydaje miałczące odgłosy, bo ona nie szczeka tylko wyje a na końcu tego wycia robi "miał". Śmiech do łez Przekochana jest. Bardzo szczęśliwa

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do: