Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pies w bloku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 10-01-2011, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie widzę rożnicy czy mieszkanie ma 40 m2 czy 80m2 przecież to nie o to chodzi, żeby w tym mieszkaniu sobie piesek ganiał. Zgodzę się natomiast z tym, ze każdy pies potrzebuje zajęcia. moje psiaki to psy pilnujące, mają budy i kojce, zimą mają dojście do kotłowni jeśli mają na to ochotę. Praktycznie cały czas chodzą po gospodarstwie, czasami wychodzimy na spacery i wtedy cieszą się tak jak psy z bloku przed wyjściem na zewnątrz.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 10-01-2011, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Ja nie widzę rożnicy czy mieszkanie ma 40 m2 czy 80m2 przecież to nie o to chodzi, żeby w tym mieszkaniu sobie piesek ganiał.

A moim zdaniem ma to też spore znaczenie.
Moje psy są zmarzluchami i zimą niechętnie wychodzą na dwór, tak więc gdy jest mróz, większość czasu spędzają w domu.
Jakoś nie wyobrażam sobie mieszkać w małym mieszkanku z dwoma dużymi psiakami. Podejrzliwa

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pon 10-01-2011, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
ulunius
a mnie dokładnie chodzi o to, że duże mieszkanie czy dom nie zapewnią psom odpowiednio dużej, niezbędnej dawki ruchu. I nie chodzi o to co my sobie wyobrażamy tylko czy zwierzakom to odpowiada.
Powrót do góry

Bilusia1

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 10-01-2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam psa w domu - Alaskan Malamute - I to w bloku dodam jeszcze. Nigdy mój pies nie dał mi powodu do tego że mu się coś nie podoba.
Co dziennie o 7 rano idę z nim na spacer do 9 potem jakoś o 16 aż do 19 jesteśmy w parku - koło mojego bloku jest dość duży park - dzięki czemu Mój Demon może się wyszaleć Bardzo szczęśliwa

Podpis Wieź moją dłoń i zaprowadź tam gdzie życie jest tylko pozornym pięknem...
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 11-01-2011, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Cytat:
ulunius
a mnie dokładnie chodzi o to, że duże mieszkanie czy dom nie zapewnią psom odpowiednio dużej, niezbędnej dawki ruchu. I nie chodzi o to co my sobie wyobrażamy tylko czy zwierzakom to odpowiada.

Oczywiście, że samo posiadanie dużego lokum nie zapewni psu odpowiedniej dozy aktywności.

Tylko wydaje mi się, że porównujecie skrajne przypadki.
Ok, wiadomo, że odpowiedzialny właściciel psa, mieszkający w bloku, zapewni zwierzakowi dużą dawkę ruchu i zabawy. Taki pies będzie miał o niebo lepiej niż piesek zamknięty w kojcu. Tutaj nawet nie zamierzam się spierać. Puszcza oko
Ale jeśli już porównać standard życia psa mieszkającego w bloku z psem mieszkającym w dużym domu z ogrodem, do którego może wyjść w każdej chwili, gdzie właściciel poświęca mu dużo czasu, bawi się z nim i wychodzi na długie spacery, to raczej nie powiecie, że pies mieszkający w bloku ma lepiej? Podejrzliwa

I żeby nie było niedomówień i niejasności, broń Boże nie twierdzę, że psy mieszkające w bloku są biedne i nieszczęśliwe. Co to to nie, ale nie zaprzeczajmy, że mogły by mieć lepiej.

Wszystko zależy od warunków w jakich żyje pies i od tego jak opiekuje się nim jego właściciel. Uśmiechnięta

Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 11-01-2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:

Ale jeśli już porównać standard życia psa mieszkającego w bloku z psem mieszkającym w dużym domu z ogrodem, do którego może wyjść w każdej chwili, gdzie właściciel poświęca mu dużo czasu, bawi się z nim i wychodzi na długie spacery, to raczej nie powiecie, że pies mieszkający w bloku ma lepiej? Podejrzliwa

Moim zdaniem oba psy będę szczęśliwe. One przecież nie mierzą szczęścia wielkością mieszkania. Uśmiechnięta

Silwa napisała:
czasami wychodzimy na spacery i wtedy cieszą się tak jak psy z bloku przed wyjściem na zewnątrz.

Czasami to moim zdaniem trochę za mało Puszcza oko

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Yakamoz a jak myślisz pies który ma więcej wolnej przestrzeni jest bardziej szczęśliwy od tego który ma jej mniej?
Moim zdaniem tak.

Czy wygodniej będzie mieszkać psu w małej budzie czy w dużej? Podejrzliwa

Wystarczy, że zachorujesz na głupią grypę i nie będziesz mogła wyjść z psem na długi spacer przez kilka dni i wtedy przekonasz się, czy psu lepiej jest mieszkać w małym mieszkaniu czy w domu z ogrodem. Puszcza oko

Powrót do góry

yakamoz

PostWysłany: Sro 12-01-2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie nawet grypa nie może powstrzymać od wyprowadzenia Xseny. Jak nie ja to mąż wychodzi ale ona musi mieć 2 godziny pracy dziennie. Uśmiechnięta
I wiem, że jakbym mieszkała z nią w domku z ogrodem to na 2 godziny biegania musiałaby wyjść codziennie. Szanuję Twoje zdanie i nie twierdzę, że w przyszłości (kiedy już będę miała ten dom z ogrodem) swojego zdania nie zmienię, ale na chwilę obecną uważam że to przede wszystkim odpowiedzialny pan sprawia że pies jest szczęśliwy. Uśmiechnięta

Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

yakamoz napisała:
na chwilę obecną uważam że to przede wszystkim odpowiedzialny pan sprawia że pies jest szczęśliwy. Uśmiechnięta

No i bez wątpienia masz rację. Puszcza oko

Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Czasami to moim zdaniem trochę za mało

Tylko widzisz różnica między naszymi psami jest taka, że moje praktycznie 24 h/dobę mogą się swobodnie poruszać po gospodarstwie, po którym kręcimy się też my, więc praktycznie to tak jakby na spacerze non stop.
Nie wyobrażam sobie tych psów w bloku
Powrót do góry

Dora266

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam bardzo dużego psa i małe mieszkanie (cane corso 78kg) na 40 metrach i nie widzę aby mój pies był z tego powodu nieszczęśliwy. Wychodzi na długie spacery do parku, czasem do lasu, śpi w łóżku dobrze dostaje jeść.
Nie wielkość mieszkania czy miejsce decyduje o szczęściu zwierzęcia tylko stosunek jego właściciela do niego i jego potrzeb.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Cytat:

Tylko widzisz różnica między naszymi psami jest taka, że moje praktycznie 24 h/dobę mogą się swobodnie poruszać po gospodarstwie, po którym kręcimy się też my, więc praktycznie to tak jakby na spacerze non stop.

Jeśli są nauczone takiego stylu życia, to może ciężko to sobie wyobrazić.
Ale zwierzęta się łatwiej przystosowują niż ludzie. Złośliwa

Jeśli się trzyma psa w domu czy mieszkaniu, i wychodzi pare godz dziennie na spacery, to ten pies jest tak samo szczęśliwy jak i ten, który biega cały dzień po gospodarstwie.
Psy też nie muszą być 24h na dobę na spacerze, muszą np. odpoczywać i spać. Więc parę godz dziennie na bieganiu im wystarczy. A każdy pies wolałby spać przy kochającym właścicielu niż na zewnątrz czy w jakiejś szopie, to chyba jest normalne. Puszcza oko
Powrót do góry

yakamoz

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Cytat:

Dla mnie posiadanie ogrodu nie zwalnia z trzech spacerów z psem dziennie. Spacer to nie tylko siusiu i kupka, on przede wszystkim pogłębia więź pana i psa. Ogród jest super, ja bym chciała mieć duży ogród. Postawiłabym sobie dla X. przeszkody i nie bałabym się, że mi je ukradną z łąki. Na lato wystawiłabym basen żeby się mogła chłodzić. Bardzo zazdroszczę ludziom posiadania takiego ogrodu i martwi mnie że nie wszyscy wykorzystują go aby sprawić frajdę swoim pieskom. (Nie piszę o Tobie od razu dodam, tylko ogólnie). Co do tych spacerów jeszcze. Bardzo ważne jest aby pies poznawał nowe miejsca, różne sytuacje, dlatego nie wyobrażam sobie z psem chodzić całe życie do jednego parku. Ja nikogo nie oceniam, ale chciałabym chociaż niektórym ludziom uświadomić, że relacja pies - człowiek to może być przyjaźń do końca życia i jeden dzień dłużej. Znów się rozpisałam, proszę nie brać sobie tego do serca. Puszcza oko Ja po prostu mam takie poglądy na życie z psem, dla mnie to przede wszystkim partnerstwo a nie panieństwo.

Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli ktoś jest odpowiedzialnym właścicielem, to może mieć psa i w kawalerce. Uśmiechnięta
Chciałabym jednak zwrócić uwagę, na inny problem związany z trzymaniem piesków w bloku, a mianowicie kupy, które walają się po osiedlach. Odpowiedzialność, to nie tylko dbanie o komfort i potrzeby czworonoga.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

yakamoz

PostWysłany: Pon 17-01-2011, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O tak Jowita, zgadzam się z Tobą i tak mnie denerwuje jak ludzie zostawiają te kupy często nawet na chodnikach (takie cyrki są w Katowicach). Albo się chodzi z psem na jakieś łąki gdzie nie chodzą żadni ludzie, albo się bierze woreczek do kieszeni i kupkę sprząta. Choć kolejny problem to bardzo mała ilość koszy na śmieci w niektórych miejscowościach ...

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: