Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pies w bloku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maiko

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 25-01-2011, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczerze, nie wyobrażam sobie mieć psa w bloku... to zwierzę chyba się męczy jak siedzi cały dzień w domu.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 04-02-2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każda sytuacja jest inna - pies pracujący to nie to samo co pies z bloku i nie widzę konieczności wyprowadzania go na spacer. To tak jakby owczarka podhalańskiego pilnującego owiec na hali na siłę zapinać na smycz i wyprowadzać 3 x dziennie na spacerek bo tak się powinno robić.
Dlatego też napisałam, ze dla mnie nieważna jest powierzchnia mieszkania jeżeli pies blokowy ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu na zewnątrz, bo dodatkowe m2 nie zapewnią mu komfortu - a wyjścia tak.

Cytat:
Ja po prostu mam takie poglądy na życie z psem, dla mnie to przede wszystkim partnerstwo a nie panieństwo.

No ja mam inne pojęcie, nie wdaję się ze zwierzakami w stosunki partnerskie, ja muszę być ich osobnikiem alfa, ale to nie znaczy że ich nie kocham.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Nie 06-02-2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam również małe mieszkanie i ze względu na dobro zwierzęcia nigdy go nie mieliśmy. Szkoda psa w 2pokojowym mieszkanku.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Ehefrau

PostWysłany: Pią 11-02-2011, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem powierzchnia mieszkania ma niewiele wspólnego z poziomem zadowolenia psa. Podam dwa przykłady. Moja ciocia mieszka w jednopokojowym mieszkaniu i jest właścicielką dużego owczarka niemieckiego. W okresie letnim oboje, znaczy ciocia z pieskiem, spędzają całe dnie na działce koło domu. W oresie zimowym dużo spacerują nad rzeką. Dodam, że pies jest traktowany jak pełnoprawny członek rodziny i wygląda na szczęśliwego. Uśmiechnięta
Natomiast moja sąsiadka, właścicielka dużego domu i psa rasy doberman, trzyma to biedne stworzenie w kuchni. Pies jest przywiązany na smyczy do starej maszyny krawieckiej, żeby "nie rozrabiał". Na spacer jest wyprowadzany raz dziennie. Smutna

Podpis "Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło." Oscar Wilde
Powrót do góry

karoolina

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 11-02-2011, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ciężko byłoby utrzymać w domu np wodołaza - tak myślę.
Ale są psy, które można trzymać w bloku.
Ja mam na 50m2 labradorkę, która w domu w zasadzie tylko śpi, bo spędza wiele godzin dziennie na spacerach, zabawach na dworze.

Liczy się ilość czasu dla psa, ruchu, nie metraż Puszcza oko

Podpis Istotą chwili jest by zgasła natychmiast niemal
Nie ma - było, nie ma - będzie, istnieje tylko teraz
Powrót do góry

nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam psy w bloku i moja przyjaciółka też.
Jakoś psy się nie męczyły. Codziennie wychodziły 3-4 razy, na długie spacery. A 3 razy w tygodniu miały treningi, biegały przy rowerze, komendy, jakieś tory przeszkód itd. Nie było widać, że się męczą. Lubiły bardzo najciaśniejsze pomieszczenia Zszokowana uwielbiały siedzieć w łazience... Nawet po ciemku. Ale i tak najbardziej leniły sie na moim łóżku. Czasem przychodziły same i sie patrzyły na mnie, kładły łepek na kolanie, a jak sie spojrzałam to takie "słitaśne" oczęta. I wychodziłam z Nimi do lasu, do parku. Więc jesli ma sie czas dla psiaka to każdego mozna mieć w bloku. Ale jak nie masz czasu dla pieska to najlepiej jakiegoś małego. Puszcza oko
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

doma1994 napisała:
Ale jak nie masz czasu dla pieska to najlepiej jakiegoś małego. Puszcza oko

Jak nie masz czasu dla pieska, to najlepiej nie sprawiać sobie pieska. Puszcza oko Mały czy duży, każdy pies potrzebuje ruchu, powietrza i przestrzeni. A to że ktoś ma małe mieszkanie nie oznacza, że pies jest ograniczony. Psy żyjące na wsi mają hektary wokół siebie, ale całe dnie stoją na łańcuchu albo są zamknięte w kojcu. Niezdecydowana
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilkanaście lat temu miałam sąsiadów, którzy na całe dnie zostawiali swojego psa w domu, a potem niemiłosiernie wył, że słychać było w całym bloku. Podpisuję się pod tym co wcześniej dziewczyny napisały - nie jest to kwestia pomieszczenia, a podejścia właściciela psa.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

graszka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 12-07-2011, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś mieszkałam w bloku i miałam Dobermankę, zresztą mam ją do tej pory. Miałam to szczęście, że mieszkałam obok parku, w którym był wybieg dla psów. Wychodząc na spacery z moją sunią szłyśmy na ten wybieg. Na tym wybiegu bawiła się z innymi psiakami, nie były to wyjścia na 15 minut, tylko po 2 godziny. Jak wracałam z nią do domu, to była taka wymęczona, że ciągle spała. Sąsiedzi pytali się mnie czy jeszcze mam psa, bo nie było jej słychac. Wydaje mi się, że można miec psa w bloku, ale trzeba zadbac o niego. Trzeba sobie zdac sprawę z tego, że pies potrzebuje się wybiegac. A napewno takie spacery w koło bloku mu tego nie zapewnią.

Podpis Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy... Gdy dowiadujemy się, że Ktoś nas kocha.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 13-07-2011, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maiko napisała:
Szczerze, nie wyobrażam sobie mieć psa w bloku... to zwierzę chyba się męczy jak siedzi cały dzień w domu.

Nie siedzi cały dzień w domu, ponieważ jest wyprowadzany 4-5razy dziennie na dwór. Uśmiechnięta Tak jest z moim psem. Na dworze ma rzucane zabawki, patyki by się wybiegał. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Al0ne

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:

Ja wiem , są takie rady domownicze Bardzo szczęśliwa Jamnik np:D

Podpis Regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

nieaktywna1

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Al0ne napisała:

Ja wiem , są takie rady domownicze Bardzo szczęśliwa Jamnik np:D

Jamnik to pies myśliwski. On mimo że mały potrzebuje dość sporo ruchu. Bo jak sie nie bedzie ruszal siądą mu w końcu kończyny.
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To już prędzej molosy nie potrzebują tyle ruchu. Albo na przykład Chow chow to typowy pies o umiarkowanej potrzebie ruchu. Z nim na rower raczej iść nie trzeba. Puszcza oko

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

nieaktywna1

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

yakamoz napisała:
To już prędzej molosy nie potrzebują tyle ruchu. Albo na przykład Chow chow to typowy pies o umiarkowanej potrzebie ruchu. Z nim na rower raczej iść nie trzeba. Puszcza oko

E tam! Najlepszy pies do bloku to... chihuahua!
On wybiega się w domu. haha
Tylko trzeba patrzeć gdzie się siada, i pod nogi. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mysle ze nie kazdego stac na domek ale wiele osob kocha psy i ciezko bylo by zyc bez nich. Mysle ze sukcesem jest odpowiedni dobor rasy do przestrzeni w mieszkaniu i trubu zycia wlasciciela.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: