Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pilates
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasieńka13

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 22-05-2006, 14:32    Temat postu: Pilates Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jestem totalnie zafascynowana tym rodzajem ćwiczeń. Która z Was też jest fanką pilatesa?Gdzie ćwiczycie?Na jakim poziomie jesteście?Co Wam dał pilates?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 22-05-2006, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bardzo chciałabym spróbować, ale nie wiem czy dam sobie radę Bardzo smutna Chodze na zwykły aerobik ale mimo wszystko boję się, że nie jestem wystarczająco wysportowana. Czy to jest coś podobnego do jogi ?? Czy jak pójdę na jakiekolwiek zajęcia to będę wiedziała o co chodzi w tym wszystkim??
Teraz w Shape jest dołaczona płyta z ćwiczeniami pilates i właśnie zastanawiam się czy nie kupić sobie i popróbować w domu.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

kasieńka13

PostWysłany: Pon 22-05-2006, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kup, jak najbardziej - akurat ta płyta jest dobra. Z tym, że to jest taki poziom niższy średniozaawansowany. Ale jeśli chodziłaś na jogę, to sobie poradzisz. Pilates dużo czerpie z jogi, zauważysz też podobieństwo niektórych ćwiczeń, do tych, które wykonujesz na zwykłym aerobiku. Różnica tkwi w dokładności i tempie. Pilates, podobnie jak joga, polega na jakości a nie szybkim tempie.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pon 22-05-2006, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie na jogę nigdy nie chodziłam i dlatego boję się spróbować. Może namówię jakąś koleżankę to będzie mi raźniej Bardzo uśmiechnięta

Powrót do góry

kasieńka13

PostWysłany: Pon 22-05-2006, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

nie ma się czego bać. leć na zajęcia i daj znać jak było. w różnych klubach pilates wygląda różnie. więc jeśli jesteś z dużego miasta, pójdź w 2-3 miejsca na próbę. a z tą koleżanką to świetny pomysł Uśmiechnięta
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 23-05-2006, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś zamówiłam płytę z ćwiczeniami pilatesu. Ćwiczyłam w domu. Całkiem całkiem. Muszę do tego wrócić.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odświeżam temacik, bo jutro idę na pierwsze zajęcia Bardzo szczęśliwa
Jak wrócę to opowiem wrażenia Bardzo szczęśliwa
Trzymajcie kciuki Bardzo szczęśliwa

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Koniecznie opowiedz! Bo noszę się z pilatesem dłuższy czas i nie mogę się zdecydować. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie, zdaj nam potem relację Smaluszku jak było Złośliwa .

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 07-02-2008, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja cwicze pilates juz 4 rok bedzie;-). I chyba jestem zaawansowana;-).

No i nie zgadzam sie ze pilates czerpie z yogi;-))) bo zupelnie inaczej sie oddycha (odwrotnie, bez przepony tylko za pomoca miesni miedzyzebrowych) i trudnosc nie polega, jak w yodze, na utrzymaniu pozycji. Pozycja ma byc wygodna i neutralna, nie sprawiac bolu ani trudnosci. Po jej ustaleniu, wykonuje sie cwiczenia, np porusza sie rekoma lub nogami, trzymajac kregoslup w TEJ samej nieszkodliwej pozycji.

Boze o pilatesie to ja bym mogla gadac godzinami;-))).

Uwazajcie bardzo na roznego rodzaju cwiczenia z gazet i plyt. I pamietajcie ze w pilatesie liczy sie jakosc a nie ilosc. Najpierw nauczcie sie trzymac mocno kregoslup, a potem utrudniajcie cwiczenia. Czesto cwiczenie mozna wykonac innymi miesniami i jest latwe. W pilatesie trzeba sie skupic i np podniesc noge nie napinajac posladkow...Puszcza oko robiac to brzuchem, hehehe...
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 08-02-2008, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jakos specjalnie nie wybierałam pilatesu (pilatesa ? Złośliwa) - pasował mi termin i były wolne miejsca, więc idziemy zobaczyć z czym to się je Złośliwa A czy to nie takie zbliżone trochę do callaneticsu jest ?

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 08-02-2008, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozumiem, że w pilatesie trzeba umieć odpowiednio oddychać itp.
A czy nie jest tak, że jak pójdę na ćwiczenia gdzie będzie ćwiczyła bardziej zaawansowana grupa to nie będę potrafiła nic wykonać?? Czy ktoś będzie mi pokazywał od podstaw co i jak mam robić??

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 08-02-2008, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko ja mam nadzieję, że tak własnie będzie, tzn. że będzie tam ktoś, kto się nami odpowiednio zajmie.

Dołączone po 20 godzinach 14 minutach 51 sekundach:

No to donoszę Uśmiechnięta

Po pierwsze - już po wyjściu czułam, że jednak mam jakieś mięśnie, dziś czuję je nadal Złośliwa

Po drugie - rzeczywiście tak jak myślałam, pilates jest bardzo podobny do callaneticsu. Czyli w wielkim skrócie - ćwiczenia na odpowiednie grupy mięśni powtarzane seriami. Niby nie męczące ale pot mi po czole spływał no i kilka razy musiałam odpoczywać podczas zajęć. Kilku ćwiczeń nie byłam w stanie wykonać więcej niż na przykład 5 razy. No ale nie od razu Kraków zbudowano. Zajęcia prowadzi Tatiana, która jak się okazało jest Białorusinką i zajmowała się nami rzeczywiście, poprawiała postawę, podpowiadała łatwiejsze wersje ćwiczeń dla początkujących. jedyny minus to bardzo mała szatnia w klubie, poza tym wszystko ok - za tydzień też się wybieramy Bardzo szczęśliwa

S. King
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 09-02-2008, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszek jak czujesz mięśnie to znaczy, że nieźle poćwiczyłaś. Bardzo szczęśliwa
A szatnia to mały szczegół, ważne, że ćwiczenia Ci się podobały! Cool

Będziesz chodziła raz w tygodniu czy częściej? Podejrzliwa

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Sob 09-02-2008, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku najważniejsze, że Ci się podobało i że jesteś zadowolona.
A szatnia to mały pikuś Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: