Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pizza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z produktów zbożowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaaaaaluszek!! Ale mi smaka narobiłaś, Twoja pizza wygląda przepysznie! Zostało coś jeszcze z niej? Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Smaaaaaluszek!! Ale mi smaka narobiłaś, Twoja pizza wygląda przepysznie! Zostało coś jeszcze z niej? Puszcza oko

Majka własnie się grzeje w piekarniku Klaszcze dancing szczesliwy2

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Nie 15-02-2009, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Majka własnie się grzeje w piekarniku Klaszcze dancing szczesliwy2

No to smacznego życzyć już nie muszę, bo smaczna jest na 200%. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 26-03-2009, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj robiłam pizzę, ale ni o tym Puszcza oko.
Resztkę ciasta, która mi została wrzuciłam na blachę i upiekłam bułeczki. Pyszne, gorrrące, mniam. Więc można i tak spożytkować to ciasto. Chwilka pracy i domowe bułeczki na śniadanko gotowe.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 22-04-2010, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Robię dzisiaj pizze na obiadek. Sosik mam już gotowy, pieczarki przesmażone... mniam Bardzo szczęśliwa.

S. King
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 31-05-2010, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja użyłam ostatnio jako sosu ten sos włoski winiary z woreczka.
I potem polałam nim pizzę i ma duży plus ode mnie Bardzo szczęśliwa

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 20-07-2010, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila napisała:

A to mój przepis na ciasto:
500 g mąki mieszam z 400 ml mleka, w którym rozpuszczam pół kostki drożdży. Dobrze solę, mieszam i zostawiam do urośnięcia.
Ciasto rozgniatam palcami, trochę próbuję podrzucać, ale nie zawsze wychodzi Uśmiechnięta

Zrobiłam dzisiaj pizzę z tego przepisu, z tym że zamiast mleka dodałam wody, łyżeczka soli i cukru - i ciasto wyszło niezłe Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 20-07-2010, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mleko jest lepsze, bo ciasto jest pulchniejsze. ALe nie można dać zbyt ciepłego, bo drożdże mogą się zważyć. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 20-07-2010, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Mleko jest lepsze, bo ciasto jest pulchniejsze. ALe nie można dać zbyt ciepłego, bo drożdże mogą się zważyć. Uśmiechnięta

Mleko brat wypił na śniadanie więc nie zostało nawet pół szklanki, dlatego dodałam wody Uśmiechnięta
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 09-12-2010, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale mam ochotę na pizzę. Teraz jak będę siedziała na zwolnieniu to też zrobię według Waszego przepisu. Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Czw 09-12-2010, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam dziś, z podwójnym serem. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Emberro

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 09-02-2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślałam, że jako nowa użytkowniczka błysnę i pochwalę się swoim przepisem, ale widzę, że wszystkie sekrety dawno odkryte. Uśmiechnięta

Napiszę więc tylko, co jest moim zdaniem najważniejsze (z perspektywy osoby, która próbowała odtworzyć w domu pizzę z pizzerii):
1. Rozwałkowanie ciasta (które nie może się kleić, musi być idealnie jednolite). - to podstawa w przypadku domowej pizzy!!!
2. W kontekście mąki: kiedyś próbowałam różnych jej rodzajów, od zwykłej, poznańskiej po semolinę - i to były ciekawe eksperymenty. Semolina do makaronów spisuje się w postaci pizzy bardzo smacznie. Uśmiechnięta
3. Niewielka tylko ilość drożdży, brak cukru, odrobina soli, to przepis na sukces - pizza jest najprostszym z możliwych dań, taka jest jej idea. Uśmiechnięta

Niestety pizzerii w domku nie mam i nigdy nie wyszło mi to, co chciałam, bo żeby zrobić prawdziwą pizzę to trzeba mieć piec, co się nagrzewa do 450 stopni, a nie piekarnik, tak jak u mnie. Smutna
Mimo tego życzę wszystkim forumowiczkom smacznego, bo domowa pizza też jest przepyszna. Puszcza oko

Uwagi  Emotka na końcu zdania nie zastępuje kropki!

gieniusia.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-02-2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja znalazłam swój idealny przepis na pizzę:
Składniki na 1 spód do pizzy, średnio gruby. Uśmiechnięta

* 0,5 łyżki suchych drożdży
* 0,75 szklanki ciepłej wody
* 1,75 szklanki mąki
* 1 łyżka oliwy z oliwek
* 1 łyżeczka soli

Ciasto miksuje ok 10 min mikserem, odstawiam do wyrośnięcia na ok godzinę, ciasto lekko się klei, ale dzięki temu wychodzi lepsze, ja go nie wałkuję tylko staram się palcami porozciągać. Piekę w zależności od grubości ok 10-15 min w maksymalnie nagrzanym piekarniku. Wszystkie składniki kładę od razu, nic wcześniej nie zapiekam.

Ciasto jest rewelacyjne, puszyste i delikatne.
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 05-07-2011, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Robiliśmy dziś z P. pizzę wg. przepisu Smaluszka - była pyyszna! Uśmiechnięta

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś wypróbowałam nowy przepis na ciasto do pizzy. Ciasto dla amatorów pizzy puszystej, no grubszym spodzie. Polecam !

Składniki na 4 średniej grubości pizze o średnicy ok. 25 cm :

* 1 i 1/2 szklanki wody niegazowanej (np. źródlanej lub mineralnej, ewentualnie zwykłej wody)

* 40 g świeżych drożdży

* 2 łyżeczki cukru

* 600 g mąki pszennej

* 4 łyżki oliwy (może być extra vergine lub zwykła oliwa) + do posmarowania ciasta i blach

* 1 pełna łyżeczka soli

Połowę ilości wody lekko podgrzać w garnuszku (ma być tylko ciepła, w żadnym wypadku nie gorąca). Do wody dodać pokruszone drożdże oraz cukier, wymieszać aż drożdże się rozpuszczą. Odstawić na 5 minut (drożdże zaczną się pienić). W tym czasie podgrzać resztę wody (ma być tak samo ciepła jak poprzednio).

Na stolnicę lub do dużej miski przesiać mąkę, pośrodku zrobić wgłębienie. Stopniowo wlewać w nie rozpuszczone drożdże mieszając łyżką z częścią mąki. Dodać drugą połowę wody i oliwę, wymieszać wszystko łyżką.

Gdy składniki z grubsza połączą się ze sobą wyjąć ciasto na stolnicę i rękami energicznie zacząć je zagniatać. Dodać sól i wyrabiać przez około 10 minut aż ciasto nie będzie się kleiło do rąk, będzie gładkie, miękkie i elastyczne.

Uformować kulę z ciasta, wysmarować ją oliwą i włożyć do dużej oraz szerokiej miski. Przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce bez przeciągów. Ciasto ma podwoić objętość, wyraźnie urosnąć i napuszyć się (około 40 minut).

Wyrośnięte ciasto wyłożyć na stolnicę i chwilkę powyrabiać, podzielić na 4 części. 4 blaszki posmarować oliwą, na środek położyć po jednym kawałku ciasta i rozpłaszczyć je dłonią równomiernie rozprowadzając po całej powierzchni na grubość około 6 - 7 mm. Uformować boczy rant, przykryć ściereczką i odstawić do podrośnięcia. W międzyczasie nagrzać piekarnik do maksymalnej temperatury, np. 250 stopni C.

Pizze posmarować sosem, rozłożyć dowolne dodatki, piec przez 12 -15 minut, do momentu, aż brzegi ciasta będą ładnie przyrumienione.

Źródło :kwestiasmaku.com

S. King
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z produktów zbożowych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: