Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Placek po mojemu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 16-03-2011, 13:41    Temat postu: Placek po mojemu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Placek po węgiersku nie należy do moich ulubieńców ze względu na mięso wołowe a że mój mężczyzna go uwielbia więc znalazłam zamiennik, poniżej podaję przepis już po moich zmianach.

Na placki:
- ziemniaki
- cebula
- jajko
- mleko
- sól, pieprz

Surowe ziemniaki i cebulę zetrzeć na papkę, dodać trochę mleka, jako, sól i pieprz do smaku i wymieszać. Placki piec w zależności od preferencji. Ja wolę duże, później nakładam na nie farsz i składam na pół. Niektórzy wolą małe placki polane farszem.

Farsz:
- pierś z kurczaka (można też bez w wersji wegetariańskiej)
- marchewka
- czerwona papryka
- pomidor
- groszek konserwowy lub mrożony
- kukurydza konserwowa
- warzywko, pieprz, słodka i ostra papryka, bazylia
- ketchup
- olej

Pierś z kurczaka kroimy w kostkę, posypujemy papryką i smażymy na oleju, dodajemy pokrojoną w kostkę marchewkę, paprykę i pomidora. dusimy całość kilka minut. Dodajemy kukurydzę i groszek oraz przyprawy według uznania. Na samym końcu dodajemy ketchup (najlepiej pikantny).

Dla lubiących można wierzch placka posmarować śmietaną. Wprawdzie kalorycznie, ale smak boski.

Danie szybkie, proste i zawsze wychodzi. W domu w kółko słyszę, kiedy je zrobię więc z czystym sumieniem mogę polecić. Puszcza oko

Ostatnio zmieniony przez scoto dnia Sro 16-03-2011, 14:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Coral

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 16-03-2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chętnie spróbuję, brzmi bardzo apetycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: