Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Domowe przepisy kulinarne smaczne kulinarne dania

Plamy z farby- czym usunąć?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 28-05-2011, 14:17    Temat postu: Plamy z farby- czym usunąć? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba 2 lata temu ubrudziłam moją białą kurtkę brązową farbą (olejną).
Czy jest jakaś szansa, że pozbędę się tej plamy?
Próbowałam rozpuszczalnika, mydełka wybielającego, róznych proszków i nic.
Znacie jeszcze jakieś sposoby? Chyba, że ta plama jest już za stara na pozbycie się jej Bardzo smutna .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kate29

PostWysłany: Sob 28-05-2011, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata znalazłam coś takiego :

Farby

Usuwanie plam pochodzących od farb w zależności od rodzaju farby możemy przeprowadzić na kilka sposobów:
1.Farby celulozowe czyścić wywabiaczami do celulozy (nie używać ich do czyszczenia tkanin wiskozowych).
2.Plamy z farb emulsyjnych zmywać, gdy są jeszcze mokre; gdy wyschną, nie można ich już usunąć.
3.Farby olejne czyścić benzyną do czyszczenia, a następnie plamę namoczyć w płynnym detergencie.
4.Plamy z farb pastelowych usuwać wywabiaczem do plam i wypłukać alkoholem metylowym.

I rada : Przy usuwaniu plam domowym sposobem, obowiązuje jedna zasada: jeśli prałaś i plamy nie zeszły to nie prasuj, gdyż tylko je utrwalisz! Pierz aż do skutku, ale nie prasuj zanim się nie pozbędziesz plam!

Może się przyda Uśmiechnięta .

I jeszcze to znalazłam :

Zastarzałe plamy trzeba najpierw posmarować masłem, a po 24 godz. przetrzeć szmatką zwilżoną rozpuszczalnikiem benzynowym. Na koniec posypać talkiem.

Plamy z farby olejnej można też próbować czyścić mieszanką amoaniaku z terpentyną (w stosunku 2 amoniaku do 1 terpentyny)

Podpis "Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka."
-Bruno Ferrero
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 30-05-2011, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Kate. Może jeszcze spróbuję tych sposobów, które podałaś. Ale bardziej zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że już nic z tego nie będzie Niezdecydowana .

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pon 30-05-2011, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trzymam kciuki żeby się jednak udało, daj znać jak Ci poszła walka z plamą Uśmiechnięta.

Podpis "Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka."
-Bruno Ferrero
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

grisalle

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 27-07-2011, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może by tak zmienić nazwę posta na Plamy na... szukam informacji w tym temacie i ciężko wyszukuje ta wyszukiwarka, więc mam propozycje by ponowić temat.

Mianowicie dziś mój nowiutki sweterek został przypadkowo maźnięty niebieskim markerem permanentnym. Długość linii miała ok 9 cm, więc i tak jestem dumna, że zostało jej 1,6 cm. Czym to wybawić?

Próbowałam: spirytus salicylowy, woda utleniona, gliceryna (najskuteczniejsza) oraz woda z mydłem w pierwszej kolejności.

Teraz czekam aż sweterek wyschnie Bardzo smutna jest mi przykro bo założyłam go 1 raz dziś i już ma plamę...która nie schodzi a nie chciałaby go stracić, bo za dużo mnie kosztował. dzięki za zrozmunienie i odp.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: