Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plastry antykoncepcyjne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 15-10-2012, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety, od dzisiaj biorę antybiotyk i w związku z tym zaczęłam się zastanawiać jaki ma on wpływ na skuteczność plastra. Na ulotce napisane jest, że zaburzają jego działanie tylko leki zawierające cyklosporynę, ryfampicynę i gryzeofulwinę. W internecie znalazłam, że tetracyklina też może zmniejszać jego działanie, czyli w tym wypadku mój antybiotyk.
I moje pytanie: ile powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Przez cały czas brania antybiotyku, czy przez pierwszy tydzień do zmiany plastra na kolejny?

Próbowałam dzwonić od mojej gin, ale jak na złość jest na urlopie.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 15-10-2012, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusia ja bym sie dodatkowo zabezpieczala przez czas brania antybiotyku i kilka dni po.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 15-10-2012, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Niestety, od dzisiaj biorę antybiotyk i w związku z tym zaczęłam się zastanawiać jaki ma on wpływ na skuteczność plastra. Na ulotce napisane jest, że zaburzają jego działanie tylko leki zawierające cyklosporynę, ryfampicynę i gryzeofulwinę. W internecie znalazłam, że tetracyklina też może zmniejszać jego działanie, czyli w tym wypadku mój antybiotyk.
I moje pytanie: ile powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Przez cały czas brania antybiotyku, czy przez pierwszy tydzień do zmiany plastra na kolejny?

Próbowałam dzwonić od mojej gin, ale jak na złość jest na urlopie.

Kiedyś brałam antybiotyki podczas brania plastrów i lekarz mi powiedział, że mam stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały okres trwania kuracji antybiotykowej i jeszcze tak z 2 tygodnie po. Każdy organizm jest inny i inaczej przyswaja leki dlatego warto przedłużyć sobie ten okres zabezpieczania się do 2 tygodni, tak na wszelki wypadek. Po tym okresie wszystko powinno być ok.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 16-10-2012, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny! Uśmiechnięta
W takim razie będzie gumka w użyciu przez trzy tygodnie, tak na wszelki wypadek. Puszcza oko

Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pon 12-05-2014, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzis przykleilam pierwszy plasterek. Mam nadzieje, ze bedzie ok. Puszcza oko

Dołączone po 16 godzinach 47 minutach 38 sekundach:

Przykleilam ten pierwszy plaster i dzis odczuwam bol glowy. Niezdecydowana
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 13-05-2014, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Davis napisała:

Przykleilam ten pierwszy plaster i dzis odczuwam bol glowy. Niezdecydowana
Myślisz, że tak szybko byś miała działanie niepożądane?
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Wto 13-05-2014, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam pojecia, przeczekam, zobaczymy, bo zalezy mi na tych plastrach. Moze to tylko zbieg okolicznosci.
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pią 23-05-2014, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny mam problem. Zniknął mi trzeci plaster, już zgłupiałam co się z nim stało, tu moje pytanie, czy mogę zrobić przerwę po drugim?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sob 24-05-2014, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Davis napisała:
Dziewczyny mam problem. Zniknął mi trzeci plaster, już zgłupiałam co się z nim stało, tu moje pytanie, czy mogę zrobić przerwę po drugim?

Mozesz. Zrob normalnie przerwe na okres, ale tak dla spokojnej glowy to sie dodatkowo zabezpieczaj.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Nie 25-05-2014, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka dzieki! Przeszukalam cale mieszkanie, nie wiem gdzie ten plaster jest. Niezdecydowana
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znowu pisze w sprawie plastrow. Co robilyscie z tym klejem wokol plastra? Zdecydowalam sie nakleic kolejny plaster i zrobic przetwe po piatym plastrze. I co z kapielami i opalaniem?
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ten klej oliwka dla dzieci super usuwa. Uśmiechnięta
Ja z plastrem to nawet do sauny szlam i nic sie nie dzialo, wiec opalanie czy kapiele to zaden problem. Uśmiechnięta

Powrót do góry

kisia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też usuwam klej oliwką dla dzieci ale przy zmianie plastra. W ciągu 67 dni kiedy jest przyklejony to nic nie tobie z wystającym klejem bo jak się oliwka dostanie pod plaster to nie będzie się trzymać.
Mi plastry trochę się plaster przesuwa, jak byłam w Egipcie pół dnia moczyłam się w basenach i plaster się trzymał, aczkolwiek brzegi odchodziły. Moja ginekoloszka powiedziała ze w tym czasie na wszelki wypadek powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Podpis Belly dance koloruje mój świat barwami orientu Bardzo szczęśliwa.........(czy tyle kropek wystarczy? Złośliwa )
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Davis napisała:
Co robilyscie z tym klejem wokol plastra?

Nic albo zdrapywałam paznokciem jak już bardzo mi przeszkadzało. Uśmiechnięta

Davis napisała:
I co z kapielami i opalaniem?

Naklej pod majtkami, wtedy nie będziesz miała opalonego kwadratu. Puszcza oko Widziałam też na jakimś programie, że laska miała przyklejony w okolicy żeber, tak że chował się pod zapięciem biustonosza, ale nie wiem czy to jest dozwolone miejsce. Musiałabyś spytać gina. Uśmiechnięta
A do opalania z plastrem jako takim nie ma żadnych przeciwwskazań. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Wto 27-05-2014, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co z pecherzykami powietrza? Mam teraz jeden maly, nie wplywa on na dzialanie plastra?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

Skocz do: