Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Plastry czy tabletki?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 19-11-2009, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

OOo miałam tak samo, były rewelacyjne Uśmiechnięta.
Nawet później ich nie czułam i żeby nie lusterko, to zapomniałabym zmieniać Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 19-11-2009, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka ja sobie ustawialam przypomnienie w telefonie. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 19-11-2009, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka jak ja brałam tabletki kiedyś to też z przypomnieniem Puszcza oko..
Ale jak plaster zmienia się raz w tyg i nie czuje się jego obecności to możnaby zapomnieć gdyby nie lustro i kąpiele Złośliwa.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 19-11-2009, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny ja też mam problem z zapamiętam, by zmienić. Przewraca oczami
Kurcze, ale to już jest szczyt wszystkiego. Zmieniać raz na tydzień i jeszcze zapomnieć. Śmiejąca się Przewraca oczami

Zuzka z ciebie to aparatka, na przypomnienie w telefonie jeszcze nie wpadłam. Śmiejąca się Rozbroiłaś mnie tym.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

NIKITA

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez mam przypomnienie w telefonie Puszcza oko
By brat tabletke, gdybym byla szczuplejsza to bym chciala plastry ale nie moge za gruba jestem Smutna Smutna Smutna

Podpis Zawsze trzeba podejmować ryzyko.
Tylko wtedy uda nam się pojąć,jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los...
Powrót do góry

sharine

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli ogólnie plastry wypadają lepiej? Ja biorę Cilest od 3,5 roku, ale coraz bardziej daje mi się to we znaki... Libido 0, poza tym ciągle się boje że zapomnę pigułki (już kilka razy budziłam się w nocy i szybko leciałam do szafki sprawdzić czy aby na pewno wzięłam tabletkę Puszcza oko ) no i uważać trzeba co jeść, czym popijać, jakie witaminki się bierze itd. A tak ogólnie to wiecie może czy mogę się ot tak przerzucić z Cilestów na plasterki? Poza tym czy w przypadku noszenia plasterków też trzeba uważać na to co się je, na biegunki i wymioty? Poza tym, czy jest szansa, że na plasterkach wzrośnie mi libido czy raczej nie?
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sharine jeśli chodzi o libido, to stosując plastry u mnie jest większe. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o wymioty, antybiotyki itp co ma coś wspólnego z żołądkiem to wcale nie trzeba na to uważać.
Tabletka przechodzi przez żołądek i tam leci dalej i się dalej wchłania. Więc wszystko co ma wpływ na wahania organizmu i na możliwość jej nie wchłonięcia to niestety działa na niekorzyść.
Plastry tego nie doświadczają, więc tu nawet w sumie stres nic nie zaszkodzi Puszcza oko.
Powrót do góry

sharine

PostWysłany: Sro 25-11-2009, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj byłam u gina i nawet sam mi zaproponował przejście na plastry EVRA. Jednak w chwili obecnej biorę Cilest i z tego co się orientuję mają one większą dawkę hormonu niż te plastry, a mimo wszystko ginekolog kazał mi skończyć opakowanie, zrobić 7 dni przerwy i rozpocząć branie plasterków. Mam jednak wątpliwości czy będę zabezpieczona podczas tej zmiany, bo zazwyczaj zmiany tabletek musiałam robić bez przerwy... Wiem, że lekarz to lekarz, ale akurat u tego byłam pierwszy raz i w sumie nie wiem co myśleć. Czy któraś z Was może była w podobnej sytuacji? Czy zmiana tabletek na plastry nie zmniejszy mojego zabezpieczenia? A w ogóle jakie jest Wasze zdanie o plastrach EVRA?
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 25-11-2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zmieniałam właśnie z Cilestu na Evrę i lekarz kazał mi wziąć tabletki do końca, a potem od razu, bez robienia 7-dniowej przerwy nakleić plaster. Potem już po 3 tygodniach przerwa. Lekarz powiedział, że nie można robić przerwy, gdyż działanie antykoncepcyjne nie zostanie zachowane.

Nie wiem jaka jest prawda, ale wcześniej, pod okiem innego lekarza zmieniałam z tabletek (chyba z diane-35) na plastry to musiałam normalnie robić przerwę.

W każdym z powyższych przypadków działanie antykoncepcyjne było, dzidziusia nie mam Puszcza oko. Moim skromnym zdaniem co lekarz to inna opinia.

Co do skuteczności plastrów to są skuteczne. Cilest jest trochę "starszy" dlatego ma więcej hormonów. Inne, nowsze tabletki też mają już mniej. Bez obawy możesz naklejać plasterek Uśmiechnięta. A nasze zdanie o plastrach jest w tym wątku co rusz omawiane Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 25-11-2009, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też brałam plastry bez przerwy, ale niektórzy lekarze zalecają ją.
Najwyżej jeśli Twój lekarz powiedział o przerwie, to zabezpieczcie się dodatkowo prezerwatywą przez pierwsze 7 dni czyli 1 plaster. Przezorny zawsze ubezpieczony.
Powrót do góry

tortilla54

PostWysłany: Sob 27-02-2010, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę tabletki anty. Sylvie 20.
Fajne są,nie powodują tycia i nie widzę narazie żadnych skutków ubocznych Uśmiechnięta

Plastrów nie próbowałam ale może kiedys Uśmiechnięta

Podpis 6 grudnia 2007 :* <3
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Sob 27-02-2010, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę microgynion21 .. biorę je 3 rok.. strasznie długo.. dlatego zastanawiam się nad zmianą .. jeden lekarz mówi , że nie trzeba robić przerw w braniu tabletek inny mówi , że trzeba - sama już zgłupiałam.
Plastry z tego co czytam to też dobra sprawa jednak chyba widoczna..? można te plastry przyklejać np na pośladki aby nie były widoczne?
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 27-02-2010, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zania plastry można naklejać w czterech miejscach (ale po obu stronach): na ramionach, łopatkach, brzuchu i pośladkach. W dwóch pierwszych miejscach widać, w kolejnych nie Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 08-09-2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę tabletki, do plastrów nie jestem tak do końca przekonana.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: