Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plastry czy tabletki?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 18-05-2009, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś byłam u lekarza i przepisał mi tabletki Cerazette. Jak skończę karmić piersią to przepisze mi plastry. Bardzo uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 22-05-2009, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Muszę przyznać, że z plastrów jestem baaardzo zadowolona. Właśnie niedawno zaczęłam drugi cykl. Uśmiechnięta
Nie miałam żadnych skutków ubocznych, nie mam problemów estetycznych, trzyma się na mur beton (no może jedynie jak byłam w sunie to był podejrzanie wilgotny, ale później wrócił do normy), no i piersi mi urosły. Cool

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Patka

Użytkownik zbanowany
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 23-05-2009, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva też chcę zacząć z plastrami Uśmiechnięta
Mój M. był przeciwny do momenu gdy przeczytałam mu twojego posta, a dokładnie:
Cytat:
no i piersi mi urosły Cool

he,he,he Puszcza oko

Powiedz mi jak to jest dokładnie z plastrami??
Ile koszują, jak je się stosuje (codziennie inny?), ile jest w opakowaniu, gin musi przepisać??
Najlepiej napisz mi wszystko co wiesz Puszcza oko
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 23-05-2009, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madd z tego co piszą tutaj dziewczyny to cena od 39 do ok 50 zł, zależy od apteki.
W opakowaniu masz 3 sztuki, które zmieniasz co tydzień.
Jedną sztukę masz przyklejoną przez tydzień czasu.

Zastanawiam się jak to wtedy jest z Małpa.
Ja biorę tabletki, bo mam strasznie bolesne miesiączki czy przy plastrach także bolałoby mniej?

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Alva

PostWysłany: Sob 23-05-2009, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na razie przeszłam tylko jedną miesiączkę po plasterkach.
Do tej pory miałam je bardzo bolesne, tym razem też bolało ale krócej i nie tak bardzo.
Ale wydaje mi się, że każda z nas może to odczuwać w inny sposób.

Dołączone po 3 minutach 21 sekundach:

Madd85, tu sobie możesz o tym poczytać:

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,514,Plastry%20antykoncepcyjne%20%E2%80%93%20podstawowe%20informacje%20dla%20pacjentek.

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 23-05-2009, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

madzia napisała:
Zastanawiam się jak to wtedy jest z Małpa.
Ja biorę tabletki, bo mam strasznie bolesne miesiączki czy przy plastrach także bolałoby mniej?

Mim zdaniem działanie takie samo Puszcza oko. A na mnie nawet i lepsze. Jak biorę tabletki to czasami mnie brzuch pobolewa (średnio lub słabo), przy plastrach praktycznie nic nie czułam Uśmiechnięta. Ale to pewnie wszystko zależy od organizmu...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

kropas

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 4:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie więc się nie wypowiem na ich temat, co do składu niby wszystkie maja ten sam bądź podobny skład ale przecież różnią się proporcjami, a co do wpływu ceny na jakość ,że tak powiem no może tak być ,że jednak droższe piguły są jednak lepsze.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brałam tabletki 2 lata temu, ale krótko. To nie na moją wątrobę i wolę nie ryzykować. Lekarz proponował plastry, ale nie byłam przekonana. Teraz zamierzam spróbować. Piszecie tutaj pozytywnie o nich, a najbardziej bałam się właśnie tego odklejania. Teraz czekam na Małpa, później wizyta i od następnego cyklu zamierzam zacząć, jeśli wszystko będzie okej. Uśmiechnięty
Odczułyście spadek libido, bo po tabletkach pamiętam troszkę spadło. Nie przytyłam, ale z czasem zaczęły boleć mnie nogi, krążenie. Zastanawiam się czy plastry mniej obciążą organizm...
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie przy plastrach zapomniałam o bólach przy Małpa Uśmiechnięta.
Plastry na pewno mniej obciążają organizm bo nie przechodzą przez żołądek, więc wątroba i żołądek oraz inne organy nie dostają dawki leku bezpośrednio.

U mnie libido wzrosło przy plastrach, więc na duuuuży +!
Nie bolą nogi, ani nie pojawiają mi się żyłki jak przy tabletkach, ani nie przytyłam Puszcza oko.
Ale to zapewne zależne od organizmu.

Moja koleżanka utyła trochę, ale ona jest taka że się nie rusza na codzień i pozwala sobie na jedzenie wszystkiego, także się nie dziwię, że się zawahało wszystko.

Ja zdecydowanie polecam, bo warto spróbować niż męczyć się z tabletami.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Alva

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie też nie spadło libido i całe szczęście, bo tego się obawiałam. Złośliwa

Również polecam plastry, choć nie mam porównania z tabletkami. Wiem tylko jedno - jestem na tyle zakręcona, że pewnie co drugi dzień bym o nich zapominała. Śmiejąca się

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę Landrynko, że miałaś podobne problemy przy braniu tabletek, więc tym bardziej mam nadzieję, że i u mnie plastry się sprawdzą. Uśmiechnięty
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie Aurinko, mi przeszło, więc myślę, że i może na Ciebie podziałają zbawiennie Uśmiechnięta.
Ja przy plastrach miałam 2-3 dni lekki ból głowy, ale widocznie organizm musiał się przestawić, od tego czasu luzik Uśmiechnięta. A biorę je już hmm...około roku, może trochę dłużej Puszcza oko.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja właśnie skończyłam czwarte opakowanie tabletek i póki co jestem zadowolona. Nie przytyłam, libido w normie, biust mi trochę urósł, póki co żadnych niepożądanych objawów nie mam. Myślałam, że będę notorycznie zapominać o połknięciu, ale nie jest tak źle.
Plastry chciałam początkowo spróbować, ale jakoś mnie nie przekonały. Znajome głównie narzekały, że się odklejają i ciągle myślą o tym czy plaster będzie się trzymał czy nie.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusiu ja sobie nie wyobrażam, żeby mógł mi się w ogóle odkleić Zszokowana .
Ciekawe czy to zależy od skóry? Moje są jakby na klej stolarski przyklejone Uśmiechnięta.
Ja jakbym miała się martwić czy będzie bezpiecznie to bym w ogóle nie zaczęła używania. A poza tym po co antykoncepcja jak człowiek ma się martwić czy działa? Bez sensu Puszcza oko. W takim razie lepiej niech takie osoby wezmą tabletkę, bo chyba więcej osób bardziej wierzy, że co przez żołądek to działa.

A co do piersi to mi nie urosły niestety, ale nie martwię się tym, bo lubię swoje małe Uśmiechnięta.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 25-05-2009, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka moje przeciw dla plastrów, to było właśnie to odklejanie. Też się kiedyś zastanawiałam od czego zależy ich trzymanie się i nie doszłam do mądrych wniosków. Puszcza oko
Bardzo chciałam plastry żeby wątroby nie obciążać, ale doszłam do wniosku, że ważniejsza jest moja wygoda i komfort niż wątroba, która i tak swoje dostaje.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11

Skocz do: