Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta indukcyjna czy gazowa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 01-10-2015, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natala napisała:
A ma zabezpieczenia przed dziećmi?

Mają blokady, nie tylko przed dziećmi. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Czw 01-10-2015, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Indukcyjna jest bardzo wygodna chociażby w samym czyszczeniu. Uzytkujac każdy rodzaj kuchenki do własnego mieszkania wybrałabym indukcyjna.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 01-10-2015, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natala napisała:
To znaczy pod jakim sobie najbardziej chwalisz względem?

Czystość - szybko się czyści samą płytę, nie to co przy gazowej,ale też w kuchni mniej się brudzi, bo jednak od gazu osad jest.
Szybkość - gotuje się znacznie szybciej
Wygoda - jak dla mnie dużo łatwiej się gotuje. Przy gazowej trzeba "regulować", tutaj mamy poziomy i np w końcu nic mi nie kipi Bardzo szczęśliwa
Bezpieczeństwo - szybko stygnie, są zabezpieczenia np. przed przypadkowym włączeniem. Jeśli coś wykipi też się wyłączy. Po ustalonym czasie gotowania sama wyłączy się.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Sro 14-10-2015, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Się własnie zastanawiamy nad indukcyjną.
Przy dzieciach to ogólnie wygoda, bo szybciej stygnie.
Ale własnie i z utrzymaniem czystości łatwiej.
Macie takie normalne z 4 miejscami? A może macie takie które 2 pola mają łączone?
Powrót do góry

marta12

PostWysłany: Sro 04-11-2015, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest jeszcze opcja kuchenki, połączonej - gazowa z płytą indukcyjną.
To dla niektórych również dobry pomysł.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pon 16-11-2015, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie o takie pytam, bo wiem, że jest taka możliwość.
Choć jak gadałam z mężem, a pracuje akurat w AGD.
To mówił, że mało popularne rozwiązanie.
Ale słyszałam, że jednak jest stosowane.
A rozwiązanie dobre, szczególnie gdy mogą być przerwy w dostawie prądu/gazu
Powrót do góry

korneliap

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Pon 16-11-2015, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jak długo na tej indukcji gotuje się np. woda? Długo taka płyta się nagrzewa?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 17-11-2015, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kornelia nasz płyta ma funkcję szybkiego gotowania i woda jest zagotowana w 30 sekund. Nie wiem, czy wszystkie płyty to mają, bo jestem laikiem w tym temacie i mam styczność tylko z jedną i to raz na jakiś czas.
Dla mnie na pewno zaletą jest szybkie czyszczenie. Trzy minuty i płyta jest lśniąca, a gazową muszę myć co najmniej dziesięć minut, a i tak nie jestem zadowolona z efektu końcowego.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Czw 19-11-2015, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co wiem, jeżeli chodzi o płyty, to: przede wszystkim masz inne garnki, gdzie nagrzewa się całe dno.
Do tego własnie płyta się szybciej nagrzewa a co za tym idzie i garnek.
Przed zakupem warto po prostu poszukać takiej która będzie się szybko i nagrzewać i stygnąć
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 19-11-2015, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ta funkcja do szybkiego nagrzewanai to booster. Może być na wszystkich czterech polach, a może być tylko na jednym.
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Czw 19-11-2015, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie optuję za płytą indukcyjną. Oprócz niewątpliwej zalety łatwości utrzymania jej w czystości- to ogromnym plusem jest to, że garnki się znacznie mniej brudzą (zewnętrznie). funkcja szybkiego gotowania nie zawsze i nie do wszystkiego jest dobra- ale z pewnością jeśli komuś się spieszy, a chce zagotować szklankę wody- to ta funkcja to ułatwi. Przy użyciu tej funkcji nie polecam gotowania np. jajek..
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 20-11-2015, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka napisała:
Zdecydowanie optuję za płytą indukcyjną. Oprócz niewątpliwej zalety łatwości utrzymania jej w czystości- to ogromnym plusem jest to, że garnki się znacznie mniej brudzą (zewnętrznie). funkcja szybkiego gotowania nie zawsze i nie do wszystkiego jest dobra- ale z pewnością jeśli komuś się spieszy, a chce zagotować szklankę wody- to ta funkcja to ułatwi. Przy użyciu tej funkcji nie polecam gotowania np. jajek..

Ta funkcja to dla mnie tylko do szybkiego zagotowania wody do picia, na makaron, zupę itd.
Powrót do góry

Melizza

PostWysłany: Pon 07-12-2015, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To nie do końca tak jest, że ta płyta cały czas jest zimna, przecież tez się nagrzewa. Bardzo długo nie chciałam zgodzić się na zamianę płyty gazowej na indukcyjną, w końcu mąż mnie namówił i w tej chwili nie wyobrażam sobie gotowania na gazie
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 08-12-2015, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam gazową, jakoś nie chciałam indukcji. W sumie sama nawet nie wiem czemu. No i przy ostatnim całodziennym braku prądu przynajmniej mogłam zrobić obiad. Ale czyszczenie to rzeczywiście masakra i jak ją myję to klnę i wkurzam się sama na siebie, że się na tą gazową uparłam Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Melizza

PostWysłany: Wto 08-12-2015, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Inną fajną sprawą w przypadku kuchni indukcyjnej jest to, że garnki się tak nie brudzą. Jak gotowałam na gazie, to trzeba było garnki również z zewnątrz myć
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: