Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Podróż samolotem w ciąży
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 18:23    Temat postu: Podróż samolotem w ciąży Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie - co sądzicie na temat latania w ciąży ?
Wiem, że według opinii większości lekarzy jeśli ciąża nie jest zagrożona to w II trymestrze można spokojnie latać. Pod warunkiem, że nie są to zbyt długie loty (ryzyko zakrzepicy) i nie leci się malutkim, prywatnym samolotem, który nie zawsze ma kabinę, w której jest wyrównywane ciśnienie. Tyle wiem. Ciekawa jestem Waszych opinii.

Zastanawiamy się z M. nad krótkim wypadem do Sztokholmu, oczywiście będę to konsultowała z lekarzem.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co pamiętam to moja kuzynka leciała do Anglii jak była w ciąży i lot odbył się bez problemu.
Myślę, że jeśli Twój lekarz prowadzący nie będzie widział przeciwwskazań to nie masz się czym martwić i możesz spokojnie lecieć.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszek ja latałam w ciąży samolotem i czułam się bardzo dobrze. Leciałam w I i II trymestrze.
Wydaje mi się jednak, że to wszystko zależy od organizmu kobiety jak i ciąży. Napewno gdybym miała ciążę w jakikolwiek sposób zagrożoną to nie odważyłabym się na lot. Jednak było wszystko w porządku.
Trzeba jednak wziąć wszystko pod uwagę, różne turbulencje, spadki ciśnienia. No, niestety wszystko jest możliwe.
Najlepiej skonsultuj to jeszcze z lekarzem.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli lekarz będzie miał choć jedno malusienienieńkie ale to wyrzucę ten pomysł z głowy i tyle. Natomiast jeśli nie to będę 'walczyła' z samą sobą zanim podejmę ostateczną decyzję...

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku wydaje mi się, że najbardziej niebezpieczne są długie loty i to w kraje typu Egipt, gdzie w trakcie lotu zachodzą duże zmiany ciśnienia, zmiany klimatu itp. Wtedy jest chyba najbardziej niebezpieczna podróż w ciąży. Ale do Sztokholmu, jak długo twa lot samolotem?

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko podróż jest króciutka - trwa chyba z godzinę i 15 minut.

S. King
Powrót do góry

janina21

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta Jak leciałam do Londynu w obie strony leciała kobieta w ciąży . Wydaje mnie ,że zniosła lot dobrze, bo nie było żadnych alarmów.
Lepiej lecieć samolotem ,niż tłu się tyle godzin dusznym autokarem.

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 6

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czesto latam samolotami i na ogół widuję kobiety nawet w zaawansowanej ciąży, również w długich lotach np do USA. Jeśli ciaza przebiega normalnie to chyba nie ma problemu.

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lekarz na bank powie o wszelkich ZA i PRZECIW.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiem, ze te linie lotnicze którymi ja latam od 28 tygodnia ciąży wymagają zaświadczenia od lekarza położnika że ciąża przebiega bez powikłań. Natomiast powyżej 36 tygodnia ogranicza możliwość podróżowania.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku zapytaj lekarza, pewnie nie będzie miał żadnych "przeciw". Uśmiechnięta

Moja mama leciała z USA tydzień przed moim porodem. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Moja mama leciała z USA tydzień przed moim porodem. Puszcza oko

Edzia to wszystko zależy od linii lotniczych i ich regulaminu.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 11-01-2009, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko to były dawne czasy. Puszcza oko Teraz pewnie w 39 tc nie było by to możliwe. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zapytać na pewno zapytam ale ostateczną decyzję będę i tak musiała pojąć sama. Ciekawa byłam Waszych opinii - czy Wy byście się zdecydowały.

Z tego co wiem, to teraz też większość linii po 36tc nie wpuszcza ciężarówek na pokład - boją się, że jakby co i poród by się dobył w powietrzu to musieliby do końca życia zafundować dziecku darmowe bilety Śmiech do łez

S. King
Powrót do góry

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 6

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszek, a to wsiadajac do samolotu sprawdzają jakieś badania lekarskie czy co? Bo przecież jak ktoś ma duzy brzuch to nie znaczy, że jest w 9 miesiącu, może być po prostu gruby Bardzo szczęśliwa

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: